Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A parlamente jutott összes...

A parlamente jutott összes ellenzéki párt kevesebb szavaztot kapott, mint a fidesz, akkor míért hiszik azt az ellenzékiek, hogy mögöttük nagyobb támogatottság áll, mint a fidesz mögött?

Figyelt kérdés

Igen, ha parlamentbe bejutott ellenzéki pártokat nézzük, tehát, akik ténylegesen részesednek a mandátumok részedéséböl, ott fidesz.knapnak több szavazata van, mint az összes többi parlamenti pártnak együtt.

A fenntmarado 2-3%-ot azok az ellenzéki pártok teszik ki, amelyke nem jutottak be az orszaggyülésbe. Egyrészröl a mostani paralemntiellenzek velük egyaltalan nem egyeztet,más´reszröl az se biztos, hogy egy munkasparti vagy miepes szavazo, mégha vannak is ellenerzesei a fidesz kromanynel szemben,de az se biztos, hogy egy miepes vagy munkasparti szavazo a mostani paralemnti ellenzeket jobbnak talalja a fidesznel.


2020. nov. 12. 01:41
 1/10 Alex Fly ***** válasza:
67%
Fideszes matek. A 30% több, mint a 60%... Inkább tanulj meg számolni.
2020. nov. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Az ellenzéki gondolatok mögött van nagyobb támogatottság, nem az ellenzéknek magának.


Nézz meg közvéleménykutatásokat konkrét ügyekben és kisül, hogy a fideszesek kisebbségben vannak. Per pillanat Karácsony kampányol a szabad városok programja mellett és azzal érvel, hogy a felméréseken még a fideszesek is támogatnák az ötletet.


Szóval amit az ellenzék képviselni próbálna, arra igazán nagy igény van. Az már sajnálatos, hogy ezek jutottak ki nekünk, mint képviselőjelöltek..

2020. nov. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
"A 30% több, mint a 60%... Inkább tanulj meg számolni." Elegge el vagy tajolva 2018-ban a fidesz a lsitas szavzatok 48%-át kapta, az egyeni mandatumok 82%.át. Neked ez 30%?
2020. nov. 12. 09:20
 4/10 anonim ***** válasza:

#2/3

Szerintem azért még te is érzed, hogy csúsztatás van abban, amit írsz. Ennyi erővel az MKKP mögött van a legnagyobb támogatottság, mert az örök életet és az ingyen sört mindenki szeretné, és ez a "szlogen" pont a mindenkori ellenzék gátlástalan ígérgetésének kigúnyolására jött létre. Nekem is tetszik az ötlet, de vannak fenttartásaim:


Én tudom magamról, hogy nem vagyok közgazdász és én nem azt szeretném, ha a gigahitelt populista igéretek betartására költenék el olyan emberek szava alapján, akik hozzám hasonlóan nem értenek a gazdasághoz. Azt szeretném, hogy az esetleges válságból minél hamarabb kilábaljunk és őszintén szólva, én nem tudom, ehhez mit kellene tenni, és nem is akarom, hogy Karácsony Gergely ENGEM kérdezzen meg, hogy jó ötlet-e ami kipattant a fejéből.

2020. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem azért még te is érzed, hogy csúsztatás van abban, amit írsz. Ennyi erővel az MKKP mögött van a legnagyobb támogatottság"


Nincs benne semmiféle csúsztatás, reális keretek között az ellenzéknek a véleménye közelebb áll a többséghez, mint a fideszé. Nyilván ez nem egy kizárólagos igazság, de én így veszem észre és az olyan dolgok mint például a megfúrt népszavazási kezdeményezések és az ellenzéki témák messzi elkerülése a nemzeti konzultációkban csak erősítik ezt a gyanúmat.


Néhány szakpolitikai kérdést én se véleményeznék szívesen, de egy Európai Ügyészséghez beállnék, vagy ahhoz, hogy azokat a nyomorult közadatokat ne beszkennelve merje csak kiadni a hatóság és ehhez hasonlók. Rengeteg olyan téma van, ahol az emberek többsége simán benyomná egyesével az igent az ellenzéki elképzelésekre, csak ezek ugye nem egyesével jönnek, hanem egy nagy csomagban, a vállalhatatlan alakokkal együtt.

2020. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
@3: jó, akkor legyen annyi... De attól még megtanulhatsz számolni, mert ha jól tudom, a 48% még mindig nem a többség.
2020. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
"De attól még megtanulhatsz számolni, mert ha jól tudom, a 48% még mindig nem a többség." Feljebb ezt is levezettem, hogy a magyar választási rendszerben (de megjegyzem egyébként midnehol ahol országos pártlista létezik) csak azon pártokat veszik figyelembe a mandátumok kiosztásánál,amelyek elérték a parlamenteb való bejutási küszöböt, és kiosztott mandátumok függvénýeben alakulnak aüaralmenti eröviszonyok. Semelyik választási rendszerben nem azt nézik, hogy százalékos arányban, többség-e vagy nem. De egyébként méga 48%-százalékkal is a fidesz a relatív többség hiszena a második legerösebb párt még fele annyi szavazatot se kapott minta fidesz. (olyan párt, hogy ellenzék pedig nem indult 2018-ban ha indult volna es a fidesszel szemben 52% kapott volna, akkor nyilvanvaloan ök kormanyoznanak)
2020. nov. 12. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező, megvolt a mai fidesz seggnyalásod, légy boldog, rejszolj egy nagyot, aztán elégedetten aludj el, mert jól megaszontad a mihaszna ellenzéknek. Na.
2020. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Fidesz (nem abszolút) többséget szerzett, 49 %-ot, nem tudom mit kell ebbe belekötni. Ez több mint amennyi a többi parlamenti pártnak van összesen, ennyit mondott a kérdező. Az ellenzék meg tévképzetben van, összesen sincs elég szavazójuk, azt meg a ráadás, hogy sok pl jobbikos szavazó nem nem szavazna dk-s jelöltre.

Ja és nem vagyok fideszes, csak tényeket írtam.

2020. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"olyan párt, hogy ellenzék pedig nem indult 2018-ban ha indult volna es a fidesszel szemben 52% kapott volna, akkor nyilvanvaloan ök kormanyoznanak"


Tévedés, a körzethatárok kreatív megrajzolása miatt ez egyáltalán nem biztos.

[link]

2020. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!