Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyien okoskodnak, akkor...

Ennyien okoskodnak, akkor vajon az ellenzék jobban tudná csinalni?

Figyelt kérdés
Magyarországon minden ami történik a kormány hibája, az hogy 20-30 éves lemaradása van a gazdaságnak a kormány hibája. Az hogy romokban van az egészségügy a kormány hibája, az hogy nyugaton többet keresnek a kormány hibája. Minden a kormány hibája de jobban nem tudnák csinálni. Igenis vannak eredmények amit 10 év alatt az ország elért, amivel nem szabad megelégedni, viszont örömteli. Ezeket az elért eredményeket egyesek semmibeveszik, cserében ugyanazt a regi bevált módszert hoznák vissza: úgy epítünk jóléti társadalmat hogy fejlödő társadalom vagyunk. A gazdaság nem tudna ennél többet bisztosítani a jelenlegi állapotában. A magyar ellenzék (is) olyan dolgokat igér amit aztán nem tudna teljesíteni. Többek közöt Európai minimálbér, Európai nyugdíj, alapbér és a tobbi jól hangzó igéretek. Addig adnának még ki nem fogynának az emberek pénzéből. Utánna ismét jönne a jól ismert : "nem a zsömle kicsi, hanem a pofánk nagy, egyébként pedig nem fog fájni."

#választás #ellenzék #Megszoritás
2020. szept. 30. 20:00
 81/108 anonim ***** válasza:
75%
Erre verjük a mellünket , hogy az átlagbér ennyi meg annyi hát na bumm ez nem tükrözi a valóságot. A Fidesz egy részét lopja el a pénzeknek nyilván nem mindent de jó elvtársakhoz hűen uralják az országot mivel mindenhol az ő embereik vannak. Az Orsós egy korrupt fax bármikor lefekszik a drága ősbarát oroszoknak vagy Kínának egy kis pénzért a lölönél fog lenni egy része. Mivel mint tudjuk tender nyerésre születni kell és csak Mészáros, Tiborc,Garancsi tud nagy projektet nyerni
2020. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/108 A kérdező kommentje:
Persze. A màsodik vilàgháborút is Orbán robbantotta ki. Sőt! Orbán Uralja már az egész világon.
2020. okt. 1. 22:02
 83/108 A kérdező kommentje:
Helyedben megnézném hogy milyen melóért kapsz átlagbér és milyen melóért minimalbert, mert nyugaton Dr mindegy ;)
2020. okt. 1. 22:03
 84/108 anonim ***** válasza:
28%
Nem mint tudjuk azt Soros indította és Soros uralja a világot. Én mondtam, hogy minimál bért keresek ? A munkások nagy része nem keres ennyit kis fiam ezt lehet csűrni csavarni de akkor sem keres ennyit. Ha tetszik ha nem és lehet álom világban élsz , mert nálunk kb 200 körül kapsz kézbe és rengeteg munka ilyen . De a drága Viktorkád az ilyen ótvar minimálbéres munkát erőlteti. Az kell a magyarnak nem kell német fizetés vagy osztrák minek az a magyarnak bőven elég annyi, hogy tudjon enni venni meg inni a többi nem fontos csak, hogy soros megakarja ölni az embereket a migránsokkal és elakarja pusztítani az emberiséget csak hogy gazdagabb legyen.
2020. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/108 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező hagyjad, nem lehet vele vitatkozni, már nekem fáj!

Miost már legalább a medián bér szöveggel nem jött, mert kétszer beraktam neki hogy a Portfolió kiszámolta és nem sokkal volt kevesebb a medián bér az átlagbérnél. persze azt is megpróbálta megmagyarázni hogy nem is annyi, de nem jött neki össze.

2020. okt. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/108 anonim ***** válasza:
75%

"a 21. helyen állt, míg most, hét helyet javítva, a tizennegyedik, olyan államokat előzve meg, mint például Dánia, Finnország, Ausztria, Észtország, Luxemburg vagy éppen Hollandia."

Ez pl. megint hazugság.

Én azért nem akartam 2010-es rangsorral dolgozni, mivel érzékelhető volt a válság, amiről viszont nem tehetett az mszp-szdsz kormány, mivel világválság volt.

Viszont, 2008-ban, vagyis a válság előtt az EHCI felmérése szerint 14.-ek voltunk:

[link]

2010-ben, amikor válság után voltunk, akkor az EHCI szerint 22.-ek voltunk:

[link]

A 2018-as adatok szerint - 2019-est még nem találtam - hátulról a 3.-ak vagyunk:

[link]

Ez tagadhatatlanul visszaesés, sőt, katasztrófális eredmény.


"Ekkora GDP növekedés, és ilyen jó g azdasági egyensúj sok-sok éve nem volt az országban."

Pl. most sincs. Azért emeltem ki az EU-s pénzekből befolyt összeget, mivel kisebb mértékű növekedés volt, mint a befolyt pénz. Ez azt jelenti, hogy EU-s pénzek nélkül az ország önerőből GDP csökkenést ért volna el, ami konjunktúrában kifejezetten rossz eredmény.


