Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 47 éves nőnek a honvédséget...

47 éves nőnek a honvédséget ajánlották fel, normálisak ezek?

Figyelt kérdés

[link]


Miért van az, hogy Ausztriában, Németországban normálisan tudtak segíteni az embereknek, nem üres ígéretekkel meg pótmegoldásokkal? Miért csinálja ezt a kormányt? Ha stadionra telik, az emberekre is telnie kell!



2020. júl. 15. 10:04
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
4-es, ezek szerint mondjuk Ausztriában nem értenek a közgazdasághoz, hiszen ott jövedelempótlást adtak az embereknek. Emellé - nem ehelyett - adnak kedvezményes hitelt és a cégeknek támogatást. Simán belefért volna, ha nem stadionokra meg vadászati kiállításra, meg Mészáros birodalmára verik el a közpénzt.
2020. júl. 15. 11:11
 12/28 A kérdező kommentje:

7-es, a német valóban sokkal nagyobb, de ők 80 millióan vannak, nem, 9,8. Szép kis csúsztatási próbálkozás. Csak példának hoztam ezt a 200 milliárdnyi költést, mellé lehet venni a Puskást (200 milliárd), a Turisztikai Ügynökség összes mocskos ügyét (legalább 100 milliárd), a strómanoknak adott vissza nem térítendő támogatásokat (felmérhetetlen összeg). És ezek még mindig csak példák! Nem kellett volna horvátországi yachtba meg bicskei rancsra és a hatvanpusztai Orbán-majorba önteni a pénzt, most lenne az embereknek.


Hadházy összeszámolta: csak a veszélyhelyzet ideje alatt több mint 25 milliárd (!) megrendelést kapott Balásy Gyula. Ezek nem spóroltak semmin, a járvány mögé bújva még nagyobb ütemben szipolyozták ki a pénzt a kasszából.

2020. júl. 15. 11:26
 13/28 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező nem vagy tisztában a dolgokkal. Magyarországon csak arra van pénz amire politika akarat is van. Politikai akarat= Fidesz= OV. Stadionokra van akarat arra van pénz. Normális dolgokra nincs akarat tehát nincs rájuk pénz. Hol élsz te ha ez eddig nem tűnt fel?
2020. júl. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
30%

ma 11:26


Üdv ismét, 7-es választ írtam, az a baj hogy amikor valaki nincs tisztában alapvető gazdasági szabályokkal akkor nehéz beszélgetni bármiről. Össze-vissza keverednek a példálózásban a költségvetési pénzek az EU-s pénzekkel. Az EU-s pénzekre, hogy kinek mennyi lett kiosztva, ennek a kérdésnek a szempontjából hiába hivatkozunk mert azok ún. "pántlikázott" pénzek, tehát infrastrukturára, utakra, kutatásra, oktatásra, etc. adják, ha az ég a földdel összeér akkor se tudod csak úgy szétosztani a nép között. Az nem költségvetési (szabadon felhasználható) pénz. Ezért írtam le hogy a ktgvetésben kb. 1000 mrd forint mozgástér van, lehet idegből lepontozgatni a választ de attól még amit írtam az tényszerű és igaz. Ha megfogjuk és az egészet kiosztjuk akkor tudunk adni minden magyarnak 80ezret. Nem havonta, egyszer! És nincs több pénz, semmire. Ne keverjünk össze mindent, az volt a kérdés hogy a járvány alatt miért nem segítette jobban a kormány az embereket, erre válaszoltam hogy azért mert nincs miből.


A német gazdaság pedig ha 20szor nagyobb, és 8szor több a lakos, akkor még mindig több pénzből gazdálkodnak mint mi, ugye? De látom számolni senki nem szeret, vagy senki se tud. Mert ki lehet számolni, hogy mennyi pénz kellene ahhoz hogy minden magyar állampolgárnak a koronavírus alatt az összes megélhetési költségét átvállalja a kormány. Nincs ennyi pénz, ezért írtam hogy hiába példálózunk olyan országokkal ahol meg van, itt nincs. De ezt nem kell nekem elhinni, rá kell guglizni hogy "költségvetési törvény", feketén-fehéren látod a magyar ktgvetés kiadási és bevételi főösszegét, az egyikből kivonod a másikat és lám, ennyi szabad pénz van.


Tudom hogy fáj és bosszantó amikor valaki az ember pofájába mondja hogy baromságot beszél, de lehet vakon pampogni tovább a butaságot vagy venni egy mély levegőt és egy picit elgondolkozni rajta. Az egyiktől csak hülyébb lesz az ember, a másiktól viszont talán egy picivel okosabb, de ha más nem is, legalább tágul a látóköre.


