Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem fanatikus szavazók! Ti...

Nem fanatikus szavazók! Ti visszasírjátok Gyurcsányt?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól, akik nem elvakultan hívei egy pártnak és nem személyi kultuszból szavaznak valakire, valamint nem gyűlöletből szavaznak valaki vagy valakik ellen. Hanem akik minél jobban szeretnének élni.

2020. okt. 4. 23:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10# Igen ez van amikor tényekkel szétcáfolnak és már csak folyamatos fröcsögésre futja :)


"Szánalmas... Ez pont az az info, amit még Kásler is beismert."


Nézzük csak mit állítottál? Ezt:


"Ma minden 4. ember azért hal meg Magyarországon, mert Orbánék nem tették rendbe az egészségügyet."


Ebben a linkedben szó sincs, kizárólag arról hogy vannak betegségek amik megelőzhetőek lettek volna, de ebben sehol nincs az hogy a kórházak állapota miatt halnak meg amit állítottál. Ott van az egyéni felelősség is, mert rengeteg ember túl későn megy orvoshoz vagy el se megy, ez mitől lenne az aktuális kormány hibája? Tehát ha mondjuk folyamatosan rosszul érzed magad és egy nap belehalsz az az egészségügy hibája volt? Jah nem... a saját ostobaságodé.

Tehát itt is hazudtál és csúsztattál, belemagyarázva olyanokat ami ott se volt.


"Igazából Gyurcásnyék pont, hogy akartak egészségügyi reformot, csak a reformmal olyan dolgok is változtak volna, amiket sokan nem akartak."


Jah közben meg a legkiszolgáltatottabb rétegtől vették el az alapvető orvosi ellátást, attól a rétegtől akiknek egy kiló kenyeret venni is nagy pénz, nem hogy folyamatos vizit díjakat fizetni. Ezért nem mentek el sokan orvoshoz és lettek később szövődményeik.


"Egyrészt, az őszödi beszéd az mszp-ről szólt."


Igen a mai DK-s slepp meg az MSZP tagja volt, köztük Fletó mint MSZP-s miniszterelnök, de ott volt még Vadai is és sok más DK-s politikus. Tulajdonképpen az MSZP-ből kivált Gyurcsány fanok új pártja lett a DK. Megint hatalmas csúsztatás és hazudozás azt állítani hogy a DK-nak semmi köze nem volt azokhoz az időkhöz.


"Másrészt, a fidesz is meghamisította az adatokat, csak az senkit nem érdekelt. Erről szólt az eximbank adósságáról szóló pereskedés."


Nem erről szólt, ezt is csak te magyarázod bele.


"Harmadrészt, ha bűncselekmény lett volna, akkor 2010 után lelett volna ültetve. Ez nem történt meg."


Persze hogy nem történt meg, egyrészt mert ebben az országban soha nem lesz erre precedens hogy egy párt elszámoltat egy másikat, mert itt mindenki bűnös és akkor ez oda vissza is mehetne és senki nem akar börtönbe kerülni. Másrészt Fletó jobb Orbánnak szabadlábon mivel a leggyűlöltebb és legelutasítottabb politikus és még ez a Gyurcsány vezeti az ellenzéket Orbánnak már csak hátra kell dőlnie.


"Ja, még valami, a felháborodás egy dolog, és teljesen más dolog rendőröket kórházig verni. Ha a fideszes fizetett rendbontók véletlenül felgyújtanak egy ártatlan járókelőt, akkor a többség azért verte volna az asztalt, hogy még jobban oda kellett volna csapni a tüntetőknek."


A tüntetők többsége nem volt fideszes, ebből is látszik fogalmad sincs 2006-ról, a tüntetők többsége teljesen pártfüggetlen volt nem fidesz szavazó. De akkor a logikád alapján a fidesz ellenes tüntetőket is bilincsbe kellett volna a börtönbe elvinni Orbánéknak hiszen ti is dobáltátok a rendőröket veszélyeztetve a testi épségüket:

[link]

Egyetértesz akkor hogy a fidesznek börtönbe kellett volna vinni az ellenzéki tüntetőket?


