Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy segít a kormány azon,...

Hogy segít a kormány azon, akinek lejárt a munkanélküli segélye?

Figyelt kérdés
Az ugye 3 hónap, akit a válság kezdetén rúgtak ki, most jár le.

2020. jún. 26. 11:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

8: Ingyen pénz?

Egy teljes évi ledolgozott munka után kapsz 3 hónapra pénzt, az is minimális.

És amit adózol, az hova megy vajon? És a TB, amit fizetsz, de ha kórázba mész meg hazaküldenek? Meg bejelentgetnek oda, ahol meg se fordultál (pl. random fogorvosi ellátás), érdemes megnézni az ügyfélkapudat.

Milyen ingyen pénzről beszélsz?

Ha már ennyi minden levonnak az embertől, hogy a hármnegyed fizetését haza se viszi, akkor az lenne a minimum a kormány részéről, hogy legalább szorult helyzetben segít. 3 hónap alatt NEM lehet munkát találni, végzettséggel sem. Ha neked sikerült, mondj hálát érte. És akkor 3 hónap után meg dögöljek éhen? Jobb munkahelyeken addig megy a hirdetés, és utána értesítenek (jobb esetbe), hogy amúgy fel se vettek! 😂

2020. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

#11 bizony bizony. Amit összesen a munkakeresési segélyben kaptam, azt 3 havi munkaviszonyommal ma fizettem be. Csakhogy nem csak három hónap volt hanem több év... És azt a sok millió forintot szépen lenyelte az állam.


Kérdésre: leginkább sehog sem segít. Mehetsz közmunkára, amivel semmit nem keresel, és katonának amivel szintén semmit (160 bruttó lol, abból még egy szobát se tudsz bérelni), ha egyáltalán megfelelsz...

2020. jún. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
20%

Én nem vagyok munkanélküli,de bármi előfordulhat.

Van úgynevezett jövedelembiztosításom.Lehet ilyeneket kötni.


A lényege az,hogyha munkanélkülivé válsz azon felül még 6 hónapig folyósít a biztosító egy meghatározott összeget.Tehát, összesen 9 hónapig kapsz pénzt, az első 3-ban az államtól, a maradékban a biztosítódtól.



Szerintem, érdemes ilyet kötni.

2020. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

Mit nem lehet ezen érteni? Megmondta világosan. SEGÍT!

Azt nem mondta, hogy cselekszik is, csak azt hogy segít. És ezt sokszor mondta. ÉS még fogja is. Cselekedni cselekedjen, akinek szüksége van rá.

2020. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

"gyomorforgató, hogy hozzád vágnak 3 hónapig ingyenpénzt"


Nem,az nem ingyenpénz,olyan kapja,akinek van elegendő munkaviszonya,tehát fizetett adót.

Mellesleg ajánlom hasonlítsd össze Európában mekkora a munkanélküli segélyek időtartama.

Magyarország ebben is sereghajtó.

A legtöbb helyen 6-12 hónap,de van,ahol 2 év is.

2020. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
87%

Az államtól a konzultációs baromságon kívül semmire sem számíthatsz!

Ja:meg naponta közhelyeket a TV-ben, de azzal kiröhögnek a boltban!

2020. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!