Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valami útja, módja annak,...

Van valami útja, módja annak, hogy EU-s magyar állampolgárként kaphassak majd német alapbért?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy 3 évig tesztelni fogják az 1200 Euro-s alapbért Németországban. Gondoltam már nekem is ki kéne cigánykodnom magamnak valahogy. Csak az a baj, hogy nem vagyok német állampolgár. Viszont EU-s állampolgár vagyok és ki tudok bulizni ismerőseim által egy állandó német lakcímet könnyedén. Ha kell le is dolgozok 1 évet kint, akármilyen bejelentett melót és utána alapbérre vonulnék.

Így ki lehet bulizni a német alapbért?

Még mielőtt rávágná minden tudatlan, hogy NEM, mellékesen jegyzem meg, hogy Ausztriában is vannak kiskapuk, hogy állandó 600-900 Euro-s segélyt kapj, ha kinti lakcímere vagy bejelentbe. Csak olyan válaszokat kérek, akik konyítanak is hozzá. A teljesen tudatlanok válasza nem érdekel. Köszönöm előre is.



2020. aug. 26. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Én remélem összejön neked, az újabb lépés lenne, hogy hosszú időre elfelejtsék ezt a képtelenséget.
2020. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Finnországban tesztelték ezt két évig, de nem vezették be mert arra jutottak hogy ez csak egy kasztrendszerben működhetne(ahol harmadolva van a társadalom szegény, középosztály és felsőosztály egyenlően), de egy kapitalista világban nem
2020. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Összesen 1500 embert választottak ki Németországban a nagy alapjövedelem-kísérlethez. Közülük 120-an kapnak majd havi 1200 eurót három éven keresztül, majd az ő fogyasztásukat és viselkedésüket hasonlítják össze azzal az 1380 emberrel, akik nem részesülnek ilyen jövedelemben."


Hát erről lemaradtál.

2020. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Ahogy #3 is írta, csak 120 ember került bele a programba.

Amúgy előre lehet tudni hogy totál felesleges a kísérlet, inkább csak azért csinálják mert annyian követelőznek az alapjövedelemmel kapcsolatban. A finneknél 2000 ember kapott alapjövedelmet 2 éven keresztül és teljes kudarc volt. Miféle sikere lehet akkor egy huszad annyi emberrel végzett kísérletnek?

A finneknél is az történt amit előre megjósoltak, aki kap már alapból ennyi pénzt azt nem ösztönzi semmi a javításra, tanulásra, előrelépésre. Az alapjövedelem a semmittevést a tespedést segíti, mert nem kell érte csinálni semmit és mégis van. Ráadásul ha az egész országban mindenki kapná, akkor még azok sem dolgoznának akik korábban dolgoztak, hamar nem lenne miből fizetni. Akiknek meg tényleg szüksége lenne segítségre, azok meg elesnének a többlet segítségtől, hiszen az alapjövedelem minden más segélyt, támogatást eltörölne.

2020. aug. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Nem hinném, bár Vitya lehet, hogy elrendezi ezt is, hisz nagy harcos-.
2020. aug. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!