Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fiatalok megnyerése dönti...

A Fiatalok megnyerése dönti el 22-es választást?

Figyelt kérdés
Centrális erőtér az ellenzéki összefogás miatt megszünt. vagyis most 2 nagyobb tömből Kell választani. Az fog nyerni aki a bizonytalan szavazókat megtudja szólítani ezek jelen esetben a fiatalok. Ez kisértetiesen hasonlít a Brexit: Háborúban mindent szabad film választási kampányára és magára a Brexit kampányra. Az ellenzék elöző kampánya is kisértetiesen hasonlít a filmre: [link]

2020. szept. 22. 13:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

A fiatalok nemcsak bizonytalan szavazók, de nem is megbízhatóak. A 35-70 év közöttiek fogják eldönteni a szavazást.

Lehet, hogy erősödik az ellenzék, de kormányváltás kizárt.

Már az szép teljesítmény lenne, ha elérnék, hogy negyedszerre egymás után már ne legyen kétharmada a Fidesznek.

2020. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
71%

1# egyetértek.

A biztos szavazók jelentős része NEM a 18-28 évesek köréből fog kikerülni... látjuk, hogy Fletó nagyon akarja, hogy az őt valójában még meg nem tapasztalt fiatalok rá szavazzanak, de ez kevés lesz.

A Fidesz minden korcsoportban erős, a legfiatalabb szavazók kivételével. Ez pedig jó mozgósítással, stabil szavazóbázissal nehezen lesz verhető.

Szerintem is csak a 2/3- ad a kérdés. Ráadásul összellenzéki oldalon Fletó legalább annyit visz is majd, mint amennyit hoz. Sőt, totálisan elqrhatja azt az egész oldalt, minden pártjával, prominens képviselőjével együtt. Ugyanis Fletónak kicsit olyan dupla, vagy semmi lesz 2022. Aki pedig vele szövetkezik, az ennek a veszélyét is be kell vállalja majd!!

2020. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj, hogy nagyon kevés fiatal van Magyarországon. Azoknak a fele is már külföldön él tartósan és tojik a magyar politikára, inkább helyi állampolgárságra hajaz.
2020. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

A nagyon fiatalok nem mennek el szavazni és nem érdekli őket a politika. Akik valóban elmennek, azok már a 24 év feletti korosztály.

A fiatalok megnyerése is nagyon fontos, de nem ez dönti el a választásokat - a fiatalok pár év alatt már kikerülnek ebből a kategóriából.

2020. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
34%
"A Fidesz minden korcsoportban erős, a legfiatalabb szavazók kivételével." A fiatal korosztály körében is a fidesz a legnepszerübb.
2020. szept. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
62%
Fiatalok a legjelentéktelenebb korcsoport politikai szemszögből. ~50-esek döntik el mindig, hogy ki kormányozzon.
2020. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
66%

#5 én is láttam egy ilyen felmérés eredményét


bár a fiataloknál is a FIDESZ volt a legerősebb, de sokkal kevesebben választották, mint a másik korosztályból. Már elég közel volt a Momentum a Fideszhez (és a többi párt is), itt egyértelműen nem volt meg a 2/3-a (asszem a többi pártnak meg lett volna együtt a 2/3 a fiataloknál)

2020. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%

#7 Igen. De ezt keverik sokan és azt hiszik, hogy ez azt jelenti hogy a fidesz-kdnp nem támogatott a pártok között - pedig őket támogatják a legtöbben. Meg keverik azzal is, hogy a korcsoportok közül a fiataloknál van a fidesz-kdnp-nek legalacsonyabb támogatottsága.

Ettől még a fiataloknál is a legtámogatottabbak és az összes szavazót tekintve is sokkal jobban állnak, hiszen a momentumnak a fiatalok adják a szavazói többségét, a többi korosztályban alig van.

2020. szept. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

Kérdésre válasz: szerintem nem.

Fiatalként azt tudom elmondani, hogy a többség nem követi a politikát. Egy része pedig úgy van vele, hogy jobb hijján ,,jó lesz a FIDESZ,, mert hogy akkor nem lesz változás. Egy része az embereknek meg el se megy szavazni (főleg a korosztályomból). Szerintem nem lesz itt még kormányváltás a következő választásokon... (Hozzáteszem gimiben tanultunk valami olyasmiről, hogy ,,szalámipolitika,, és nekem a mai állapotok valahogy ugyanúgy néznek ki...)

Szerintem az a baj, hogy van ,,a párt,, aminek van egy masszív szavazótábora. A többi párt pedig a múltjuk miatt vagy a gyenge kampány vagy akármi miatt nem tud annyi embert megnyerni.

Véleményem szerint akkor lehetne csak, hogy másik párt nyerjen, ha alapulna egy új, ami viszonylag semleges (bal-jobb oldal szempontból), modern, haladó szellemiségű lenne.

Az egy dolog, hogy a FIDESZ anno nagyon haladónak számított de most már inkább mondanám ÖDESZ-nek (Öreg ...).

Meg persze a világ is változik, amivel a lépést kéne tartani...

Jaj meg majd' elfelejtem, nem kéne hülyének nézni a fiatalokat sem.

2020. szept. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
A probléma ott van, hogy a fiatalok döntő többsége a háta közepére sem kívánja a politikát.
2020. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!