Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért pont Wass Albert a...

Miért pont Wass Albert a nemzeti író, ha ilyen témájú íróra van szükség, miért nem másik erdélyi írót választanak?

Figyelt kérdés

Megy ez a vita Wass Albert körül. Leszögezném, hogy én csak verseket olvastam tőle az interneten, azok elég klisésnek tűntek, de ez nem zárja ki, hogy a prózája jó. Például Szabó Magda versei se tetszenek, de a prózai írásai igen. A kérdésem nem az, hogy ki mit gondol róla, mert abból már volt itt egy csomó veszekedés.


Azt nem értem, hogy ha egy kifejezetten erdélyi (vagy legalábbis határon túli) írót szeretnének beemelni az oktatásba, vagy az eddiginél még részletesebben foglalkozni vele, miért nem jó egy olyan, aki sokkal kevesebb vitát kavar. Pédául Tamási Áron, Dsida Jenő, Reményik Sándor stb. Egyszer egy iskolai versenyre el kellett olvasnom Dsida Jenő összes versét, de ezen kívül nem nagyon része az oktatásnak.


Persze a jobboldaliak azt mondják, a bal oldal mindent fasisztának nevez, ami nemzeti, a baloldal szerint meg aki Wass Albertet olvas az náci, és valószínűleg mindkettő túlzás. (Például édesapám is olvasott Wass Albert-könyvet, és nem náci, még csak nem is jobboldali. Én is szeretnék tőle olasni, épp azért, hogy kialakítsam a saját véleményemet.)


De azért arra én is kíváncsi lennék, hogy miért pont Wass Albert? Azok, akik dicsérik, hogy a magyarságról írt, akik szerint fontos ilyesmit is olvasni, azok olvassák a fent említett költőket/írókat is? Azok általában éltetik az erdélyi irodalmat? Vagy miért pont Wasst ragadták ki belőle?



2020. okt. 17. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted kit kellett volna?
2020. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én nem feltétlenül akartam változtatni bármin, de ha változtatunk, felsoroltam három nevet. Dsida például szerintem nagyon jó.
2020. okt. 17. 13:19
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem Wass Albert egész életútja, végig, még halála utánig is a legalkalmasabbnak teszi ara, hogy ha egyet választunk, az ő legyen.
2020. okt. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pontosan mivel?
2020. okt. 17. 14:40
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

Bocs, most látom, hogy a r ragadt az arra -nál.


4.

Szerintem mindennel, ami csak előfordult az életében, vagy amit csinált, sőt, ami történt utána. Szimbolikus minden, ami vele történt, akár tett érte, akár nem.

2020. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát, de irodalmat ezért tanítunk? Csak Petőfi olyan karakter az irodalomban, akinek az élete mint szimbólum fontos.
2021. jan. 12. 11:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak Petőfi olyan "karakter". Hogy is lehet ilyet leírni, hogy Petőfi "karakter" lenne, uramisten.


Miért, akkor miért tanítunk irodalmat?

2021. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Te most miről beszélsz? Egy szóvel sem mondtam, hogy CSAK karakter. Ez egy kifejezés: Józsi olyan karakter, aki így meg így viselkedik. Mondhattam volna úgy is, hogy oylam személy.
2021. jan. 13. 02:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Aha, csak Petőfi az nem egy "Józsi", ugyebár.
2021. jan. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem akarod megérteni, amit írok.
2021. jan. 13. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!