Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Momentumosok, melyik pártra...

Momentumosok, melyik pártra szavaztatok korábban a Momentum előtt?

Figyelt kérdés
A Závecz Research szerint országosan 650.000 a Nézőpont szerint pedig országosan 900.000 (!) szavazója van a Momentumnak. Ez nagyon sok. Honnan jöttek ezek a szavazók?

2020. júl. 18. 19:25
A kérdező szavazást indított:
LMP
Fidesz-KDNP
Jobbik
MSZP
DK
nem szavazhattam korábban, mert még nem töltöttem be a 18-at
38 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Viszonylag egyszerű, nézd meg, mely pártoknak csökkent számottevően a támogatottsága.
2020. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Idáig anyucira szavaztak,most meg azt sem tudják,hogy hol lenne a helyük.
2020. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Két probléma van a kérdéssel:

1. Kimaradt a választási lehetőségek közül az SZDSZ.

2. A 8 és 11%-os támogatottság tényleg kiadja a fenti számokat, de könnyen félre lehet félre lehet mérni, ha Bp. felül volt reprezentálva a mérésnél.


Azért is fontos az SZDSZ, mert amikor csúcson voltak, akkor 30%-ot értek el. Viszont már 1990-ben boritékolható volt az MSZP és az SZDSZ 1994-es sikere, ezért inkább a következő éveket kell figyelembe venni. Listán 20% körül volt a maximumuk és szintén Bp-en voltak erősek. Viszont utána visszaestek 8% alá és nem tudtak feljebb kerülni.

Tehát a Momentum 8-11%-a csak azért erős eredmény, mert a nincs domináns párt az ellenzéki oldalon. Valamint még felfutó ágban vannak. De 17% körül lehet a plafonjuk.

2020. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjuk már azt a rohadt SZDSZ-t. 10 éve, amikor legutóbb részt vettek a választáson, 0,25%-ot értek el. Gondolat se volt még akkoriban a Momentum. A néhai SZDSZ szavazók már legalább 15 éve pártot váltottak, szóval a Momentum a váltás után vett el bárkitől is szavazót, nem az SZDSZ-től.



Én korábban LMP-re szavaztam Szél és Hadházi miatt, de hatalmasat csalódtam a pártban magában. Örülök is, hogy kiléptek.

2020. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Az szdsz-re!
2021. jan. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%

4!


15 éve még kormányzópárt volt az SZDSZ. Utána kezdtek teljesen széthullani, tehát a konkrét szavazóikat kb. 11 éve veszítették el.

A kérdés nem arról szólt, hogy honnan vett el szavazókat a Momentum, hanem kire szavaztak korábbam a mostani Momentumosok.

Ha valaki 20 éven át bősz SZDSZ-es volt, aztán egyszer szavazott pl. az LMP-re, az nyugodtan bejelölhette volna az SZDSZ-t.

De az is, aki kihagyott 2-3 választást, mert nem volt kellően neoliberális párt a palettán.

2021. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most akkor azert szavazzak a fideszre megint es megint es megint, mert a kozepkor, meg az öskor, meg idoszamitasunk elott is jajdeszar volt? XD


Uncsi. Ezer eve a nyakunkon vannak, ideje valtani.

2021. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!