Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon működött volna...

Magyarországon működött volna egy hasonló rendszer mint Kínában?

Figyelt kérdés

Nem csak Magyarországon hanem a szocialista blokk keleteuropai országaiban is. Tehát a szovjet területeken meg az NDK-n kívül a többi kgst ország megtartja a szocialista rendszert de némi demokráciával vagy valami lazább rendszerrel, de meg marad az állam nagy beleszólása a gazdaságba, a kgst országai nem kérnek sem az Eu-bol sem a Szovjetunióbol/Oroszországbol.

Rengeteg pénz maradt volna az állam kasszába hisz nincs privatizálás, és ma sem ülne ilyen mohó tolvaj banda az ország nyakán.

Így Kína példáját követték volna, + meg marad közöttük a kgst és új varsói szerződés egy intermarium szövetség, ház mondhatni egy kapitalista szocialista rendszer jönne létre nacionalizmussal fűszerezve?

Jó ez tényleg utópisztikus, vagy nem is tudom minek nevezzem, de így jobb lett volna,HA...



2020. jún. 21. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

"Marhára" tudod hány évvel maradtunk volna le?


Tudod milyen Orwelli arcfelismerô épûl kinában?

2020. jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz? "Némi demokráciával"? Hol van némi demokrácia Kínában? Blokkolva van egy rakás külföldi honlap, titkosan használható chat appok, az embereket pontozzák az alapján, hogy mit csinálnak, mit vesznek, hova mennek, kikkel találkoznak. A Micimackó rajzfilmet és magát a figurát is betiltották, mert egyszer valaki hozzá hasonlította a nagyvezért és még rengeteg példa van, csak tájékozódni kell, ami azt mutatja, hogy a világ egyik legdurvább diktatúrája É-Korea után/mellett.
2020. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20:35: Kína még mindig nagyon messze van Észak-Koreától.
2020. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A kínai modell itthon nem lett volna működőképes. A magyar életszínvonal a '80-as években messze meghaladta a kínait, mégis az buktatta meg a marha nagy cocilizmust, hogy a '80-as évek közepére nyilvánvalóvá vált, hogy nem tudja tovább jól tartani a prolikat. Nem azért jött el itthon az ún. rendszerváltás, mert a széles néprétegek demokráciát akartak, nem is azért, mert az a maroknyi ellenzéki értelmiségi, aki valamilyen módon mégis megmaradt, kiharcolta ezt, hanem azért, mert a szocializmus lehetőségei kimerültek, nem tudta tovább biztosítani az eltartottjainak az egyre javuló, de attól még eléggé nyomorúságos életszínvonalat.

A kínai modell arra épül, hogy nagyjából egymilliárd ott élő kuli számára annyiban merül ki a választási lehetőségek tárháza, hogy vagy egy viskóban él nagyjából bronzkori körülmények között a szülőfalujában, vagy hülyére dolgozza magát valamelyik nyugatra bérgyártó cég gyárában, ahol név helyett csak törzsszáma van. Ezt már a '60-as években se nagyon vette be a Kádár atyácska által hatalmi érdekből jól tartott proli örökké éhes gyomra.

2020. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

'a Kádár atyácska által hatalmi érdekből jól tartott proli örökké éhes gyomra.'

Ez tetszik. Apelláljunk a közember bendőjére és nyert ügyünk van :)

2020. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

3: miért? Azért mert nem zárkóztak be teljesen? Mert jól jön nekik is a külföldön befektetett meg külföldről jövő pénz? Azon kívül nem sokmindenben különböznek. Külföldiek nem hozhatnak létre Kínában céget, csak ha a Párt is részesedést kap benne. Lassan már csak a jól viselkedő, párthű emberek utazhatnak csak az országon belül és külföldre is. Nézd meg a videót, amin a Tienanmen-téren történtek pár nappal ezelőtti évfordulóján készített valaki: kérdezgeti az embereket az utcán (Kínában), hogy tudják-e milyen nap van és senki sem meri megmondani. Mellébeszélnek, azt kérdezgetik, hogy ki a riporter, mit akar, miért kérdez ilyeneket, stb.

Meg vannak félemlítve az emberek, ugyanúgy, mint É-Koreában, itt se lehet kritizálni a vezetőt, az országot, táborokba zárják azokat, akik nem úgy viselkednek, mint ahogy elvárják, stb.

Csak túl nagy gazdasági hatalom, túl sok pénzt hoz sok országnak és nem merik kritizálni, mert amint valamelyik ország kritizálni kezdi, rögtön megfenyegetik, vagy ellene küldik a cyber-hadsereget (lásd a napokban Ausztrália).

2020. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Kína elég nem arról híres, mint a szocialista Magyarország,hogy minden állami tulajdonban van.Erőteljesen segíti a saját tőkéseit.Huawei,Xiaomi.Kvázi kinőttek a földből, mostanára a kütyüiparban meghatározó szerepük van.


Továbbá, a kínai rendszer a hatékonyságra épül, nem arra,hogy 1 ember munkáját 5 csinálja, ezzel is elkendőzve a munkanélküliséget.


Európai ország lehetetlen ázsiai rendszert létrehozni, teljesen más kultúra, más mentalitás.

2020. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6

És Kína nem tart attól, ha valamelyikkel szemben elkezd izmozni, az a válaszadásban keményebb fokozatra kapcsol?

2020. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves 6,


azt már eltörölték.Már lehet létrehozni olyan céget, ami nem vegyesvállalat.A Tesla volt az első, aki ezt ki is használta.

2020. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

'Európai ország lehetetlen ázsiai rendszert létrehozni, teljesen más kultúra, más mentalitás.'

Ceau megpróbált Romániában egy Észak-Korea 2-t létrehozni, láttuk, mekkora sikerrel.

2020. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!