Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Székesfehérvár, Veszprém és...

Székesfehérvár, Veszprém és Nyíregyháza Fideszes polgármestereit miért nem söpörte el a Borkai-botrány?

Figyelt kérdés

Ezeknél a városoknál sokkal komolyabb Fideszes bástyák is elesek Borkai miatt, mert az ellenzéki szavazók a botrány után nem nézték ki volt a Fideszes polgármester és mit tett korábban a városért – hanem ettől függetlenül a közös ellenzéki jelöltre szavaztak, hogy büntessék a Fidesz Borkai miatt.

Székesfehérváron és Nyíregyházán ráadásul 2006-ban az Öszödi beszéd és Gyurcsány jóléti programjának visszavonása után is nyert az MSZP-s polgármester, és Veszprémben sem sokon múlott az SZDSZ-es polgármester győzelme 2006-ban.

Mindhárom városban ráadásul a szavazatok számából és arányából látható, hogy az ellenzéki szavazók egy kis része (Fehérváron majdnem 15%-nyi ellenzék szavazó (!) a Fidesz jelöltjére szavazott, a közös ellenzéki jelölt helyett.

Ezeken a helyeken miért nem érvényesült a Borkai-botrány „pusztító” hatása?



2020. jún. 24. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Székesfehérváron Cser-Palkovics és Veszprémben Porga Gyula a sikeresebb polgármesterek közé tartoznak, mindkét város sokat fejlődött az elmúlt időben. Nyíregyházáról nem tudok nyilatkozni.
2020. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A Borkai botrány a legjobban Győrt érintette, ez nem kérdés. Valamiért a januári polgármester választáson mégis a fideszes Dézsi nyert! Vajon miért? Szárnyal a város vele épp!!
2020. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Sokkal reálisabb kérdés lett volna, hogy a Lackner botrány miért nem söpörte le Karácsonyt. Már az a Karácsony féle kamuzás is elég lett volna egy normális embernek, hogy ő nem ismerte fel a videon az ismerősét.


Amúgy meg kb. azt várod el, hogy a kollégám rosszul végzi a dolgát, ezért rúgjanak ki engem is. Vagy így gondolod vagy csak fideszezni akartál egy kicsit.

2020. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Itt Fehérváron nem nagyon van más alternatíva. Valami DK-s nőci volt a legveszélyesebb kihívója.
2020. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
No meg az a helyzet, hogy nem nagyon van már min megdöbbenni. Jól mutatja ezt az is, amit a 2-es is megjegyzett, a botrány ellenére jelenleg is fideszes a győri városvezetés. Szerintem Orbán a Bibliára is rátolhatna egy barna macit egyenes élő adásban, akkor sem veszítene szavazókat.
2020. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

5. válaszoló


Látom képben vagy a győri helyzettel... Utánanéztél a két jelölt munkásságának? Polgármestereknél elég sokat nyom a latba a jelöltek személye és ismertsége.

2020. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

6


Értem én, hogy ciki. Győriként nekem is lesülne a képemről a bőr.

2020. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

7


Még jó, hogy nem zuglói vagy :)

2020. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

12:02


Hát igen, amíg a Fidesznek Borkai, nektek csak egy hokizós Gréczy jutott

2020. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Veszprémet féltem én is. A Katanics veszélyes, kezében vannak/voltak a lovasis gyerekek-szülők. Jól építkezett.
2020. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!