Várom itt is a lepontozást, ha már tényszerűen válaszolni meg ellenérveket hozni úgyse tud senki. Azért nem tud, mert ellentétben sokakkal én tényleg ismerem az államigazgatást, a költségvetést és az ország és az EU működését, nem mindenféle barom által interpretált információból meg cikkből tájékozódom, és utána harsogom hogy mit számolt ki a Hadházy. Azt számolta ki amit ki akart számolni, mint ahogy itt mindenki azt fogja fel a fentiekből, amit akar.

2020. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

14-es, szerintem egy picit jobban képben vagyok a makrogazdasággal, mint te, de jó, legyen, hagyjuk is. Az uniós pénzek pántlikázva érkeznek, de nem a kedvezményezetteket, hanem a felhasználás tárgyára nézve. Leegyszerűsítem narancs szintre: úgy jön, hogy turizmus, és nem új jön, hogy Mészáros Lőrinc, Tiborcz István, Szíjj László, a-stróman, b-stróman. Ha normálisan, nem mutyi alapon lettek volna kiosztva ezek a pénzek, a piac elvei alapján sokkal jobban megacélozhatták volna a magyar gazdaságot.


A stadionokra annyi pénz elment, amennyiből legalább 100 ezer embert tisztességesen lehetett volna segíteni, számolj csak utána. 9,7 millió fővel számolni tipikus NER-csúsztatás, ugyanis csak azoknak kellett volna egy szalmaszál, akik elveszítették a munkájukat, jövedelmüket. Ez nem zárja ki a cégek támogatását, amit a kormánynak sikerült ismételten a NER-re és a külföldi multikra korlátoznia.


A kormány honlapján fent vannak az egyedi kormánydöntéssel adott céges támogatások mellett a HIPA-pénzek is, ámulj-bámult milyen szinten tömték ki a "gyűlölt" multikat meg a haverokat.


Ez a tények, minden más a csúti törpe mosdatása.

2020. júl. 15. 14:14
 16/28 A kérdező kommentje:

Hadházy pedig nem azt számolt ki amit akart, ezek a hivatalos adatok, amiket tételesen közölt is:


[link]


Ciki van, amikor rajtakapnak a maszatolások, ugye? XDXDXDXD

2020. júl. 15. 14:22
 17/28 anonim ***** válasza:
36%

Vagy ám te tisztában tudod mivel, nem a makrogazdasággal:D Egy ilyen asztal mögül szakértő elméleti közgazdász lehetsz, maximum. De hogy gyakorlati tapasztalatod semmivel nincs az biztos azok alapján amiket leírtál.


Hármat még kérdezek gyorsan, mert amúgy marhára unom már:


- A koronavírus pénzügyi áldozatainak mivel lett volna jobb, ha a turisztikai EU-s pénzeket nem a Lőrinc kapja, hanem a mittudomén kicsoda?

- Friss számok szerint a magyarok harmada valahogy érintett volt. Akkor mire elég 100 ezer ember megsegítése?:D

- A HIPA által kiosztott és egyéb EKD pénzek és a multik által létrehozott munkahelyek között szerinted nincs kapcsolat? Vagy a BMW azért akar Debrecenbe menni mert tetszik neki a táj meg szépek a magyar nők?


Na, szia tesa, így is több időt szántam rád mint amennyit érdemes lett volna.

2020. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
30%

"Mert abból nem lehetett volna ilyen jó kis kattintásvadász cikket összehozni."

Na ja. Meg ilyen kormányellenes propagandát itt... :)

2020. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Nyilván levetted te kis fideszes trollocska, hogy hol, mit milyen minőségben tanultam. Konkrétumokat írtam, konkrét válasz viszont nem érkezett.


Pontosan leírtam mivel lett volna jobb, ha nem Mészárosnak öntik a milliárdokat. Bár kétségtelen, hogy ez ahhoz a 10 év alatt összeharácsolt vagyonhoz képest szinte csepp a tengerben.


Gusztustalannak tartom, hogy a kormány a veszélyhelyzetet is arra használta fel, hogy a saját holdudvarát pénzelje: Balásynak 25 milliárdos munka (tény, látható a Hadházy által összeállított táblázatból, amelyben HIVATALOS adatokat közöl. tus.), Mészárosnak tízmilliárdos segítség. Gyomorforgató hazaárulás :(

2020. júl. 15. 15:08
 20/28 MolotovPunk ***** válasza:
38%
Mit vártál?Ez a kormány soha sem arról volt híres,hogy az elesett,vagy nagyon szegény embereket támogatná.Ausztria és Németország = Nyugat Európa.Magyarország = balkáni színvonal.Ég és föld...Minden nép olyan kormányt érdemel,amit megszavaz.
2020. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!