Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz arról, hogy...

Mit gondolsz arról, hogy "lassult a járvány dinamikája"?

Figyelt kérdés

Cili néni mondta, nyilván ezt kellett mondja, semmi bajom vele csak ez szerintem félrevezető.


Tény hogy a dinamikája lassult (múlt héten is napi 800 beteg meg most is), de vajon központi utasításra csökkenni fog-e?


Elvégre az elvégzett tesztek 9%-a pozitív, vagyis nem vagyunk urai a helyzetnek.


2020. szept. 29. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem gondolok semmit. Nincs is értelme ezeket a hülye nyilatkozatokat nézni, nyunyóka, meg hogy hipózzuk a tojást, meg minden féle marhaságok.
2020. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Talán lassult, de szerintem nincs ember a földön az aki jelenleg ebben biztosat tud mondani...
2020. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Csonka András a pletyka szerint hatalmas hipochonder, ő nyilatkozta a minap: "fogalmam sincs, hol és mikor fertőződhettem meg, mert minden lehetséges védekezést megtettem."

Ennyit a lassulás dinamikájáról.

2020. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Valóban lassult. Eddig az első hullámban exponenciális volt. Nézd meg hányak kerültek lélegeztető gépre olaszban. Most itthon alig fekszik 20 ember rajta koronával. Egyértelmű hogy gyengült és lassult a dögvész


Másrészt az első hullám után volt egy nemzei konzultáció, ahol a többség nem akart bezárást. Mondta is Orbán. Neki is így kell eljárnia az országban. Nem szabad leállítani a gazdaságot, mert mindenki éhen hal

2020. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Mit gondolnék, már akkor tudtam, mikor el se kezdődött. A járványnak ilyen a dinamikája. De akkor most nézd meg mondjuk a világ legalább milliós államait. Nem sok hasonlót találsz, pedig mégis mindnek ilyen a dinamikája. Ennek pont az a lényege, így működik, tudjuk miért. Amit szintén tudunk, csak befolyásolni tudjuk alig, az az emberek viselkedése.

Ha mindenki hallgatna rádiót, ott csupaigazat mondanának, minden ember elhinné és megfogadná, soha nem lenne járvány. A szakember észleli, felismeri, szól, bemondják, megmondják, izoláció kell, a nép betartja. A vírus meg ott áll, nem tudja hogyan terjedjen.

Hagyjuk, hogy megáll az élet. Azt csak nulla fantáziájúak mondják. A tavasszal elég jól betartották az emberek, de azért enni kellett! Mindenki szerzett kaját rendszeresen. Nem kell ehhez az orrot összedörgölni. ÉS ez a legegyszerűbb eset volt.


A járványnak van dinamikája, durván szólva, ez egy hullám, ahány nép, annyiféle, de hullám. Sok hullám. Addig, míg nincs ellenszer. Először az emberek nem tudják mi ellen, hogyan kell viselkedni. A fertőzés felfut. Az emberek megijednek, meg mondanak okos ötleteket, ezt betartják. A járvány lefut. Az emberek felbátorodnak. Egyébként is unják a korlátokat. Nem egyformán. A járvány felfut. Jobban. Ha elég magas, megint megijednek. Lefut. És ez így megy, eltérő hosszban és meredekségben, magasságban, attól függően, hányan mennyire ijednek vagy unják. Ha jön a gyógyszer, eleinte félnek, aztán utálják, aztán megszokják, és akkor jön a következő fajta vírus. Mert élni kell. A vírusnak.

2020. szept. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Dehogy lassult. Egyszerűen azért nincs hivatalosan több beteg, mert a laboratóriumok elérték a tesztelési kapacitásaik maximumát. Vagyis ennél több tesztet egy nap alatt nem tudnak elvégezni, ezáltal a beazonosított betegek száma sem fog számottevően emelkedni. Viszont ez azzal jár, hogy egyre több feltáratlan eset lesz, azaz tulajdonképpen most csúszik ki teljesen az irányítás az eü. szervek kezéből. Ha csak nem növelik meg legalább a duplájára a napi tesztelések számát, akkor rövidesen már annyi fogalmuk sem lesz róla, hogy hány beteg lehet valójában, mint amennyi eddig volt. A járvány teljesen kontrollálatlanul fog terjedni.


Erről egyébként több cikk és elemzés is született már, szóval nem én találtam ki. A lényeg, hogy sajnos egyáltalán nem lassult, csak már nem tudnak több esetet feltárni. Ez pedig sokakban hamis biztonságérzetet kelthet, holott szerintem a neheze majd csak most jön.

2020. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

SEMMI újat nem mond Cili néni!

Ha ytubon visszanézel, márciusi/áprilisi Operatív Törzs tájékoztatót észreveheted, hogy UGYANAZOKAT a válaszokat adja mint akkor. A kormánymédia kérdései is ugyanarra kérdeznek rá.

"Ma" is: kézmosás fontosságát,Budapest fertőzöttségét,rendezvényeken-összejöveteleken való részvétel "szabályait",ruhamosás "titkait"...stb ossza meg velünk. MINEK ezek a "sajtó"tájékoztatók?!? Ehh.

2020. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Mindenki arról tájékoztat, amihez ért. Vagy érteni vél. Vagy parancsba kapta, hogy értsen hozzá.

És vannak itt jó sokan, akiknek nem tetszik, ha ezt valaki észreveszi.

2020. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!