"Az első esemény az a TV székház ostroma volt"


Hazugság, az első esemény a Parlament előtti tüntetés volt:

[link]


"Akármennyire meg akarod hamisítani a történelmet, az egész úgy kezdődött, hogy megvertek rendőröket."


Ahogy ezt csinálták az Orbán ellen tüntetők is, tehát börtönben a helyük ugye?


"Ahogy vak szerencse, hogy a molotov koktélok nem repültek be ártatlan emberek lakásába."


Elég buta vagy ha szerinted ehhez vak szerencse kell.


"Ha az ellen tünteték embereket gyújthatnak fel, akkor igen elvárom, hogy a hatalom lépjen fel ennek megfelelően, hogy elkerülje a tragédiát, mivel ez a minimum."


Gondolom akkor te mint DK-s teljes mellszélességgel kiállsz az orosz barát Janukovics mellett is akiket a Majdani tüntetők hasonló módon kergettek el, valamint Lukasenka mellett is, hiszen ott is verték a rendőröket a tüntetők és egyetértesz az Orbán elleni tüntetők bebörtönzésével is, ugye? Mert akkor már legyél következetes.


"Viszont pont ellenkezőleg, az mszp volt az, aki betiltotta a gumilövedékek használatát "


Jah miután szétlőttek mindenkit.


"A kedvedért csak a saját linkeddel cáfollak meg"


Igen úgy hogy megint csúsztatsz. Az MSZP kb pont az EU csatlakozás után kormányzott ami azt jelenti hogy a növekedés jó része EU-s segélyekből (és felvett kölcsönökből) ment nem az ország valós gazdasági teljesítményéből adódóan. Hozzájött még az ugráshoz az EU-s csatlakozással járó rengeteg gazdasági/kereskedelmi előny is, ami a korábbi Fidesz kormányzatnak még nem állt a rendelkezésére, ezért tudott a GDP az EU-t megelőző állapotokhoz képest megduplázódni.


"Szóval itt egy rendes ábra. Lemaradt 2002 és 2003, viszont elég jól látszik, hogy hol állt az államadósság akkor."


Min látszik? :D Linkeltél egy ellenzéki hobbi blogot amit bárki szerkeszthet mindenféle ismeretek nélkül. Az államadósság az MSZP alatt folyamatosan nőtt, mert kölcsönökből volt osztogatás, 13. nyugdij stb. a Fidesz alatt meg folyamatosan csökkent:

[link]

De tessék van más forrás is:

[link]

2020. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
20%

Szegénykém, még olvasni sem tudsz.


"Ebben a linkedben szó sincs, kizárólag arról hogy vannak betegségek amik megelőzhetőek lettek volna, de ebben sehol nincs az hogy a kórházak állapota miatt halnak meg amit állítottál."

Látod, ezt hívják hazugságnak. Nem beszéltem a kórházakról, egészségügyről beszéltem. Ami a kormány miatt van a jelenlegi állapotban.

A hozott cikkkben pedig szó szerint szerepel ez a kijelentés: "az elhunyt magyarok 26,4 százaléka megelőzhető vagy kezelhető ok miatt hal meg".

Ami azt jelenti, hogy minden 4. magyar azért hal meg, mert nincs elég pénz, felszerelés, szakértő az egészségügyben, amiről a kormány tehet.

A egészségügy GDP arányosan évről évre csökkent. Legutoljára '97-ben volt GDP arányosan alacsonyabb az egészségügyre költött összeg.


"Ott van az egyéni felelősség is, mert rengeteg ember túl későn megy orvoshoz vagy el se megy, ez mitől lenne az aktuális kormány hibája?"

Mert szűrő vizsgálatokkal szűrhető a legtöbb dolog, ha erre nem hívja fel a figyelmet a kormány, amit nem tesz, mivel én egyetlen egy kampányt sem láttam ezzel kapcsolatban, akkor benne van a keze.


