Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy Magyaro...

Támogatnátok azt, hogy Magyarorszagon is annyira függetlenek legyenek a megyék, mint Amerikában az államok?

Figyelt kérdés

Én igen, mert így minden területen olyan vezető és törvények lehetnének, ami a helyieknek megfelel.


A Győr-Moson-Soproni pénzeszsákoknak lehetne libertariánus törvénykezés, egykulcsos adó, családközpontú politika.


Budapestet egy Kamala Harrisre hasonlító liberális kormányzó vezetné, ott lenne melegházasság, marijuána, PC-törvények, mint San Franciscoban.


Borsodban, Szabolcsban meg lehetnének egyszerre szélsőjobbos és szélsőbalos törvények, segélyek, fundi kereszténység, orosz mentalitás.



2020. nov. 10. 16:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit szeretnél elmondani,de tök értelmetlen amit írtál.
2020. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Jó, akkor magyarázom.

#7-ben ez van: "A svájci kantonok kisebbek a magyar megyéknél,és önállóan dönthetnek egy csomó mindenről,az adózás is más minden kantonban."

Ez a kérdésben felhozott téma.

Majd utána ez: "Kitalálnak valamit,népszavazást tartanak róla,és ha a polgárok támogatják akkor bevezetik. Ami itthon van az nem demokrácia,csak annak csúfolják."

Ebből következik, hogy a #7-es szerint ha itt a megyéknek nincsen meg ugyanez az önállósága, az azért van, mert itt nincs demokrácia.

Ezt összegeztem a válaszomban ezzel: "Az hogy itt NEM akarnak ilyet az emberek, az nem demokrácia, kötelező akarniuk. Ja, nem."

Ha te vagy a #7-es, akkor neked szólt.

2020. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

1; ezzel azt akartam mondani,hogy Svájcban nem úgy mennek a dolgok,hogy megválasztanak egy vezetőt x évre,akinek ezután lehet bármilyen elborult ötlete,ráerőltethetik az egész országra mert a többség megválasztotta. Svájcban minden fontos kérdést népszavazással döntenek el,ezért gondolom,hogy az itteni demokrácia egy nagy 0.

2; honnan veszed,hogy itt nem akarnának ilyet az emberek,mindenkit megkérdeztél?

2020. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

1. Nem attól demokrácia egy demokrácia mert neked tetszik, attól sem, hogy ugyanolyan, mint Svájcban, de legkevésbé attól, hogy mindent népszavazással döntenek el.

Képviseleti demokrácia van itt is és ott is. Ott is a törvények határozzák meg, hogy a megválasztott képviselők mit dönthetnek el és mit kell népszavazással eldönteni, meg itt is. Nincs különbség.

A németeknél nagyon sok éve nem volt egyáltalán népszavazás. Akkor ezek szerint ott totálisan diktatúra van emiatt?

2. Ha bárki akart volna ilyet akkor felvetette volna. Nem kell mindenkit megkérdezni ahhoz, hogy tudjam, nem volt ilyen ötlet eddig. Attól mert meg lehetne szavazni hogy mindenhol villamossal kelljen közlekedni és senkit nem kérdeztem meg arról, hogy egyetértenek-e azzal, hogy mindenhol villamos közlekedjen, még pontosan tudom, hogy ez a hülyeség még nem volt felvetve és nem is akarják az emberek.

2020. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!