Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha végleg bedőlne az egészségü...

Ha végleg bedőlne az egészségügy és a nyugdíjrendszer, az az ország teljes csődjét jelentené?

Figyelt kérdés
Ezek az intézményrendszerek jelenleg is nagyon nehezen működnek, és kilátásban sincs, hogy javulna a helyzet. Utóbbin nyilván a fiatalok nyugatra áramlása sem javít túlságosan. Ezekre van valami válságterve a kormánynak?

2020. júl. 10. 04:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
nem, csak simán ráfognák a Gyurcsányra
2020. júl. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Az egészségügyi és a nyugdíjrendszer jelen állapotban is vegetál sajnos.. az biztos hogy nem garantált a jövőben kb. 20-30 év múlva az állami nyugdíj ellátás. Érdemes félretenni a nyugdíjas évekre, csak ezek mellett az alacsony fizetések és ilyen árak mellett ez nem nagyon lehetséges. Sajnos.
2020. júl. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Majd Viktor megoldja! :)))
2020. júl. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem, mert Vezírünk átmenne ismét nagy harcos sámánba, és megmentené népünket, de ezt is az emútnyócévre vinné vissza hibakereső képességét is kihasználva.
2020. júl. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

" Érdemes félretenni a nyugdíjas évekre "


Pontosan. Én havonta 400 ezret rakok félre. Még 30 évig dolgozok legalább. Ez 144 millió forint megtakarítás. Csak, hogy kerek legyen 44 millióból veszek majd egy nyaralót nyugdíjas éveimbe, valami vízpart mellett (Nem kell túl nagy - Meg, ha addigra egyáltalán lesznek még folyók. :D) Szóval marad 100 millió 65 éves koromra.... (Ha egyáltalán megélem..., ha nem akkor rámarad majd a gyerekeimre). Most számoljunk 20 évvel.. Azért egy 85 éves koromig jó lenne élni. :) Ha beosztom a pénzt havonta 416 ezret költhetek, de hát ugyebár ennyit úgysem fogok már, mert minek..Szóval marad még az évenkénti nyaralásra is. - E melett, ha még jön a nyugdíj akkor is elvagyok, ha meg nem jön a nyugdíj akkor is minden rendben van.


Szóval muszáj előre tervezni. Persze tudom én, hogy sokan hónapról hónapra élnek és nem tudnak félrerakni semmit ...erre azt tudom mondani, hogy tanulni kell és váltani. Mindenkinek adott a lehetőség, hogy beiratkozzon levelező képzésre felsőoktatásba és más szakmát tanuljon. Munka mellett is lehet tanulni. Én a mesterképzést munka mellett csináltam levelezőn és nem volt semmi probléma, pedig sokkal nehezebb volt, mint az alapképzés. (Mérnökinfo bsc, villamos msc) - És ezzel ipari szoftvereket programozok. Ezt bárki megteheti. Persze nem muszáj irányba menni, rengeteg lehetőség van. Ha nem akarsz semmit se csinálni, fogod magad lerakod a C, C+E, PÁV és egyéb vizsgákat, majd fogod magad és kimész kamionozni. Nem kell hozzá semmi más .. és így Te is félrerakhatsz rengeteg pénzt.


Az egészségügyről annyit, hogy én jobban preferálnám, hogyha olyan biztosítási rendszer lenne, mint Amerikában. Például én annyit keresek, hogy elég sokat fizetek a TB-re, ráadásul úgyhogy nem is veszem igénybe a TB-s szolgáltatásokat. Életembe egyszer voltam kórházba, azóta sohase. Ha valami kell magánba megyek így is .. megvannak az orvosaim akikhez járok. Viszont van aki mondjuk 20 ezret fizet a TB-re valaki meg 90 ezert és mégis ugyanazt kapják - A nagy büdös semmit, hosszú várólistákat, bunkó orvosokat (Persze van kívétel)...stb. Szóval az ember a pénzéért cserébe elvárna valami ellenszolgáltatást normálisan, de ilyen jelenleg nincs. Szóval, ha valaki nagyobb összeget fizet az ne várjon 3 hónapot az MRI-re, hanem várjon 2 hetet, hisz többet fizet ... Szóval a rendszert átalakítanám.


A kérdésre térve pedig: Ha bedőlne az egészségügy és a nyugdíjrendszer akkor jelenleg csőd lenne igen, hiszen a jelenlegi nyugdíjasoknak nincs megtakarítása nagyon. A fiatalokat nem érintené ez a dolog, főleg akik keresnek is.. ahogy engem se érintene, mert ahogy mondtam elmegyek magánorvoshoz és a nyugdíjas évekre is félre tudok tenni.


Szóval államcsőd nem lenne, de rengeteg embert érintene.

2020. júl. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 readymix ***** válasza:
75%
Egy tévedés van az eszmefuttatásodban. A 65 inkább 70 lesz.
2020. júl. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Miért? Ha van pénzem 65 évesen is mehetek. ;)
2020. júl. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 readymix ***** válasza:
60%
7/7 Mehetsz, de csak 70-től állapítják meg az öregségit. Addig a megtakarításodból élsz. Nincs alternatív elmenetel, megszünt minden opció.
2020. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ötös, az a nagy helyzet, hogy a dolgozó emberek nagyobbik része csak álmodozhat arról, ami neked van!
2020. júl. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!