"ah közben meg a legkiszolgáltatottabb rétegtől vették el az alapvető orvosi ellátást, attól a rétegtől akiknek egy kiló kenyeret venni is nagy pénz, nem hogy folyamatos vizit díjakat fizetni. Ezért nem mentek el sokan orvoshoz és lettek később szövődményeik."

A legkiszolgáltatottabb réteg a TB-t sem tudta soha fizetni, szóval a vizitdíjnak ehhez semmi köze nem lett volna.


"Nem erről szólt, ezt is csak te magyarázod bele."

Nyugodtan nézz utána, hogy miről szólt az a per, mert láthatóan nem értesz hozzá.


"egyrészt mert ebben az országban soha nem lesz erre precedens hogy egy párt elszámoltat egy másikat"

De lesz, pl. a mostani rendszer leváltásával.


"Másrészt Fletó jobb Orbánnak szabadlábon mivel a leggyűlöltebb és legelutasítottabb politikus és még ez a Gyurcsány vezeti az ellenzéket Orbánnak már csak hátra kell dőlnie."

Kezdjük azzal, hogy Orbán nem jós, nem látta előre, hogy mi lesz. Akkor a leglogikusabb lépés az elszámoltatás lett volna, mivel az mszp volt az egyetlen tényleges ellenfele a fidesznek. Azért nem tették, mert nem volt alapjuk rá.

Másrészt, már ez sem igaz, mert kifejezetten sok szavazója van a DK-nak.


"A tüntetők többsége nem volt fideszes, ebből is látszik fogalmad sincs 2006-ról, a tüntetők többsége teljesen pártfüggetlen volt nem fidesz szavazó."

Nem, ez inkább a te neivitásodat bizonyítja. Ott alig volt pártfüggetlen ember. Elsősorban fideszes-jobbikos emberek voltak kint.

Más azért nem angyon lehetett, mivel az mszp+fidesz kb. lefedte a teljes szavazótábort.

Aki leszarja a politikát, az ma is leszarja és nem megy ki.


"De akkor a logikád alapján a fidesz ellenes tüntetőket is bilincsbe kellett volna a börtönbe elvinni Orbánéknak hiszen ti is dobáltátok a rendőröket veszélyeztetve a testi épségüket:"

Ja, egy papír darab annyira veszélyes mint egy molotov koktél. :DDD

Jó, hogy nem mészárolt le ott mindenkit Fekete-Győr azzal az ártalmatlan játékkal. :D

A logikád alapján ha mondjuk matek órán hátbaszúrlak egy tollal, hogy segítséget kérjek, az olyan, mintha késsel szúrtalak volna hátba. :DDDD


"Egyetértesz akkor hogy a fidesznek börtönbe kellett volna vinni az ellenzéki tüntetőket?"

Nem tudom, hány molotov koktál dobott az ellenzék a rendőrökre?


"Ahogy ezt csinálták az Orbán ellen tüntetők is, tehát börtönben a helyük ugye?"

Erről hozhatnál cikket. Hány autót gyújtottak fel? Hány rendőr került kórházba? Ja, hogy egy sem. De hangfelvétel van arról ,hogy fojtogattak valakit a rendőrautóban.


"Elég buta vagy ha szerinted ehhez vak szerencse kell."

Elég buta vagy, ha egyetlen egy érvet sem tudsz mondani. Eddig folyamatosan olyanokkal jöttél, ami vagy hazugság, vagy érvelési hiba.


"Gondolom akkor te mint DK-s"

Nem vagyok DK-s, de ebből látszik mennyi eszed van. NEm arról érveltem, hogy Gyurcsány jó, és ezt le is írtam korábban. Arról érveltem, hogy jobb, mitn a fdiesz, ami tény.

Te próbálod érvelési hibák sorával rám kenni az idióta vádjaidat.


"Lukasenka mellett is, hiszen ott is verték a rendőröket a tüntetők és egyetértesz az Orbán elleni tüntetők bebörtönzésével is, ugye?"

