Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobb- és szélsőjobboldaliak...

Deák Dominik 2020 kérdése:

A jobb- és szélsőjobboldaliak mennyi idő után tartanak magyarnak egy bevándorlót?

Figyelt kérdés

Kérem lehetőleg kizárólag ők válaszoljanak.


Mielőtt reflexből beírnátok, hogy "soha", kérlek gondoljátok végig, hány nagy nemzeti alakunk ősei voltak pl. valamely német népcsoport tagjai.


Tehát hanyadik nemzedéktől tekinthető valaki magyarnak, ha ősei bevándorlók voltak?



2020. jún. 12. 09:52
A kérdező szavazást indított:
Aki itt születik
Akinek a szülei itt születtek
Akinek a nagyszülei itt születtek
Akinek a dédszülei itt születtek
Akinek az ükszülei itt születtek
Akinek a szépszülei itt születtek
Akinek a felmenői itt születtek
Régebb óta
15 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Bárkit magyarnak tartok, aki magyarnak vallja magát és tesz is azért, hogy a közösséghez tartozzon. Ennek nincs köze a származáshoz, és ezt a többi szélsőjobboldali is meg tudja erősíteni. Természetesen a szélsőjobbosok közül se gondolkozik mindenki ugyanígy, mert akármilyen hihetetlen, mindenki máshogy gondolkozik, még ha ezt nehéz is elfogadni. Például ti, antifasiszták se feltétlenül mindannyian akarjátok kiirtani az összes fehér embert, hanem csak pl a magyarokat.
2020. jún. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Én speciel kun vagyok, 350 évvel később jöttünk, mint Árpádék. Engem lehetőleg senki jobboldali ne soroljon ugyanoda, mint önmagát.
2020. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Musztafa Kebab ***** válasza:
30%

Nyilván számít a fehér bőr, magyar nyelv, hazafias attitűd, de ha van egy cigány például, aki hazafiasan és fehér ember módjára viselkedik azt szerintem nagyon kevés olyan szélsőjobbos van, aki nem fogadná be.


Szerintem a szélsőjobb egyáltalán nem rasszista csak max annak hiszi magát. Őket elsősorban a cigányok vállalhatatlanul erőszakos és primitív viselkedése idegesíti. Én is szélsőjobbos vagyok, de nem nyilatkozhatok mindenki nevében persze.


Bevándorlók esetében mondjuk egy keresztény arab integrálható, míg egy muszlim sosem lesz igazán magyarnak mondható. Sokáig azt hittem, hogy rasszista vagyok magamról, de ahogy feltűnik egy olyan néger vagy cigány, aki fehér ember módjára civilizáltan viselkedik és még hazafias is a gondolkodása, akkor ez az ellenszenv elmúlik. Míg a libsi momentumDK-s fehéreket már nehéz magyarnak érezni.


A kérdésedre válaszolva ez nem idő kérdése.

2020. jún. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Musztafa Kebab ***** válasza:
100%
3-as: vagy te mindenféle, nem csak Kun. Lehetetlen, hogy csak kun legyél. 2 szülő, 4 nagyszülő, 8 dédszülő... végül pedig milliófelé ágazik a családfád, szóval rengeteg mindenből vagy te összegyúrva.
2020. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

3-as!

Ne aggódj, nem hiányzol a magyarok táborából!

2020. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Musztafa Kebab, na, ebben igazad van, még lengyel szabadságharcos is van a családfában. Viszont akkor marad a kérdés, hogy mi a magyar? Mert mint "nemzet" (tök új fogalom a történelemhez képest, sosem értettem), ennyi erővel senki nem az, ugyebár az magyar, akit magyarok nemzenek, de a magyar sem lehet csak magyar, mert milliófelé ágazik mindenkinek a családfája. :) Erre próbáltam bénácskán rávilágítani. Szerintem konkrétan a vérszerződés eldöntötte, hogy kevert nép leszünk, és a 21. században igazán nevetséges olyan kérdést feltenni, ki a magyar. Ahogyan az is, ki a német, egy 150 éves államról van szó. Vagy ki az olasz, dettó. Vagy ki a francia, csak náluk (mint nálunk) korábban történt az egyesítés.
2020. jún. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Képzeld el az egészet egy pontrendszerben. Az, hogy valakinek magyar identitása van, az nem csak attól függ, hogy kik voltak a szülei. Mert az mondjuk csak 2 pont a 10-ből. Meg hogy hova született, hol nőtt fel, milyen nemzetiségűek a barátai. Ha beszéled a magyar nyelvet, akkor szintén hozzáad a magyar identitáshoz. Nem ezek közül kell kiválasztani valamit, hanem ezek mind számítanak valamennyit.


A magyar identitás olyan egyszerű dolgokban is megnyilvánul, hogy külföldi fórumokon beírod, hogy "bojler eladó", meg ha kiakadsz azon, hogy más magyaroktól azzal viccelődnek, hogy "are you hungry?", akkor van benned egy szikrányi magyar identitás, és a magyarokhoz való tartozás érzése. Vagy ha felháborodsz azon, hogy Szlovákiában még mindig érvényes a szlovák nyelvtörvény, ami elképesztően magyarellenes rendelet. Vagy együttérzésedet fejezed ki, hogy a székely autonómia-törekvések rendre kudarcot vallanak. Vagy, ha Deák téri gyilkosság jobban felháborít, mint a George Floyd ügye. Ha inkább maradsz itthon mérnökként ahelyett, hogy Németországba mennél el mosogatni.


Mivel az általad megadott választási lehetőségekből az derül ki, hogy fogalmad sincs arról, hogy egy ilyen ember mit érez, ezért valószínűleg te nem tartod magad magyarnak. De azért legyen már benned annyi empátia, hogy tudomásul veszed, hogy másnak jelent valamit ez az ország. Ezt azért el lehetne várni minden embertől.

2020. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Musztafa Kebab ***** válasza:
71%
7-es: Magyar nyelven beszél, magyar az identitása, fehér. Aztán lehet még magyar-cigány és magyar-zsidó valaki, mert a külső jegyei azért megmutatják, hogy valaki hátsó Indiából vagy Izraelből jött e. Míg mondjuk ezt egy Cseh vagy Lengyel esetén nem játszik.
2020. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

És mi lesz akkor ha valaki magyar?

Kitüntetést kap vagy mi?

2020. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Értelmetlen a kérdés, mert akinek a dédszülei, ükszülei itt születtek, abban szinte kizárt, hogy ne legyen legalább 50%-ban magyar vér. Kivéve ha cigány, de ha őket magyarnak nevezed, agyonvernek, annyira rasszisták.
2020. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!