Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a kormány felelőssége,...

Miért a kormány felelőssége, hogy az index elbukott?

Figyelt kérdés
Az index volt a magyar függetlenség zászlóshajója, legalábbis egyes értelmiségi körök szerint. Viszont ugyanezek az értelmiségiek mondják azt, hogy az indexet már régebb óta a Fidesz irányítja, vagy tartja el. Akkor hogy reklámozhatta magát azzal hogy független szerveződés? Ez egy érdekes kérdés. Amit a nyilvánosság lát, az nem az hogy az index elbukott vagy tönkrment, hanem hogy leváltották a főszerkesztőjét, és enek következménye képpen majdnem az egész szerkesztőság felmondott. De az index mai napig is elérhető, és nem ő az egyetlen média egyébként, aki kisebb létszámmal dolgozik nem száz valamenyi főssel. Nem hiszem hogy a Fidesznek bármilyen köze is lenne ahhoz hogy az index kit rúg ki és mit csinál. Könnyen meglehet hogy már nem az index a legnépszerűbb oldal, és már nem tud eltartani száz valamennyi embert, és összevesztek a koncon. Azt be kell látni, hogy az index, és egyetlen ellenzéki zászlóshajó amire az ellenzék felült sem volt független. Ameddig az ellenzéki politikusok 90 százalékát védték, addig a kormányon lévő politikusok 90 százalékát támatták, illetve ellentétes híreket közöltek sok esetben, aminek az lett a következménye, hogy a főszerkesztőt leváltoták. Az a církusz pedig ami most körülötte megy, az azért van mert nem az ellenzéki politikusok az elenzék, hanem az ellenzéki független média. Ugyanis akik most vannak ellenzéknek az élén, azok csak jól láthatóan felültek arra amit az ellenzéki média csinál. Az ellenzéki média kezte el hogy itt nincs jogállaiság, meg hohgy itt diktatúra van, és most is ezt teszik, nem csak az index hanem mások is. A kérdés még mindig adott! Ha a diktatúrában azt lehet csak kimondani hogy nincs diktatúra, akkor ők miért mondhatják azt hogy diktatúra van? Anélkül hogy az állásukba kerülne vagy a szbaadságukba, esetleg az életükbe?

2020. júl. 30. 21:48
A kérdező szavazást indított:
Ez is a Fidesz miatt van!
Ez kizárólag az ő felelősségük!
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

"Az index volt a magyar függetlenség zászlóshajója"

Belülről fúrták a léket.

2020. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

"Akkor hogy reklámozhatta magát azzal hogy független szerveződés? Ez egy érdekes kérdés."


Érdekesnek érdekes, de tudták tartani magukat hozzá, mert többségi tulajdonosnak és sima tulajdonrészesnek lenni nem ugyanaz. Most először érezték úgy, hogy tartalmilag is befolyás alá kerültek és külső szemlélőként szerintem is most indult be az a folyamat, ami az Origonál is lezajlott. Ott is egy tulajdontöbbséggel kezdődött a cirkusz, majd egy főszerkesztő kirúgásával, amit szintén egy nagy csapat távozása követett.


"Az ellenzéki média kezte el hogy itt nincs jogállaiság,"


Teljesen nyilvánvaló, hogy nem azok fogják ezt elkezdeni, akik az aktuális hatalom részesei. Azért a spanyol viaszt ne akard másodszorra is feltalálni.


"Nem hiszem hogy a Fidesznek bármilyen köze is lenne ahhoz hogy az index kit rúg ki és mit csinál. "


Túl sok véletlen egybeesés volt már a fidesz érdekei és az ország eseményei között, hogy én annyira nem lennék szkeptikus ebben.


"De az index mai napig is elérhető, és nem ő az egyetlen média egyébként"


Megint csak a spanyolviasszal jönnék. Még tart a felmondási idejük kérdező, teljesen magától értetődő, hogy nem egyik napról a másikra látunk hatalmas tartalmi változásokat. De még azután is lesz, ha a legrosszabb forgatókönyv szerint olyat csinálnak az indexből, mint az origoból, ahhoz is megszavazok legalább 1 évet, hisz az éles váltással eléggé kilógna a lóláb. És az, hogy vannak más médiumok is...Eddig az volt Orbán szövege, hogy a legnagyobb online hírportál ellenzéki. Most mit fog mondani szegény? És mi mikor kezdjünk el sajnálni, vagy foglalkozni bármivel is? Csak az utolsók a sorban kellenének, hogy számítsanak? Vagy mire akar vonatkozni az az érv, hogy vannak más weboldalak is, amiket még lehet látogatni?

