Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legalizálja a kormány a...

Legalizálja a kormány a marihuánát?

Figyelt kérdés

2020. okt. 5. 14:50
A kérdező szavazást indított:
Semmilyen formába se legalizálja, szigorítsa a büntetést
Kizárólag orvosi felhasználásra
Szigorú felügyelet mellett állami monopólium alatt
Legalizalják szabad piaci kereskedelemben
Nem szavazok
55 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés, hogy szerintünk ez jó/rossz lenne-e, vagy az hogy várható-e hogy ez bekövetkezzen a jövőben?


Amúgy nekem totálisan mind egy mert nem fogyasztom, de a kormányunkat ismerve valószínüzlet hogy a közeljövőben legalizálnák.

2020. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, kizartnak tartom, hogy a Fidesz-KDNP ezen törné a fejét... Pedig szerintem a többségnek nem lenne vele baja
2020. okt. 5. 15:00
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Én se értem, hogy mi a kérdés. Az, hogy szerintem mit kellene csinálni vagy hogy szerintem mit fog csinálni a kormány?


Az első verzió alapján szavaztam végül. Szerintem legalálizálni kellene, de szigorú felügyelet felett, figyelme a növény származására és THC tartalmára. Az egyik nagy probléma az illegális fűvel, hogy egyre erősebbeket termesztenek, ennek jó lenne gátat vetni végre. A fekete piac kezéből is jó lenne kicsavarni a drogokat, mert megszűntetni úgyse tudjuk őket.

Az általános vélekedéssel szemben szerintem nem lenne jelentősen népszerűbb a drogozás ettől, egyszerűen csak biztonságosabb lenne. Jelenleg Hollandiában élek és a sztereotípiával ellentétben a hollandok jelentős része erősen ellene van a drogoknak, köztük még a fűnek is. Konkrétan nem ismerek olyan hollandot, aki rendszeresen füvezne, pedig elég sok liberális, egyetemista barátom van.


24/F

2020. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen arra vagyok kíváncsi ti engedélyeznetek?

Amúgy ez egy érdekes anomália a legtöbben úgy legalizálnák, hogy közben nem is használnák, soha nem is próbálták. És igaz, mert tök logikátlan ennyire tiltani, feketepiac dílerei gazdagodnak ahelyett, hogy dagasztanánk a közös kasszát. A befolyt adóból az egészségügyet lehetne támogatni például...

2020. okt. 5. 15:10
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
15:04 vagyok. Annyit tennék hozzá, hogy kipróbáltam már. Évente kb 1x szoktam fűvezeni átlagosan, ha olyan társaságba kerülök véletlen ahol pont füveznek. Legalizálás mellett se fűveznék sűrűbben, ahogy itt Hollandiában sem teszem.
2020. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Marilizálják a legahuánát!
2020. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
A drogok mellett tiltsak be az alkoholt is.
2020. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
#7 de hát az alkohol is egy drog, ahogy a dohány is
2020. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Igen, de a koznyelvben 2 kulon dolog.

A dohany betiltasa mar maga a menyorszag lenne.

2020. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Így is sok a semmirekellő szutyok drogos kutya
2020. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!