Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha létrejönne egy új ellenzéki...

Ha létrejönne egy új ellenzéki párt, aki az értelmiséget próbálja megszólítani, liberális vagy konzervatívként lenne szimpatikusabb?

Figyelt kérdés

Tehát #BLM, feminista mozgalom, női kvóta, LMBTQ barát, bevándorláspárti, drogpárti és mindenkit cenzúrázni próbál, aki ezekkel nem ért egyet VAGY keresztyén, nemzeti értékeket vall, bevándorlás ellenes, hagyományos családi modellt támogatja?


(Nem Fidesz vs ellenzék kérdés ez!!!)



2020. júl. 30. 14:14
A kérdező szavazást indított:
konzervatív
liberális
egyik sem
mindkettő
egyéb
41 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nehezen éretlmezhető ez így, mert a kérdésben liberálisról és konzervatívról beszélsz, a leírásban pedig egy szélsőbaloldali nézetet hasonlítasz egy nacionalista, felsőbbrendűségi tudattal rendelkező kirekesztő ideológiához.
2020. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1/1

Azért fejtettem ki, hogy mit értek a két fogalom alatt, mert mindenkinek mást jelentenek ezek a fogalmak.

2020. júl. 30. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennél sokkal többféle párt létezik. Például olyan jobboldali királypárti, ami szekularizációellenes, és a "hagyományos" családmodell (értsd: 1960-tól máig nyugati típusú) helyett a ténylegesen hagyományos, gazdaságalapú családmodellt támogatja.

Meg olyan progresszív ultranacionalista, ami vallásellenes. Nem kell egybitesre leszűkíteni a politikát.

2020. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A konzervatív ellenzéki párt "hatalmas siker" lenne, nézd meg a 2002 utáni MDF-et, vagy a 2010 utáni próbálkozásokat mint a JESZ. mind nagy siker...hát nem éppen.
2020. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem valahol a kettő között, a liberálisabb irányba eltolva. Amiket felsoroltál liberális jelzőknek, azok egy része inkább szélsőségesség (pl. drogok? wtf?)
2020. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező, én liberális vagyok, támogatom például az LMBTQ-t, de ugyanúgy támogatom a hagyományos családi modellt is. És nemzeti értekeket vallok, ugyanakkor nem vagyok drogpárti . Na erre varrjál gombot. Az a baj, hogy túlságosan szélsőségekben gondolkodsz, a világ viszont nem csak fehér és fekete.
2020. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6/6

Én nem érzem azt, hogy azt a fajta liberalizmust bárki is képviselné a világon, amiről te beszélsz. A definíció szerinti liberalizmus számomra alapérték, de ezt a mai politika csak megcsúfolja.

2020. júl. 30. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!