2020. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Érdekes amit ír a második, de a Fidesz ezt eddig is megtehette volna, semmi érdeke nincs abban szerintem, hogy saját szvazói ellen játszon. Már régebben is megmondták hogy a Fidesz szavazók is olvasnak indexet, bár lehet az uóbbiak már nem, viszont miindenféleképpen népszerűtlen intézkedés lenne, már csak az miatt ami az index körül kialakult. Esetleg ha megvásárolják.
2020. júl. 30. 22:17
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

A legtöbben azt látják reálisnak, hogy olyan média lesz belőle, mint az ATV. Eljátsza, hogy független, csak mindig lesz az a pár téma, amit tilos megemlíteni. Vagy néha-néha kikerül 1-1 cikk, hogy milyen jó a fidesz, ilyenek.

Nem kell végletekben gondolkodni.

2020. júl. 31. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

"de a Fidesz ezt eddig is megtehette volna"


Miért tette volna, azon kívül, hogy hatalmában állt volna? Szerintem most jó az időzítés, 2022-ben választások, addigra mindenki lenyeli a békát és olybá tűnik, hogy nem találtak maguknak új témát a fidesznél. A migránsok és Soros máig visszajönnek, de már elveszett az élük, a Covid19-re pedig nem igazán lehet építkezni. De ha bedarálnak még egy nagy médiumot, akkor egy gyengébb témával is hozhatják az eddigi eredményt. Én így látom.

2020. júl. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem a Fidesz felelőssége volt az origo sem, szóval az index sem a kormány felelőssége. Előbb fogod mondani hogy hajrá Fidesz minthogy az index fideszes legyen. Egy balliberális médium marad. Egyáltalán nem oldaná meg a helyztet, ha lenne még egy médiája a Fidesznek. Ott van nekik a Hir Tv és az origo is. Érdekes ez a estimese, mindenről amit nem a Fidesz tett, már 10 éve idő kérdése, és ki fog derülni hogy a Fidesz csinálta vagy hogy diktatúra van. Csak idő kérdése. Mondjátok ezt, ahelyett hogy magatokba néznétek, és mgkeresnétek az okát hogy hol rontotátok el.
2020. júl. 31. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Egyáltalán nem a Fidesz felelőssége volt az origo sem, szóval az index sem a kormány felelőssége."


Nem értem, hogy miért jössz a felelősséggel. Ez nem felelősség kérdése, hanem hatalom és vagyon politikai érdekeknek való felhasználása. Ha én egy médiatulajdonos vagyok és a tőzsdén egy véletlen gombnyomás miatt 10 ezer részvényem helyett 100 ezret adok el, értelemszerűen az én felelősségem lesz, ha megveszik, de véletlenül sem engem jellemez, ha később a cégemet egy propaganda szócsővé silányítják le. Márpedig ezutóbbi történt az origoval is.


"Egy balliberális médium marad."


Megtudnatnánk, hogy hol tanultál jövendőmondást?


"Egyáltalán nem oldaná meg a helyztet, ha lenne még egy médiája a Fidesznek."


A hangsúly nem azon van, hogy nekik lenne még eggyel több, hanem, hogy az ellenzékieknek és bizonytalanoknak lenne még eggyel kevesebb.


"Érdekes ez a estimese, mindenről amit nem a Fidesz tett, már 10 éve idő kérdése, és ki fog derülni hogy a Fidesz csinálta vagy hogy diktatúra van. Csak idő kérdése."


Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél. Biztos lehetsz benne, hogy ez akkor is értelmesebb hozzáállás, mint amit most te képviselsz, hogy ha egyik napról a másikra nincs nagy változás, akkor az biztos téged igazol, vagy hogy egyszerűen kijelented, hogy "Egy balliberális médium marad."


Bocs, de ez tényleg csak idő kérdése, és eddig minden, amire időt szántunk téged cáfol. KESMA? Origo? Figyelő? TV2? Mondjál olyan felvásárolt médiumot az elmúlt 10 évből, ami pont nem engem igazol.

