Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem lenne jó...

Csak szerintem lenne jó bevezetni az eurót? Ha igen,miért?Ha nem,miért?

Figyelt kérdés
Pedig nem vagyok az a nagy EU párti,meg DK-s sem vagyok,de szerintem be kéne nekünk is vezetni.

2020. jún. 25. 18:52
A kérdező szavazást indított:
Igen,szerintem is be kéne vezetni az eurót Magyarországon.
Nem,szerintem nem kéne bevezetni az eurót Magyarországon.
Szerintem tökmindegy,nekem nem fontos,de attól még jó lehet.
54 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem is be kéne vezetni. Az EU az összetartozásról szól, minden közös. Olyan közösségbe tarozunk, ami egy áldás Magyarországnak!
2020. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

Ha tegyük fel kötelezővé tenné az EU az Euró bevezetését, egyenesen belegebedne az ország...

Jelen pillanatban 353Ft 1 Euró, tehát a forint most (és persze MINDIG) a béka segge alatt van, most gondoljunk bele egy egyszerű példával:

mondjuk jelenleg 200Ft egy csoki, az a 200Ft-os csoki Németországban 1Euróba kerül, szóval több mint másfélszerese a magyar árának. Ha Magyarországon is 1 Euróvá változna már gond lenne. Ha ez a termékék 90%-nál ilyen szintű áremelkedés lenne, akkor egyenesen senki sem járna jól.

A keresetek egyértelműen csökkennének az ily mértékű árnövekedés miatt, ebből kifolyólag az árak növekednének, és még hozzá az amúgy is csekély átlag és minimálbér csökkenne!

Remélem kielégítő választ adtam :)

2020. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Soktényezős dolog, van amiben jobb, van amiben rosszabb.


A fő előnye, hogy jelentősen könnyebb lenne a kereskedelem. A hátránya ugyanez, az árfolyamkülönbségekből adódó előnyök megszűnnének.

2020. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%
Az infláció miatt a magyar fitetés sokkal kevesebbet ér, mint pl Szlovákiában.
2020. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
18%

2-es


A bérek is Európai színvonalúk lennének akkor.

2020. jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

"mondjuk jelenleg 200Ft egy csoki, az a 200Ft-os csoki Németországban 1Euróba kerül, szóval több mint másfélszerese a magyar árának. Ha Magyarországon is 1 Euróvá változna már gond lenne. Ha ez a termékék 90%-nál ilyen szintű áremelkedés lenne, akkor egyenesen senki sem járna jól."


Ez nem így működik. Mikor a szlovákok váltottak át euróra 2009-ben, akkor sem vették át az árak a német szintet. Egyszerű átváltás történne. A 350 Ft-os csoki, mostantól 1 eurós csokiként futna, a 425 Ft-os sampon meg másfél euróson.


Az import és export kereskedelemnél lenne jelentősége, mert a gyengülő forinttal mindig is serkentettük az exportunkat. Na ennek vége lenne.


Másrészt pedig a monetáris irányításról is le kellene mondanunk részben. Az Európai Központi Bank irányadó kamatlába -0,4% most tudtommal, a magyar pedig 0,75% (nemrég csökkentették 4 év óta először). Persze ez a gyakorlatban nem azt jelentené, hogy egyből 115 bázisponttal kellene átugranunk, de pl. amíg nyugat-európa most a defláció ellen küzd, addig nekünk egészen más jellemzői vannak a gazdasági állapotnak.

2020. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

5#


Igen?

Szlovákiában elég régóta euró van és még mindig nincsenek nettó 2000 eurós átlagfizetések, mint Osztrákiában.

2020. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%

#1 Aham, aztán majd jöhet


"Sok nép így akarta s megalkotta így"


"Testvér lészen minden ember merre lengnek szárnyaid". 😀😂


Kicsit hasonló nem? 😀

2020. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az euró bevezetése együtt járna a nyugati fizetésekkel, nonszensz. Máshol se jár együtt, a gazdaság teljesítőképessége nincs ilyen kapcsolatban a fizetőeszközzel. Lennének előnyei és hátrányai, lehet mérlegelni, hogy merrefelé billenne a mérleg nyelve. Az biztos, hogy vidáman elvannak nálunk sokkal gazdagabb országok is euró nélkül, szóval nem egy egyértelműen eldönthető kérdés, vitatkoznak is rajta a közgazdászok.
2020. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

Ha Magyarországon egy csoki 200 Ft, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy az Németországban nem 1 Euro...


De neten összehasonlíthatod a katalógusokat, Németországban a legtöbb dolog kb. ugyanannyiba kerül a standard termékek közül.

2020. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!