Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Antifasiszta/Liberális/Demokra...

Antifasiszta/Liberális/Demokraták! Mit szólnátok ahhoz ha ti mindenkivel kedvesek lennétek, de rajtatok mindenki átgázolna?

Figyelt kérdés

Úgy értem pl: Megnyitnátok a határokat és beengednétek a migránsokat és tárt karokkal várnátok őket de azok nem osztoznának a nézeteitekben, és elnyomnának, kihasználnának, megaláznának és erőszakkal úgy bánnának veletek ahogy akarnak! Akkor eszetekbe jutna, hogy lehet, hogy nem kéne minden esetben olyan elfogadónak lenni és, hogy a világban meg van a dolgok helye, és amiben hisztek az valójában még nagyon messze áll az emberiség jelenlegi helyzetétől! Szóval elkapkodtátok még a dolgokat!

Beismernétek, hogy kell egy másik én, egy visszahúzó erő, aki tiszta fejjel ugyan kevésbé demokratikusan viszont a káoszt elkerülve át kell, hogy vegye az irányítást! Legalább is azokban a döntésekben ami emberi életeket veszélyeztet! Elismernétek, hogy a rózsaszín köd mögött ott van a kemény valóság amit ha nem védünk akkor emberek életét sodorjuk veszélybe! Ha Iszlám vallás elterjed akkor rengeteg más vallású ember fog feleslegesen meghalni a ti figyelmetlenségetek miatt! Egyszóval ti ezzel a lépéssel a háborút és az értelmetlen vérontást támogatjátok naiv módon.


2020. okt. 28. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Most álmodik a nyomor? Vagy migrénes lázálmok gyötörnek?
2020. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Hasonló dolog ez mint a cigányvédő aktivisták. Életükben sem láttak cigányt csak fényképről.
2020. okt. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez egy hülye kérdés. Kb olyan mint az, hogy kedves nemzetiek, ha háború és éhínség elől menekülnetek kellene a családotokkal, és a dúsgazdag Svájc határán évekre ketrecbe zárnának, akkor megbánnátok, hogy ti sem segítettetek senkinek?
2020. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is hülye volt a kérdesed 3as.

Aki háboru elől menekül annak eleg lenne a szomszéd országig menni, ahelyett hogy skandináviaig meg se áll. Ott is lehetne nemzetkozi segitseget adni nekik.

És ha már segitenek nekik es befogadjak őket, legalább megprobálhatnák betartani a befogadó orszag törvenyeir vallasi fundamentalizmus helyet.

Nem hiszem hogy a nyugatra menekult 56os ok igy viselkedtek.

2020. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Vannak lehetőségek a fasizmus és az általad vizionált (egyébként a világon senki által nem támogatott) szélsőséges megengedés mellett. Pl. vegyük a (Nyugat-)Európában jelenleg uralkodó eszmét, a liberális demokráciát. Ebben, az egyéni jogok (liberális) és a többségi akaraton nyugvó kormányzás (demokrácia) egyensúlya az államhatalom alapja.

Általában elég szépen el is lavírozik a világban ez a fajta rendszer, mivel elég rugalmasan tudja kezelni a dolgokat.


De az a baj, hogy nem vagy tisztában a fennálló rendszer lényegével, azzal hogy mit akarunk, és miért, csak próbálsz valami zavarodott fasiszta propaganda alapján vizionálni itt valami hülyeséget. Abból meg sose származik semmi értelmes.

2020. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

A "kérdésemmel" azt próbáltam érzékeltetni, hogy a kérdezőé is milyen abszurd. Ahogy az 5-ös helyesen írja, nincs olyan ember aki ennyire szélsőségesen gondolkozik, és mellesleg a migránsok sem mind "olyanok".


Amúgy régen és ma is van a keleteurópai gazdasági bevándorlókkal szemben egy ellenérzés, Németországban, Angliában magam is megtapasztaltam. Mert, hogy lopunk, csalunk, kultúrálatlanok vagyunk, stb. És persze ez csak egy kisebbségre igaz, nekünk többségnek meg keményen güriznünk kell, hogy bizonyítsuk az ellenkezőjét. És igen, baromi szarul esik, amikor a félrészeg német elküld az anyámba, és baromi jól esik, amikor mondjuk a cégvezető biztosít felőle, hogy szuper munkát végzünk, és elnézést kér mások baromsága miatt.


A nyugatra menekült 56-osok külön jó példa, hisz hányan menten Angliába, sőt Amerikába? Dehogy álltak meg az első országnál.


Ja és nem a menekülteket védem, csak az ilyen baromságok miatt nem lehet érdemben beszélni, megoldást keresni ezekre a problémákra.

2020. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont ezt magyaráztam a 4esbe hogy van normális emberi megoldás a két véglet között.

Szerintem te se erted hol van ebbe fasizmus. Persze tudom, mindenki fasiszta aki nem vegletes, elmebeteg modon nem liberalis.


Mi az hogy "akarunk"?

Vegyél már vissza az arcodbol! Hiaba probálod magad ugy pozicionálni mint "mi", a nagy okos felvillagosult nyugatosok, "ti" meg a sötét parasztok

Kit érdekel hogy mit akartok?

Kik vagytok ti, hogy ahhoz kell ennek a népnek igazodni?

Mi közben számonkéritek a szabadsagot es demokráciát képtelenek vagytok tudomasul venni más ertek rendjet, választáson hozott dönteset, szuveneritasát. Csak megy a lekezelő kioktatás, miközben szét hullik europa az inkompotens, toketlen agyhalott liberálisik miatt.

2020. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
OFF: Valakinek kibukott a kisebbségi komplexusa :P
2020. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyaltalan nem vagyok fasiszta!

Sott! Mondhatni hetrol hetre valtogatom a nezeteimet.

En csak probalok minden eshetoseget atvilagitani nem ezeket a nezeteket vallom csak bizonyos ideig eljatszom a gondolattal mert foglalkoztat az emberek gondolkodasa. Megfigyelokent elem az eletem jopar eve. Es nem tudok kiallni egy ideologia mellett sem mert aterzem mindenki velemenyet.

Meg is ha bekerdezek. Egybol be akarnak szuszakolni valahova.

Ha rajtam mulna minden ember mar egy szebb vilagnan elne!

Azt erzem hogy a vilagot teljesen uj palyara kene allitani eszmeileg es ezeket a szethuzo ideologiakat elhagyni vagy finomitani vagy osszemosni volna jo! De ugy erzem lehetetlen.

2020. okt. 28. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!