Ahogy mondtam ez hülyeség. A tüntetők egyik esetben sem csináltak semmit. Ezt hívják BÉKÉS tüntetésnek.

Ami 2006-ban volt az sehol nem volt békés.


"Jah miután szétlőttek mindenkit."

Ja, azért ülnek börtönben az mszp-sek. :DDDD


"Igen úgy hogy megint csúsztatsz. Az MSZP kb pont az EU csatlakozás után kormányzott ami azt jelenti hogy a növekedés jó része EU-s segélyekből (és felvett kölcsönökből) ment nem az ország valós gazdasági teljesítményéből adódóan."

Ezt hívják hazugságnak. :D

2004 és 2010 között a GDP 2%-ának megfelelő összeg jött be évente. Ez 6 év, vagyis 12% max.

Összesen pedig 93%-ot nőtt, vagyis ha nem számolom az EU-s támogatást, akkor 81%-ot nőtt 8 év alatt, évente 10%-ot.

Ezzel szembe, ahogy mondtam, a fidesz alatt ez már 5% volt évente, ami 40% év alatt, és ezel együtt jött össze 20%-os növekedés.

A kölcsönök felvetése azért nevetséges ebben a helyzetben, mivel ahogy mondtam nagyjából ugyanannyival nőtt az államadósság, vagyis ha az mszp-nek megy egy ilyen szintű növekedés, akkor a fidesznek is mennie kellett volna.


"Hozzájött még az ugráshoz az EU-s csatlakozással járó rengeteg gazdasági/kereskedelmi előny is, ami a korábbi Fidesz kormányzatnak még nem állt a rendelkezésére"

Csak nem a korábbival, hanem a későbbivel hasonlítottam össze, ahol rendelkezésre állt.

Megmondtam én 2002-2010 és 2010-2018-as intervallumokat hasonlítottam össze. Ez már így is a fidesznek kedvez, mivel az mszp 8 éve alatt volt 2 év válság, vagyis ha a fidesznek ilyen rossz eredményei voltak 8 év konjunktúra alatt, akkor elég nevetséges, hogy őket tartják az emberek kormányzóképesnek.


"Min látszik? :D Linkeltél egy ellenzéki hobbi blogot amit bárki szerkeszthet mindenféle ismeretek nélkül."

Ja, az az "ellenzéki hobbiblog" a fidesz keze alatt dolgozó ÁKK adatait használta fel. :DDD

Hallod, te nagyon tájékozott vagy. :DDD


"Az államadósság az MSZP alatt folyamatosan nőtt, mert kölcsönökből volt osztogatás, 13. nyugdij stb."

Ha ez annyira nem valósulhatna meg, akkor most nem vezetnék vissza. Az a helyzet, hogy annyival nőtt, mitn a fidesz alatt.


"Fidesz alatt meg folyamatosan csökkent:"

Nem véletlenül nem akartam külföldi valutában számolni, mivel annak az az eredménye, hogy az inflációt nem látod. De jó, tváltom neked itt, hogy lásd, hogy hazudsz.

2002-ben 38.777m dollár, ami 2002-es árfolyam az 245 forint. Ez kb. 9.5 ezer milliárd forint.

2010-ban 104,882m dollár, ami akkori árfolyamon kb. 270 forint. Ez kb. 28 ezer milliárd forint. Vagyis 18.5 ezer milliárd forint növekedés.

2018-ra 110,243 m dollár, ami akkori árfolyamon kb. 320 forint. Ez 35 ezer milliárd forint, amit 17 ezer milliárd forint növekedés.

Vagyis ez eltérés 8%.

Ez még így is nevetséges, mivel - ahogy már mondtam - 2 év válság volt az mszp alatt.


Amúgy ezek nem teljesen pontos adatok, mivel számít, hogy melyik árfolyammal számolsz, ezért szeretem jobban, ha már forintban nézzük az államadósságot, amire pont hoztam linket, de ignoráltad, mivel inkább hazudni akartál tudva, hogy a forint folyamatosan inflálódik.

2020. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!