"Az àllamadóság csöklent a GDP-hez képest."

Csak ez nem számít, mivel nominálisan fizeted vissza.


"Persze, megszorításokkal."

Itt nem arról volt szó, hogy mivel, hanem arról ,hogy amit mondasz, az nem igaz.


"400 ezer környékén van Az átlagbér."

Nincsen. A ksh 2.5 millió emberrel dolgozik, vagyis kb. még egyszer ennyit kihagy, és pont azokat, akik kevesebbet keresnek. A reális átlagkereset olyanbruttó 270-300 körül van jó esetben.


"Ha pedig a Fidesz valóban mindent ellopott volna az uniós forrásoktól kezdve minden sokkal roszabb lenne."

Sokkal rosszabb is. Még egyszer, ha a GDP annyival nőtt volna, mint amennyi pénzt kaptunk az EU-tól, akkor az már 40%-os növekedés lett volna. Viszont emellett, ha EU-s szinten átlagos kormányunk lett volna, akkor évente kb. további 2%-os növekedés lett volna.

Vagyis összesen egy átlagos kormány esetén a magyar GDP 56%-ot lett volna képes növekedni. A fidesz ezzel szemben 8 év alatt csak 20%-ot ért el.

Vagyis legalább a GDP 36% egy az egyben ellopták.

És akkor nem beszéltem a túlárazásokról, amik amúgy pörgetik a GDP-t, de ténylegesen nem leszünk gazdagabbak azzal az értékkel.

2020. okt. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/108 A kérdező kommentje:

Egeszsegugyről : [link]

<br>

"Én azért nem akartam 2010-es rangsorral dolgozni, mivel érzékelhető volt a válság, amiről viszont nem tehetett az mszp-szdsz kormány, mivel világválság volt."<br>

<br>

2006-ban már megszoritások voltak, a válság csak egy kegyelemdöfés volt. Ha 22-be lenne kormányváltás akkor is 22-őt számolnának nem a válság elotti időket mert attól a Fidesz nem tehet. Azért mert az ország olyan állapotban lett átadva, mindegy mi a volt kormány és a válság hibája!<br>

<br>

"Csak ez nem számít, mivel nominálisan fizeted vissza."<br>

<br>

Pedig számít hogy az államadósság GDP-hez képest mekkora.<br>

<br>

"Nincsen. A ksh 2.5 millió emberrel dolgozik, vagyis kb. még egyszer ennyit kihagy, és pont azokat, akik kevesebbet keresnek. A reális átlagkereset olyanbruttó 270-300 körül van jó esetben"<br>

<br>

A KSH mindig kiszámilja mennyire maradnak ki az átlagbérből. Illetve a folytibosság kedvéért számilnak így 2010-előyt is ezt a stratégiát használták. Egyetemisták például instant kimaradnak a felméréaből. Meg a pályakezdő fiatalok, azok azok akik általában minimálbérért dolgoznak.<br>

<br>

"Sokkal rosszabb is. Még egyszer, ha a GDP annyival nőtt volna, mint amennyi pénzt kaptunk az EU-tól, akkor az már 40%-os növekedés lett volna. Viszont emellett, ha EU-s szinten átlagos kormányunk lett volna, akkor évente kb. további 2%-os növekedés lett volna."<br>

<br>

Ha nem költenénk semmire, de akkor meg még roszabb álapotban lenne az ország :D

2020. okt. 2. 08:19
 88/108 A kérdező kommentje:
2020. okt. 2. 08:35
 89/108 anonim ***** válasza:
75%
Én csak annyit mondok életszínvonalra, hogy nézz szét az autókra . Hol látsz sok új autót Németországban vagy Magyarországon? Nálunk a sufni tuningolt ezeréves xarok rohangálnak a németeknél sokkal fiatalb az autók átlagéletkora. Meg nem véletlen , hogy a magyarok a németek lerugót xarjait hozzák be
2020. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/108 anonim ***** válasza:
62%

Nevetséges és egyben szánalmas is az a fanatizmus amivel ez a kérdező próbálja azorbánt tisztára mosni.

Ennyire elvakultan minden önkritika nélkül mindent kiforgatni és gyülölködni csak a fanatikus beteg emberek képesek akik a valóságról már tudomást sem vesznek csak az általuk kreált álomvilágban élnek és mindent ennek az álomvilágnak rendelnek alá, szolga módon istenítve szogálják és kiszolgálják az általuk istenként aposztrofált embert.

A fanatizmus tudjuk hová vezet ezt a második világháború idején megtapasztalta a világ, sajnos most Magyarország is kezdi megtapasztalni, nem kéne hagyni hogy teljesen eluralkodjanak ezek a fanatikus eszmék és emberek rajtunk, hiszen csak ők a rosszak mi nemszeretnénk ilyenek lenni. Isten óvja Magyarországot ezektől.

2020. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!