Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire jó a cashmentes világ?

Mire jó a cashmentes világ?

Figyelt kérdés

Már a BP strandokon csak elektronikus fizetés, a feszteken szintén...mire jó a készpénzkiszorítása?


A kérdésem nem negatív, csak kérdés, en igazából mostanában telefonnal szeretek fizetni.


[link]


2020. aug. 29. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gazdaság fehérítése, ha nincs készpénz akkor minden tranzakció nyomon követő = nehezebb feketén dolgozni, adót csalni, stb..
2020. aug. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez pozitív, de akkor miért ilyen lassú a folyamat? Multkor étteremben kártyával se tudtam fizetni csak kpval...


A piacon sincs soknak terminálja

2020. aug. 29. 09:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért nincs a piacon terminálja, mert nem olcsó egy ilyen kütyü, és a fenntartása sem, valamint legombol a bank is 1-2%-t minden fizetés után.


Ilyen kis szereplői a gazdaságnak nem tudják ezt bevállalni vagy csak komoly áremeléssel.

2020. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"akkor miért ilyen lassú a folyamat?"

Az ellenerdekeltek lobbitevekenysege miatt.

2020. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos területeken jó, máshol meg rossz.

A strandokon gyakori a lopás. Ha a strandokon nem lehet készpénzzel fizetni, akkor a strandon levő dolgaidban kisebb eséllyel találhat a tolvaj pénzt, ezért nem is érdemes ellopni.

Vagy 30 évvel ezelőtt voltam egy angliai városban ahol először tapasztaltam meg hogy az emberek már alig hordtak maguknál készpénzt, inkább csak aprót a tömegközlekedéshez. Ott mondták el nekem, hogy a zsebtolvajlások száma a töredékére esett vissza a bankkártya használat emelkedésével, mert egyszerűen hiába lopták ki a táskából, zsebből a pénztárcákat, nem volt benne pénz amit elvehettek volna. Azóta a bankrendszerek is sokat fejlődtek, a számlákról sem lehet olyan egyszerűen leemelni a pénzt illetékteleneknek (kishalaknak, nem a nagy profiknak, de azok nem az utcán zsebtolvajkodnak).

Összességében nem jó az ha mindig mindenhol csak elektronikusan lehet fizetni, mert akkor pár gombnyomással az ember összes szokása feltérképezhető, a mozgásától kezdve a vásárolt termékekig. De van jó oldala is annak ha a nagyobb része elektronikusan történik. Mint mindenben, itt is meg kellene találni az egészséges egyensúlyt. A strandon szerintem hasznos volt hogy mindenütt lehetett kártyával fizetni - ellenben nem szabadna kizárólagossá tenni. Ilyen esetre más rendszert kellene bevezetni, pl. mint a fűrdőkben, hogy egy kártyával, karkötővel "fizet" az árusnál, majd a végén egy összegben fizetheti akár készpénzzel is amikor ki akar lépni a strand területéről.

2020. aug. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A bankoknak azért jó, mert "lefölöznek" a tranzakciókból, az államnak pedig azért, mert ezeket jól nyomon lehet követni, ellenőrizni, tehát "fehéríti" a gazdaságot. Az átlagembernek vegyes, kényelmesebb a fizetés, de kisebb a mozgástere. Igazán a kis -és közepes vállalkozók vannak a cashmentesség ellen, mert nekik ez az 1-2% is nagyban csökkenti a versenyképességüket a nagy cégekkel szemben.
2020. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!