Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisok miért gyűlöli...

A balliberálisok miért gyűlölik a közép-ázsiai nomád pásztornépeket, a rokonainkat?

Figyelt kérdés
Pl. a kipcsákokat, kirgizeket, türkméneket

2020. jún. 14. 14:17
1 2
 1/11 LazyJones ***** válasza:
71%
Nem gyűlölik, csupán nem emelik piedesztára pusztán azért, mert elvileg rokonnép.
2020. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
És ezt honnan veszed,hogy gyűlölik ? Kollektíven ,mindenki akit te balliberálisnak nevezel,ugye ?
2020. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem a rokonaink.


1. A magyarok genetikailag teljesen kulonboznek toluk

2. Mas kulturank van

3. Mas vallasunk

4. A tortenelem folyaman egy nep se okozott akkora karokat a magyarsagnak mint ezek a nepek, a tatarok az orszag 30%-at irtottak ki, a torokokhoz kotheto egymasik nemzeti katasztrofa


Nem latom be hol van itt a rokonsag (az hogy mi volt 1000 eve teljesen lenyegtelen), es miert kene nekem ezekkel baratkozni.


egy jobber

2020. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Amikor Orbán elő állt vele a Türk tanács előtt, hogy Magyarországon vannak kipcsakok a baloldali média túlságosan hőzöngött, a kérdező nyilván félre értette és azt hitte a baloldalnak ezekkel a népekkel van baja.
2020. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

# 3 A kérdés nem arról szólt, hogy a rokonaink-e, de ha már szóba hoztad, az ősmagyarok valóban rokonságban álltak a közép-ázsiai török népek őseivel.

Ugyan olyan lovas nomád életmódot éltek, ugyan az volt a vallásuk az iszlám előtt mint az ősmagyaroké a kereszténység előtt, a sámánista tengrizmus. A magyar nyelv bár finn-ugor nyelv, tele van török jövevény szavakkal. Még az ősmagyar szociális rendszer is török eredetű volt.

Genetikailag jobban hasonlítunk a szomszédos szlávokhoz, osztrákokhoz és románokhoz, mint bárki máshoz, mivel rengeteget keveredtünk velük. Viszont genetikailag a kis-ázsiai törökökbek sincs közük a közép-ázsiai török népekez.


De az ősmagyarok heterogén népcsoport voltak, a Kárpátmedencébe letelepedő magyar törzsekhez török törzsek is csatlakoztak, de mivel a magyar volt a domináns kultúra, teljesen asszimilálódtak, pont ahogy a székelyek vagy a később betelepült kunok, jászok, besenyők és volgai-bolgárok.


Mindazon által, nem haragudhatsz a mai tatárokra és mongolokra az őseik tetteiért, ez olyan mintha egy gyerekre haragudnál a nagyszülei tettei miatt.


Személy szerint nem bánnám, hogy Orbán jó kapcsolatot akar fent tartani ezekkel az országokkal, ha ezt meggyőződésből tenné, nem pedig a vitathatatlan európaiságunk ellenében.

2020. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Amíg gyagyás Viktor fel nem dobta ezt a kipcsak hülyeséget, addig a magyarok 99,9%-a azt sem tudta hogy ilyen nép egyáltalán létezik.
2020. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

A magyaroknak nincsenek valós rokonnépei (akik mind kultúrálisan, genetikailag és nyelvileg is rokonnépek).

Ha te rokonodnak szeretnél tartani olyan embereket, akik sem kultúrálisan, sem genetikailag nem hasonlítanak ránk, nyelvileg pedig csak érintkezés terén, mert 1000 éve a honfoglalók (akikhez már alapból alig van közünk) együtt éltek velük, akkor szíved joga. De azért ezt nem kéne ráhúzni egy egész népre, miközben őket meg sem kérdezed, ahogy azt Orbán csinálta a kipcsakokkal és a magyarokkal. De még annyi esze sem volt, hogy egy Honfoglalás előtti török népet említsen legalább a sztyeppe korból, hanem konkrétan a kipcsakokat, akik a 13. századig Magyarországra a "lábukat nem tették be", később a török háborúk alatt meg elmentek a törökökkel.


Én nem vagyok liberális, nem is utálom a törököket, de tartok tőlük, mégpedig azért, mert sokukkal találkoztam interneten és jól tudom, hogy ők hogyan állnak a témához. Szélsőséges nacionalisták nagyon sokan. Ő nekik nem nagyon van olyan, hogy "közös történelmünk van tesó, milyen jó már", nekik olyan van, hogy vagy konkrétan egyek vagyunk, vagy pedig semmi közünk egymáshoz. A köztes talajt nem nagyon akarják megtalálni.

Olyat is láttam már, hogy egy magyar történelemről, vagy nyelvről szóló videó alá odaírta valaki, hogy milyen érdekes történelme van már a magyaroknak, aztán egy török odaírta ez alá, hogy mármint a törököknek ugye? Mert a magyarok is törökök. Úgyhogy a magyar az igázóból a török kultúra :) . Kb. így kell elképzelni ezt a nagy haverságot. A török népek nagyon szeretik konkrétan töröknek feltűntetni a magyarokat, mert ezzel azt mondhatják, hogy mélyen Európában is vannak "területeik". De nem csak velünk csinálják ezt, minden néppel, aminek a legkisebb kapcsolata is van/volt velük ezt csinálják. A finneket szintén sokan szeretik kisajátítani, ahogy a japánokat, sőt még az Indoiráni sztyeppenépeket, mint például a szkítákat is. De olyat is olvastam már, hogy a kelták is törökök :) .

Úgyhogy ha csak nem szeretnél nyakig merülni ebbe, akkor ne nagyon hangoztasd nekik, hogy igen, kapcsolatban voltunk veletek, mert onnan már nem menekülsz. Értsd ezt úgy, hogy a végén már ők mondják meg neked, hogy mi a magyar.


Végül pedig szerintem ennek nincs köze oldalhoz. Sőt, szerintem éppen a jobboldaltól hangzik furán az állítás, hogy ő a karluk törökül beszélő, sötét bőrű, muszlim ujgurokat Kínában, vagy az oguz törökül beszélő, oroszos, zsidó vallású kazárokat a testvérének tartja. Kicsit ellentmondásos a jobboldaltól szerintem. Pedig én tudok azonosulni a jobboldallal, a klasszikus jobboldallal, de az Orbán féle neoturanista irányzattal nem.


Nem arról van szó, hogy bárki is utálná őket, inkább csak idegesítő, amikor mások nemzeti identitásával játszadoznak politikusok egymás között.

2020. jún. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
# 7 Azért ilyesmire a magyar részről is volt már példa, talán a legjobb példa Szaniszló Ferenc aki szerint az avarok, a hunok magyarok voltak, ahogy szkíták is, sőt a kelták és a sumerek is, ráadásul ő ezt a TV-ben mondta nem egy YouTube videó alá kommentelte.
2020. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
7# A törökökkel nekem is totál ez volt a tapasztalatom, és ez marha idegesítő.
2020. jún. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyat mondok, megdöbbensz: a finnugorok is nomád pásztornép voltak.
2020. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!