Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az iskolának tényleg nem az a...

Az iskolának tényleg nem az a célja, hogy okos legyen az ember? De ha nem az akkor mi a célja?

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 11:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az a célja, hogy megtanítson tanulni.
2020. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%
Elvileg az lenne a célja, hogy okosodjon az ember, de ahogy személyes tapasztalataim vannak az itteni tanárokkal, 90%-uk sz@rik bele a munkájába, én ezért sem tartom jó ötletnek a fizetésemelést, nálunk némelyik még a minimálbért sem érdemelné meg egyik-másik tanár.
2020. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
50%
Normális országokban tényleg erre való. Nálunk arra, hogy engedelmes, egy kaptafára készült biodroidokat termeljen ki a rendszer, akik felnőttként azt teszik, amit mondanak nekik, és semmit sem fognak megkérdőjelezni, elvégre fogalmuk sem lesz az őket körülvevő világról, és arról, hogy máshogyan is lehetne élni. Ideális esetben az iskola arra kíváncsi, hogy miben vagy jó, mit tudsz, a miénk viszont arra, hogy mit NEM tudsz. Motiválás helyett büntet, amivel nem lehet elérni semmit.
2020. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%

Az igazi iskola maga az élet.

Ami előtte van csak átmenet,időhúzás a gyermekkor és a felnőtté válás között.

Így 50 felett visszagondolva nem sokat számítottak az életemben az iskolában elpazarolt évek.

Ami mérvadó volt így visszagondolva a, szorgalom,célok kitűzése,olyan dolgok megtanulása amiről úgy éreztem,hogy előrébb visz és könnyebbé teszi az előrébb jutást és első sorban egészség és szerencse.

2020. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!