Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még más is rajtam kívül a...

Van még más is rajtam kívül a társadalmi mobilitás ellen?

Figyelt kérdés

Én nyíltan megmondom, ellene vagyok. Családok szintjén gondolkodom, nem egyének szintjén.


Régen sok módosabb család az irodai munkákkal jól keresett, a gyermekeik tanulhattak egyetemen, őket is betették jó irodai állásba, a szegényebbeknek többnyire csak a fizikai munka jutott.

Akkor jobban lehetett irodai munkával, mint fizikaival.


Az jobb családokban mindig volt örökség, ingatlan, stb.


Ma a fizikai munkával vagy műszaki diplomás munkával lehet a legjobban keresni.


Az általam említett jobb családok még megvannak, megvannak az ingatlanjaik, sokan forgó módszerrel kezelik őket, tehát a gyereknek is szokott lenni saját lakása huszonéves korára berakják egymást a közszférás állásokba, amik bár már a többihez képest rosszabbul fizetnek (150-300 nettó), de legalább kevesebb a hajtás, stressz, ingatlan mellett egy kiegyensúlyozott életet lehet élni belőle.


Míg a többiek a versenyszférában Bp.-en hajtanak az 500 nettóért, de az albi az 120-140 + rezsi, mellette önerőre spórolni.


Én annak a híve vagyok, hogy ha egy család megdolgozott valamiért, akkor ne csússzon le olyan könnyen, ne előzzék meg őket azok, akik szegényebb háttérből származnak.


A szegényebbek közül a legtehetségesebbeknek legyen lehetősege kiemelkedni, mondjuk 5%-nak.


De ha már kiemelkedett, akkor az ő utódai is legyenek rendben, addig, amíg botrányosan el nem rontják.


2020. aug. 30. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

"Én annak a híve vagyok, hogy ha egy család megdolgozott valamiért, akkor ne csússzon le olyan könnyen, ne előzzék meg őket azok, akik szegényebb háttérből származnak."


Annyira könnyen csúszol le amennyire nem teszel ellene. Ha gyerek ennyire képes, akkor így jártak.

2020. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"

Én annak a híve vagyok, hogy ha egy család megdolgozott valamiért, akkor ne csússzon le olyan könnyen, ne előzzék meg őket azok, akik szegényebb háttérből származnak.


"


Azért a szülők dolgoztak meg,nem a gyerek.


Vagyon eltékozolni sokkal könnyebb,mint megszerezni.


Az eleve elrendelés nem igazságos.

Arról nem tehet senki hová született,miért lenne az érdeme valakinek,mert a szülei aláraktak mindent?

Az meg,hogy ne előzhessék meg más tehetségesebb,de szegény családba született emberek,tipikus komcsi gondolkodás.

Ezt hívják protekcionizmusnak,nem az okosabb tanulhat,hanem a hülye,akinek a szüleinek van pénze.

Hát,ez nem vezet róla,mert hülyékkel nem lehet jó gazdaságot megteremteni.

2020. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jogos lenne szerintem egy protekcionizmus a gazdagabbak részéről, hogy az ő gyerekeik kapják majd az egyetemet, a jobb állásokat, stb.


És ez nem kommunizmus, akkor pl. előnyt élveztek felvételinél a "munkás szülők gyerekei", stb.

2020. aug. 30. 18:28
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tehet róla senki, hogy hova születik, de nekem meg jogom van tenni azért, hogy az én gyerekem sokkal-sokkal több esélyekkel induljon, mint a másiké.


Nagyon sok szülő azért jár be dolgozni, hogy a fizetéséből a gyerekét taníttassa, neki tegyen félre.

2020. aug. 30. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Most szeretnéd vissza hozni a feudalizmust? Vagy mit akarsz egyáltalán?
2020. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5


Szerintem olyasmit. Mondjuk szerintem nagyon nem lehet tisztába az országgal, ha ilyet szeretne.

2020. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4: igen, de az alapján amit írsz, ha te szegény családba születsz, akkor a gyerekeid is szegények lesznek...


Szerintem meg mindenki induljon lehetőség szerint minél egyenlőbb esélyekkel és a saját szorgalmán és tehetségén múljon, higy mi lesz belőle.


Te ezt szülőként úgy támogathatod, hogy igyekszel neki egyfajta gondolkodás módot átadni. Támogatod a tanulásban, fizeted a nyelvvizsgáját és ha kell a külön tanárt.

2020. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Nyilván jogod van a gyerekeknek a legjobbat akarni, akkor is, ha ez egy állami kisegisztencia.

De mi ebben a közügy?

Mástól, tőlem, de a társadalomtól, és az államtól ne várj ehhez támogatást!


Húzzál bele és küld ki egy amerikai egyetemre, a módosabb családok ezt teszik.

2020. aug. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj vissza jobbágynak.
2020. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!