Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megtörténhet, hogy idén...

Megtörténhet, hogy idén elmarad a karácsony és a szilveszter a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Sokan akkorra várják a járvány tetőzését. Ha tényleg így lesz, félő hogy az év végi ünnepeket sem fogjuk tudni normálisan megtartani. Ha itt nagyon áldatlan állapotok lesznek, biztos megint zárva lesz minden, tehát nem nagyon lesz lehetőség sem karácsonyfát, sem pedig ajándékokat venni. A social distance, és az esetleges kijárási korlátozás miatt a családi összejöveteleket is le kell fújni. Szilveszterkor a kinti bulizás kilőve, mert nyilván semmilyen szórakozóhely nem lesz nyitva. ÉS még ha kijárási korlátozás nem is lesz, a házibulikat egészen biztos be fogja tiltani a kormány. A tüzijátékozás Augusztus 20 után valószínűleg most sem lesz engedélyezve. Megtörténhet, hogy idén a karácsony és a szilveszter a szeretet, és az ünneplés helyett a koronavírustól való rettegés, és a korlátozások jegyében fog eltelni? Ha igen, hogy fogják kibírni az emberek lelkileg? És hogy fog kibírni az állam egy ekkora bevételkiesést?

2020. szept. 21. 16:54
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Nem értek a karácsonyt miért érintené. Most is lehet vásárolni akkor is lehet majd. Fát is ajàndékot is. Miért maradna el? Szűk családi körben tölti az ember. Szilveszter meg esetleg egyszer más lesz. Nem tömegben tartod. Ennyi. Túl èljük szerintem.
2020. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%

Igen, mert akkor lesz a csúcs elvileg. És ha karácsonykor most mindenki elmenne meglátogatni az idős rokonait, szeretteit, akkor olyan mértékben megugrana a fertőzöttek száma, hogy összeomlana az egyébként is penge élen táncoló, gyenge és emberhiányos EÜ-nk.

Szóval szerintem, most a karácsony kötelező munkanap lesz, súlyos anyagi bírsággal annak aki megszegi.

2020. szept. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem fog elmaradni. Ha a szórakozóhelyek 23:00-kor történő bezárása is ekkora felháborodást váltott ki, mi lenne, ha bejelenenék, hogy idén elmarad a karácsony és a szilveszter?
2020. szept. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A karácsony nem fog elmaradni, legfeljebb az adventi időszak karácsonyi vásárait szigorítani fogják (maszk használat, távolságtartás, higiénia fokozott betartása, stb), valamint nem fogják ajánlani a népes összejöveteleket. Na meg a karácsony az nagy üzlet a boltosoknak és a turizmusban dolgozóknak, 100%-os leállás véleményem szerint nem lesz.

Szilveszter éjszakáján a beltéri bulikat fogják szerintem szigorítani, a kültéri eseményeknél szerintem elég lesz a távolságtartás és a maszk használata.

2020. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, kérdező ne légy ilyen pesszimista...

MI az, hogy akkorra várják a tetőzést? Ez kb egy hónap múlva tetőzni fog, de lehet hamarabb! Tavasszal is május elején tetőzött, március elejétől/közepétől számítva, tehát 2 hónap alatt felfutott úgy, hogy zárva volt minden, tehát lapos lett a görbe. Ez a 2.hullám meg már eggy hónapja terjed legalább, és gyorsan mert lezárások, kijárási korlátozások sincsenek. Akkor ugyan miért húzódna el januárig?!

Házibulikat meg lehet tartani bármikor, kétlem, hogy pont azt tiltanák be. Azt azért elég nehéz szabályozni, hogy az otthonában ki mit csinál. Ha én hangosan bömböltetem a zenét, akkor már házibuli van nálam? Nem ugye. Mást meg úgyse lát kívülálló a 4 fal közt.

Olyan szintű korlátozásokat mint tavasszal, azt meg ha nagyon akartak volna, most bevezettek volna, a tetőzéskor már nincs sok értelme.

2020. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!