2020. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Nem értem, hogy miért jössz a felelősséggel. Ez nem felelősség kérdése, hanem hatalom és vagyon politikai érdekeknek való felhasználása. Ha én egy médiatulajdonos vagyok és a tőzsdén egy véletlen gombnyomás miatt 10 ezer részvényem helyett 100 ezret adok el, értelemszerűen az én felelősségem lesz, ha megveszik, de véletlenül sem engem jellemez, ha később a cégemet egy propaganda szócsővé silányítják le. Márpedig ezutóbbi történt az origoval is."



Ha az indexről beszélünk például igenis az ő felelősségük, hogy a végén már nem tudtak megszólítani annyi e,mbert, és botránoykba is keveredtek. Ez az index fleelőssége, ha a Fidesz ezmiatt megveszi vagy átveszi az index egészét, az a index döntése lesz, mert nem mondhatja meg senki mit cisnáljon a tulajdonos.



"Megtudnatnánk, hogy hol tanultál jövendőmondást?"



Ez a valószinűbb, ugyanis a Fidesznek már elég médiája van, nem úgy mint régen, ha meg érdeke lett volna megvenni, akkor már megtette volna. És te jövendő mondó vagy, hogy látod a jövőben mi lesz a soorsa, és hogyan fog épülni a diktatúra?



"A hangsúly nem azon van, hogy nekik lenne még eggyel több, hanem, hogy az ellenzékieknek és bizonytalanoknak lenne még eggyel kevesebb."



Volt nekik a Hir Tv veszteséges volt, az origot sem tutták megtartani. Ezeknek a nézőknek és embereknek el kellene gondolkodni, hogy valamit nem csinálnak jól.



"Nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél. Biztos lehetsz benne, hogy ez akkor is értelmesebb hozzáállás, mint amit most te képviselsz, hogy ha egyik napról a másikra nincs nagy változás, akkor az biztos téged igazol, vagy hogy egyszerűen kijelented, hogy "Egy balliberális médium marad." "



De már 10 éve várjuk hogy diktatúra legyen, vagy csődbemenyjen a gazdaság.



"Bocs, de ez tényleg csak idő kérdése, és eddig minden, amire időt szántunk téged cáfol. KESMA? Origo? Figyelő? TV2? Mondjál olyan felvásárolt médiumot az elmúlt 10 évből, ami pont nem engem igazol."



Eddig túl sok ellenzéki méédia volt. Fidesznek nem volt médiája egyáltalán. Amiből meg sok van, nem tudnak egyszerre megszólítani annyi embert, és előbb utóbb csödbemennek. Régen minden egyes médiA amibe belebotlottam balos volt. Szóval egyik sem téged igazol. Ezek mind azért lettek kormánypártiak, mert nem hatékonyan műköttek.

2020. júl. 31. 11:27
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval egyik sem téged igazol. "


Az, hogy te örülsz, hogy ezek jobboldali médiumok lettek (bár én inkább populistának hívnám őket) még nem cáfolja az én állításomat a felvásárlások tendenciájára. A kettőnek nincs logikai kapcsolata, sőt, azzal, hogy te örülsz a változásnak, kvázi bizonyítod, hogy igenis megváltoztak ezek a médiumok, azaz engem igazolsz.


Elismerem, tudsz egybefüggő mondatokat írni, de messziről lerí a vitából, hogy nem tudtad felvenni a lépést és direkt, vagy tudatlanul, de elbeszélsz mellettem.

2020. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Az, hogy te örülsz, hogy ezek jobboldali médiumok lettek (bár én inkább populistának hívnám őket) még nem cáfolja az én állításomat a felvásárlások tendenciájára. A kettőnek nincs logikai kapcsolata, sőt, azzal, hogy te örülsz a változásnak, kvázi bizonyítod, hogy igenis megváltoztak ezek a médiumok, azaz engem igazolsz."



Sosem felejtem milyen újongás volt amikor a G napon a Hir TV elenzéki lett. Hogy a fenébe ne örülné neki? A te állításod nem tudja semmi igazolni, viszont az enyémeket igen. Nem beszélek el melletted, csak próbálok más aspektusból rávilágítani és írányítani.

2020. júl. 31. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!