Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az "M." az M. Tóth Géza...

Mi az "M." az M. Tóth Géza nevében?

Figyelt kérdés
Mint pl. a V. Naszály Márta nevében a V. a Váradiné.

#családnév #névviselés #M.Tóth Géza #kettős családnév
2020. szept. 8. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Egy betű.
2020. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Munkakerülő
2020. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet megmondani ismeretlenül. Van amikor egy korábbi vezetéknévből a rövidítés maradt csak meg egy névváltoztatáskor, pl. nem akarta hogy a Horváth Koppány Bendegúz legyen a neve, mint az apjának, csak lett belőle H. Koppány Bendegúz. De lehet hogy a lány így vitte tovább a családnevét amikor férjhez ment, hogy legalább a H. benne legyen a nevében a Horváth-ból és H. Koppány Bendegúzné lett belőle a Koppány Bendegúzné Helyett.

Ahogy szimplán egy betűt is be lehet tetetni a névbe ha az túl gyakori. Mondjuk a városban volt 100 éve 5 Naszály család és az egyik közülük azzal különböztette meg magát, hogy a nevébe felvett egy V betűt, esetleg egy elődjük nevére hivatkozva, hogy korábban a Varga család lánya házasodott be abba a családba.

V. Naszály Márta esetében tudod konkrétan, nyilván mert ő maga nyilvánossá tette, ugyanígy mástól is közvetlenül kell megtudni (vagy ha lehet akkor utána keresni a személynek).

2020. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3

A V Naszály rendes hivatalos neve a Váradiné, úgy is használta. Nincs, nem volt mit "nyilvánossá tenni" rajta.


Ez az M. Tóth Géza nevével is biztos így van. Hivatalosan a H végig van írva, csak kényelemből rövidíthet.


Azért kérdezem, mert biztos van, aki tudja.

2020. szept. 8. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Leírtam neked hogy mik a LEHETŐSÉGEK. Ahogy a többit is. Szövegértés nem megy, ugye?

A "biztos így van" csak egy a lehetőségek közül mert avgy így van vagy nem.

2020. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a lehetőségeket talán mindenki tudja. Engem nem a lehetőségek, hanem a tény érdekelne, ha megengeded, kedves 5-ös.
2020. szept. 8. 19:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Én rendesen válaszoltam neked, szemben a másik két válaszadóval. Érdekelne hogy cserébe miért is engem tüntettél ki ezzel az otromba reakcióval.

Értelmes, normális ember ilyenkor azt mondja köszönöm, de pontosan szerettem volna tudni hogy mi az a rövidítés a konkrét ember nevében - és ennyi.

2020. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, milyen "otromba reakcióról" beszélsz, 7-es.

Nem te írtad, hogy "szövegértés nem megy" stb?


Köszönöm szépen: szerintem a kérdés PONTOSAN az volt, hogy mi az a betű az xy nevében. Ennyi, nem több, nem kevesebb és nem más.


Valami bajod van, már ne is haragudj. Ha kérhetem, hanyagold a kérdést, hiszen nem tudod a választ.

Előre is köszönöm.

2020. szept. 8. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, bajom van. A viselkedéssel. Mert bunkó voltál, ok nélkül, olyannal aki hajlandó volt - egyedüliként - normálisan válaszolni a kérdésedre.

Olvasd el a reakciódat a#4-ben. ha még ezek után sem érted meg hogy miért és mivel voltál sértő, akkor nincs mit magyarázni. Kapj ezentúl olyan válaszokat, mint az első kettő!

2020. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!