Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történt nyár óta, hogy...

Mi történt nyár óta, hogy ennyire szólnak a maszkért?

Figyelt kérdés

Most függetlenűl attól, hogy hány fertőzött van napi szinten nyáron volt, hogy csak 20 fő, most 4.000 fő körűl van az utóbbi időben. Most ne ezt nézzük, hsnem azt, hogy május eleje óta kötelező a maszk használata. Amióta kötelező a maszkot használni boltok, tömegközlekedés, zárt helyek, mindig is úgy kellett használni, hogy a szájat, orrot eltakarja. Amikor sálat, kendőt is lehetett használni, annak is takarnia kellett az orrot is. Mindegy, azt nézzük, hogy nyáron is ugyanúgy kötelező volt a maszkkal is az orrot eltakarni, de nyáron nem szóltak a boltokban, hogy ha nincs fent az orrunkig, látták van az emberen, nem szóltak. Mostanában mindenkire szólnak egyre több boltban akinek nincs az orrán is, szinte "harapnak" érte, hogy teljesen takarja az orrot is. Azt is megfigyeltem, hogy a lidl-ben, coop-ban, spárban, tescoban mindig szólnak, ha az auchanba megyek, ott soha sem szólnak a mai napig sem, ha kintvan az orrom, hogy kaphassak levegőt.


Mi történt, mi változott, hogy nyáron nem szólt senki, ha nem takarta az orrot, de most mindenki szinte beleköt, szólnak?


Nyáron is szabályszeri t el kellett takarni az orrot is.



2020. nov. 4. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Beindult az állami gépezet.
2020. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Mostanában egyre jobban gyorsul a megbetegedesek és elhalalozasok száma, ha nem tűnt volna fel, ami együtt jár azzal, hogy egyre több embernek van fertőzött, beteg, kórházban fekvő vagy akár lélegeztető gepen lévő rokona, ismerőse, ha halottja egyelőre nincs is, meg egyre több olyanról hall, hogy egyre több műtétet halasztanak el az egeszsegugy egyre nagyobb leterheltsege miatt, így egyre inkább elgondolkodik rajta, hogy mit lehetne tenni, és arra jön rá, hogy az a minimum, hogy mindenki, aki igényt tart orvosi ellátásra majd valamikor a jövőben bármi miatt, (és arra nyilván igényt tart mindenki, ha valamiért szüksége lesz rá), normálisan kell, hogy hordja a maszkot, nem csak divatból, az álla alatt, hanem úgy, hogy érjen is valamit a vírusok ellen, és arra is rájon, hogy az ő felelőssége ebben nem ér véget ott, hogy ő maga normálisan viseli.
2020. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól emlékszem, nyáron csak azokat büntették meg, akin nem volt maszk. Viszont ősztől kezdve már nem csak az embert, hanem a helyet (bolt, étterem, stb.) is megbüntetik, ha valamelyik vásárló nem visel maszkot, ráadásul őket még magasabb összegre bírságolják, mint a maszknélkülit. Sőt, ha háromszor ilyenen kapják őket, akkor be is zárhatják az üzletet. Ezt nyilván szeretnék elkerülni, ezért szólnak mindenkinek, akin látják hogy nincs vagy rosszul van a maszk.
2020. nov. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én úgy vettem észre, hogy boltfüggő is, mert ahol szóltak, ott mindenki szólt, minden pénztáros, ahol meg ma nem szóltak, ott egy pénztáros sem szólt. Ez az auchan. Sőt az egyik árufeltöltőn nem is volt csak a nyakában lógott.


Vitába szállnék ezzel, mert nem játék, nem nagyon lehet benne levegőt kapni, amit visszaszívunk, nem egészséges. Azt pedig végképp nem értem, aki plexivel el van agyon barikádozva pénztáros, annak mitől baj, ha egy kicsit kilóg az orra a vásárlónak a maszkból.


Mondom ezt úgy, hogy szombaton pozitív lett a gyorstesztem és náthás vagyok kicsit még.

2020. nov. 4. 22:47
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Szombaton lettél pozitív, mégis tudod, hogy mi megy az Auchanban a mai napig!? Karanténban van a helyed szombat óta!
2020. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"nem nagyon lehet benne levegőt kapni, amit visszaszívunk, nem egészséges"

Szeptember óta maszkban tanítok egész nap, anélkül, hogy előtte bármikor rendszeresen hordtam volna maszkot a vásárlásos helyzeteken kívül, amiatt is csak tavasz óta, ugye. Mások meg egész nap maszkban operalnak.

Ha ennyire zavar, az pszichés lesz.

2020. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Épeszű ember nem tanít maszkban.
2020. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ma 23:02!


Egyedűl élek, ki megy boltba kajáért, hogy egyek és ki megy dolgozni, hogy megkeresse azt amiből a boltból kaját veszek? Nekem is ennem kell.

2020. nov. 4. 23:21
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Az történt. Hogy van mit eladni maszkot. Mehet a biznisz. A másik lehet kiszabni birságolni... Így figyelik kit lehet büntetni. MegakarJák velünk untatni és utáltatni hogy várjuk az oltást a végső megoldást o.v.szerint. Hogy mindenki megakarjon szabadulni már. ettől és remegve kérje az oltást mint megváltást. Amúgy a maszk nemvéd legtöbb egyszerű rongy pont hogy csak a baktériumokat gyüjti össze ami nemszüri meg teljesen meg szinte sehogy. Ami védenie az max a kórházi dolgozok hordják. Az emberek amit hordanak rongyot az árt inkább mert lélegezni nemtudnak rendesen tőlle. Biznisz az egész mint a krumpli árusítás. Csak ez haszontalan kényszerített pénzkidobás. Ugyanez a biznisz megy a pcr, antigén tesztekkel megmajd a vakcinákkal is. És ez az egész szinjáték szigorítások, agymosás mind azért van hogy minnél jobban menjen a biznisz. Csilliárdos bevételek vannak a főszervezőknek és a mellékszereplőknek világszerte. A vírus meg ürügy amit szépen felnagyitottak. Mindennek mi rabszolgák isszuk meg a levét. És jól bekajáljuk amit a médiába zugnak napi szinten egyfolytában. Hogy az embereket meg hipnotizálják. Lényeg mindent eltudjanak adni és még kitudja mi. Ez egy jól megszervezet mesterséges vírus ami gyengébb az influenzánál. Erőszakosan ránkerőltetik ezt 1%os fertőzőttség mellett. Holott a teszt se 100%osan jó. És a vakcina se lehetséges ennyi idő utáni kifejlesztése után.
2020. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezt mondom én is. Van covid, létezik, de nagyon felgöngyölítik. Egy újabb ürügy, hogy valamiből legyen pénz. Jól mondod. Nekem pozití a teszt. Egy kicsi lázzal az elején aztán kis orrfolyás, nátha, szag-ízzavar, de már jól vagyok. Szombaton volt teszt. Gyorsteszt, pozitív.


Amit pedig tudni kell a karanténról. Ha valakinek a gyorsteszte pozitív, és nem kell korházba menni, lehet otthon, akkor még nem azt jelenti, hogy otthon kell maradni karanténban. Mehet szabadon járkálhat, csak a szabályokat, a 2 m távolságot be kell tartani. Hivatalos karantén akkor van és akkor otthon kell lenni, sehová nem mehetsz, ha ugye pozitív a második teszt is (nem a gyorsteszt, mert az elég megbízhatatlan) a hatóság megkeres és elrendeli a karantént, és kiteszi a piros matricát. Na onnantól nem mehet sehova 10 napig.

2020. nov. 5. 02:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!