Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok olyan törvényt...

Támogatnátok olyan törvényt ami extra adót vezetne be amivel a Magyar állam azt írná elő hogy minden magyar állampolgár fizesse ki a rá eső államadosságot?

Figyelt kérdés
2020. júl. 29. 14:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Te nem hibáztál sose?"


De. És minden esetben rám is terhelték a kár teljes összegét.

2020. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%

Munkahelyeden is, ha valamit tönkreteszel, akkor te fizeted ki és nem az összes ott dolgozó dobja rá össze a pénzt.

A politikusoknak meg ez a munkájuk, rosszul dolgoztak, akkor fizessenek.

2020. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%
Oké kérdező. Tehát akkor ha engem megbüntetnek gyorshajtásért küldhetem neked a csekket kifizeted? Hisz te mondtad, mindenki hibázhat.
2020. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%

10-es, ez a logika téves. A kormány és az országgyűlés a te megbízásodból jutott hatalomra, tehát a te nevedben cselekszik. (Tudom, a valóság nem ilyen szép, de ez a logikája.)

Egyébként is te fizeted, akár elmondják neked, akár nem.

2020. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
14es én aztán nem akartam hogy ezek kerüljenek hatalomra, nem vágytam hamis keresztények, pedofilok és hazugok "vezetésére"
2020. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
16%

Persze, értem mire gondolsz, de ez a logikája ennek.

Ahogy mondani szokták: demokráciában minden nép megérdemli a vezetőit.

Az már egy külön kérdés, hogy a 2010 utáni választások mennyire nevezhetők demokratikusnak, de akkor meg abban áll a választók felelőssége, hogy ezt hagyták eluralkodni. Most nem lehet hivatkozni szovjet elnyomásra, mint az 1945 után kiépült diktatúránál.

2020. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

Hosszan töprengtem, hogy épelméjű e aki ilyent kérdez, vagy csak ennyire naiv.

Fel kellene fogni, az államadósság nem eső, nem tornádó, nem időjárás, ami van és semmit se lehet ellene tenni. Államadósság azért van, mert aki felhalmozza jó esetben tehetségtelen és alkalmatlan a feladata ellátására, rossz esetben közönséges tolvaj csaló.

Minden adósságot, minden hátrányt annak kell elviselnie, aki előidézte. Kétségtelen, a politikában ez időnként a társadalom, mert tűri a hülyeséget. De ekkor is, a társadalom azon része fizessen, amelyik nem engedi a rendrakást.

Egyébként engem konkrétan nem érdekelnek az ilyen bugyuta felvetések, mert ha be is vezetnék (ami kizárt), ki tudom védeni, ha hülyeségnek tartom.

2020. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
71%

Érdekességképpen:


Jelenleg kb. 32 900 milliárd forint az államadósság, ez egy egyszeri adó formájában az egyszerűség kedvéért tízmillió adózóra számolva durván 3,3 millió forint, ha nem tévesztettem helyiértéket.


Ha most hozzáveszed, hogy valójában feleenyien (se) adóznak, mert ők még vagy már nem dolgoznak, akkor ez rögtön felugrik durván 6,5 - 7 millióra.

2020. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
42%
15-ös, az a vicc, hogy ezek fizetik vissza amit azok elqtak a saját bevallásuk szerint is.
2020. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Mindenki akar mindent de igyen jó utakat jó kórházakat stb ez mind pénz de fizetni már nem akarnak az emberek dolgozni kéne.
2020. júl. 29. 17:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!