Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolnátok arról, ha...

Mit gondolnátok arról, ha Orbán Viktor miniszterelnököt királlyá koronáznák?

Figyelt kérdés

Sosem próbáltam meg bebizonyítani, de nekem már régóta úgy tűnik, hogy az ezresen Mátyás király egyre jobban hasonlít Orbánra. Azonban erről jutott eszembe az ötlet, hogy királlyá lehetne koronázni.

Vegülis, mi akadálya lenne? Ha eldöntené, biztos véghez is vihetnék a parlamentben, nem?

De a lényeg: ha megtörténne, hogyan reagálnátok?



2020. júl. 19. 19:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

#10


Ha ennyire rossz, mi tart vissza?


Volt egy mondás: Si non placet,vos can ire


Na NEM olyan híres mint Caesar mondásai, de ...azért.

2020. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ha brüsszelt befenyiti most akkor az lesz, ha Vamirigy Pityun is engedi.
2020. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Isvány király is becsődítette a pápát anno, én már semmin nem csodálkozok...
2020. júl. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Kérdéseket miért nem lehet lepontozni?
2020. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
Dolgozz,ne pontozz!
2020. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
A világ legtermészetesebb dolga. Ha hagytuk, hogy elvigye 10 éven keresztül az ország bevételét a családjának, ez a minimum, hogy király legyen.
2020. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

Monarchistaként 3 okból is ellenzem:

1.) Nem méltó uralkodónak. Monarchia feje kétféleképpen lehet valaki: tett alapján és jog alapján. Orbán Viktor nem származik uralkodói dinasztiából, és sem ő, sem más magyar ember nincs jelenleg, aki tettei alapján kiérdemelne egy uralkodói címet.

2.) Református felekezetű. Magyarországnak történelmi okokból Római Katolikus uralkodó kell.

3.) Magyarországnak van címzetes uralkodója: Habsburg-Lotaringiai V. Károly címzetes magyar király. A monarchikus államforma restaurációja esetén szerintem vitathatatlanul őt illeti a trón.

2020. szept. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez már nekem is feltűnt, de maga a koronázás elképzelhetetlen.
2021. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Balasa Bence ***** válasza:

A sok fröcsögő már megint...



Én támogatnám a királyság intézményét, úgyse vonja senki most sem kétségbe a hatalmát.


Ő lenne ötszáz év szenvedés után az új nemzeti király

2021. márc. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Balasa Bence ***** válasza:

17:


A vallás szerintem már nem annyira akadálya ennek, főleg ha figyelembe vesszük hogy a katolikusok mit tettek a magyarokkal:



A pápa bíztatta a németek seregét 907-ben a pogány" magyarok kiirtására


1038: István halála után azonnal ki akarták terjeszteni a hűbériséget a magyar koronára is. Azzal az ürüggyel, hogy István a szent széknek ajánlotta az országot, de köztudott hogy a boldogasszonynak, a magyarok ősi istennőjének, akit csak a német papok azonosítottak Máriával.


1241-ben a pápa megsiratta agyarországot, de mást nem tett, nem hirdetett keresztes háborút

2021. márc. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!