Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha Budapesten bevezetnének egy olyan szmog ellenes törvényt, hogy a Nagykörút vonalán belül ki lennének tiltva az autók, csak lovaskocsi és szekér mehetne?

Figyelt kérdés
Nekem tetszene, főleg ha taxisok helyett azok a XVIII. századi egyenruhás kocsisok járkálnának és le lehetne inteni őket, hogy vigyenek valahova :D

2020. aug. 20. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!

Szerintem nézz ki majd holnap az ablakon amikor világos van! NEM fogsz látni falakat ami elzárná a levegő mozgását a városban. Amíg az nem lesz, addig hiába tiltják ki az autókat a Nagykörút vonalán belülről, a szmog attól még nem fog ott megállni.

2020. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ötlet, csak finomítani kéne rajta. Pl. én beengedném a tömegközlekedési járműveket és azokat az áruszállító járműveket, amiknek célállomása a területen belül van. Aztán kéne még néhány kivétel. Pl. elég nagy szívatás, ha nem engedjük be annak az autóját, aki a területen belül lakik. Vagy a mozgáskorlátozottak járműveit. Igaz, azokkal meg rengeteg a visszaélés, szerintem nagyobb részét nem is járásképtelen vagy nehezen járó emberek kapják.

Az is egy finomítás lehetne, ha mondjuk hétköznap 7-19 óra között lenne ez a tilalom, de estétől reggelig és hétvégén nem lenne tiltva a behajtás.

2020. aug. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Reggel pedig milyen szép lenne, ahogy félkómásan kilépsz az utcára, a telefonod a kezedben, épp kelsz át az úton, és egy lócitrom jobban felkelt mint 5 kv :D
2020. aug. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%
De csak elektromos hajtású lovaskocsiknak és szekereknek. Vagy lehetne atommeghajtású lovaskocsi, ami évekig körözhetne anélkül, hogy megállna, így parkolóhely sem kell neki.
2020. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!