Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a krumpli mánia?

Mi ez a krumpli mánia?

Figyelt kérdés

Oké értem, a fidesz 1 kiló krumpliért vesz szavazatot.


De miért pont krumpli?


Én szeretem a krumplit. De 1 kiló az nekem kevés lesz. Én 2 kilót akarok.


És hozzá még vagy 1 kiló vegyes fagyasztott zöldség, 1 kiló liszt búzadara risz, fél kiló hagyma 30g fokhagyma 1 kiló száraztészta, min. 1 kiló csirkemell.


Ha ezeket ide adják szavazok a fideszre.


2020. okt. 19. 21:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

-Let me hear you sing!


Made in Hungária,

Ez a krumpli mánia,

Mikor minden este

Ezt harsogja az összes média.

2020. okt. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Látott már valaki fideszes krumpli osztogatást?
2020. okt. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

3

le kell fényképezni a beikszelt szavazólapot a szavazófülkében...

és utólag adnak még egy kis lisztet is

2020. okt. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%

Aki szerint ennek nincs semmi jelentősége, az remélem abba is belegondol, hány cigányt vettek meg így, akiknek tök mindegy ki van kormányon, mert úgyse dolgoznak, nem adóznak, nem csinálnak semmi hasznot, de legalább ilyenkor kapnak valamit, amit például a Jobbiktól tuti nem kapnának. Így persze hogy oda fog szavazni ahonnét a krumplit kapta, meg a sört (Borsodban most sört is osztottak). Vagy a nyugdíjasok, akik pont a Fidesz miatt élnek amúgy létminimumon, és ilyenkor "dejól jön az Orbán úr kedvessége."

Ez tipikus választási csalás. Közpénzen, azaz az én meg a többi magyar adóján vásárolnak meg olyan emberektől szavazatot akik semmit nem raknak a közösbe, csak kivesznek onnan, és ezzel nyernek. És mindennek a tetejébe még a sok nyugdíjas Orbánt élteti hogy milyen "jólelkű", miközben a mi pénzünkön jótékonykodik, már azon a kevés részén amit nem ellop.

Javaslom rátekinteni a választási eredményekre a múlt heti borsodi időköziről, részleteiben. A fideszes kapott kb. 50%-ot, az ellenzéki 47% fölött. Azaz nagyon szoros volt. És akkor ránézel a nagyobb településekre, Szerencs, Tiszaújváros, bőven 60% fölött az ellenzéki szavazat. Aztán ránézel pl. Kiscsécsre, ahol 102 szavazatból 99 ment a fideszesre és mindössze 3 az ellenzékire, aztán megnézed a Wikipédián Kiscsécs etnikai összetételét, hogy ott hány magyar és hány cigány lakik, illetve milyen életminőséget folytatnak ott, és összeáll a kép. A Fidesz konkrétan közpénzen megvásárolta a győzelmet a saját emberének, és csupa olyan ember szavazott, aki nem dolgozik, nem tesz a közösbe, sőt sok még analfabéta is, de kaptak ajándékot a Fidesztől, így oda szavaztak. Aki szerint ez tisztességes, az nem tudom milyen univerzumban él.

https://www.youtube.com/watch?v=Kdu4kycjQQE

2020. okt. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

14!


Ott bukik el a teoriád, hogy a járvány előtt rekord alacsony volt a munkanélküliség. Tehát biztosan nem a munkanélküli cigányokból van a Fidesznek szavazata.


Ugye az is megvan, hogy ebben a körzetben sosem szerepelt 50% felett a Fidesz?


Ugye az is megvan, hogy nyugdíjemelés az inflációhoz van kötve, amit visszamenőlegesen is megkapnak. Nincs olyan, hogy évekig elfelejtik lekövetni a nyigdíjakkal a változásokat.


Vedd még hozzá az egyéni vállalkozókat és lassan lefeded a teljes társadalmat. Lassan megérted, miért nyer folyamatosan a Fidesz.


Én "politika krumplit" mindig az MSZP-s önkormányzattól látok.

2020. okt. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

14/15


Hát ez a rasszista őrjöngés se ér semmit, minden a cigányok miatt van stb. meg soros migráns zsidók, a nyugat a kelet mindenki ellenség.


Ezzel most valójában azt mondtad hogy sokat gürcölsz de alig keresel valamit és az is megy a cigányoknak...

2020. okt. 20. 07:43
 17/17 anonim ***** válasza:
28%

" rekord alacsony volt a munkanélküliség"


a tényleges munkanélküliség vagy azoknak a száma, akik munkanélkülire jogosultak? utóbbiak nagyságrendekkel kevesebben vannak.


a fidesz már nem számolja be a statisztikába a tartósan, élethosszan munkanélkülieket.


hasonlóan tesz a mélyszegényéggel, de erról már felmérés sincs.

így ha nincs róla szám, nincs vele probléma.

2020. okt. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!