Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít középosztálybelinek...

Ki számít középosztálybelinek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ki az, aki már középosztálybelinek számít?

2020. júl. 20. 07:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

"Vagyonos kispolgárság; személyi vagyon és jövedelem szempontjából tehetős társadalmi réteg, amely már képes saját jövedelméből megtakarításokat félretenni, és fejlődő gazdaság mellett kisebb vagyont felhalmozni."


Deák Dominik amit te írsz az maximum az alsó középosztály...

2020. júl. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
66%

Nem én mondom, a KSH :)


Mindenesetre ez igazolja azt a válaszolót is, aki szerint itthon gyakorlatilag nincs középsoztály, mert mindenki egyformán alul van egy szűk réteget leszámítva.

2020. júl. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%
Én még nem keresek pénzt, egyetemista leszek majd szeptembertől de szerintem mi azok vagyunk. Van két autónk amiket újonnan vettünk de mindkettőt régen és alig lenne pénzünk már normális autóra mert mindkettő idősödik, szerencse, hogy jön egy céges majd így nem kell cserélni. Van egy viszonylag nagy házunk, kerttel az agglomerációban. Tudunk évente nyaralni külföldön. Igazából nem baj ha autóval járunk mindenhova. Tehát mindennapi terhek mellé van pénz másra is ami luxusnak számít de olyan igazi luxusra nem telik és szórni se lehet a pénzt. Hárman élük meg az állatok a két szülő keres csak pénzt, szülők fizetése együtt nettóban körülbelül 800-900 ezer de nem tudok pontos adatot ez olyan kb. Nem gondolom magunkat gazdagnak de többre telik mint sokaknak. A házon kb 1 millió a hitel szinte tekinthető hitelmentesnek.
2020. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
Ez satisztikai adat:Az ILO szerint egyre kevesebb család képes az átlagos, pontosabban a mediánjövedelem szintjén vagy azt meghaladóan pénzt keresni Európában. A kutatók arra jutottak, hogy az európai középosztálynak nevezhető társadalmi kör mérete 2,3 százalékkal zsugorodott, a csökkenés pedig az azóta feldolgozott (de még nem ismertetett) adatok alapján is töretlenül tart.
2020. júl. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

Ahol nincs középosztály az Dél Amerika.


Magyarországon (Budapesten) főleg középosztály él.

Normál fizuja van (kb 150) villamossal jár, bkv-val maximum egy suzukija van, nem nagyon tud félretenni nagyobb összegeket de nem is él napról napra.


Na ez a középosztály.

Szegény az az akinek nincs pénze enni, nyomorban él.


Gazdag meg aki villában, palotában él, új autók, luxunyaralások.Ennyire egyszerű.

2020. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 b95 ***** válasza:
53%

A középosztálybeliség szerintem részben az anyagi helyzeten, részben viszont a felfogáson is múlik.


Anyagi oldalról az kell hozzá, hogy alapvetőnek számítson, hogy a szükségleteket maradéktalanul ki tudja elégíteni (beleértve a testi és szellemi szükségleteket is). Beleértve a lakhatást, étkezést, oktatást, egészségügyet, kulturális kiadásokat is.

Ezen felül szűkölködés nélkül tudjon félretenni nagyobb összegeket (mondjuk havi 50-100 ezret).

És ezen felül tudjon kifizetni évente legalább egy 1 hetes nyaralást is.


A másik oldalról szerintem fontos, hogy legyen megfelelő pénzügyi affinitása, ne csak passzívan rakosgassa egymásra minden hónapban a "felesleges" pénzt, hanem tudatosan keressen olyan befektetéseket, akár csak banki betétet, vagy állampapírt, amivel némileg tudja növelni a vagyonát, de legalábbis meg tudja őrizni a meglévőnek az értékét.


Én a saját definícióm alapján egyébként nagyon messze vagyok a középosztálybeliségtől, kb. egy 100%-os fizetésemelés kellene hozzá első körben, hogy ez reális cél lehessen számomra.

2020. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 b95 ***** válasza:
53%

#15: Ne haragudj, de Budapesten a nettó 150-es fizetés nagyon gyenge, az messze nem éri el a középosztálynak még a látszatát sem, de a mediánt sem.

Amiket felsorolsz, azok kb. az alapvető megélhetés részei, aki csak ennyi tud magának megteremteni, az messze a középosztály alatt van.


(Meg más kérdés, hogy egy ember egyedül, önerőből egészen biztosan nem lenne képes fenntartani magát Budapesten 150-ből, de még ha családban is él, és mindenki kb ennyit keres, akkor is csak nagyon szerény körülményeket lesz képes megteremteni magának és a családjának.)

2020. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!