Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Átlag melós miért gondolja...

Átlag melós miért gondolja úgy, hogy meg fog változni az élete 2022ben?

Figyelt kérdés

15 éve egy gyárban dolgozik az ismerősöm, és a beszélgetés témái kb kimerítik azt, hogy a fideszt szapulja, meg hogy Gyurcsány milyen jó volt.

Nem mondom, én sem szeretem a Fideszt. De ezek a bemegyek a szalag mellé robotolni amíg össze nem esek emberek miért várnak megváltást egy esetleges kormányváltástól?

Miért érzik úgy, hogy a szürke, unalmas gyári melós életük hasraütés szerűen fog megváltozni?



2020. nov. 14. 09:56
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
77%
Mert nem értenek a politikához, de valamennyire megfogta őket az ellenzéki propaganda, hogy hú de milyen jólét lesz itt ha ők lesznek kormányon. De erre csak azt tudom mondani, mindenki a saját bőrén fogja megtanulni a valóságot.
2020. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
De nem bírom felfogni, hogy mit vár. Ő nem állami alkalmazott. Valahol texasban a multijának a vezetője nem fogja megduplázni a fizetését azért, mert kormányváltás lesz. Arra ki sem térek, hogy ugyanannyit keresne, mert arányosan drágulna ugye minden egyéb.
2020. nov. 14. 09:59
 3/51 anonim ***** válasza:
96%
Mert a remény hal meg utoljára ahogy szokták mondani
2020. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
84%

Az ellenzék azzal a hazugsággal kampányol, hogy itt majd hirtelen euórpai minimálbér meg hasonló dolgok lesznek. Az egyszerű kétbites ellenzéki szavazók pedig be is kajálják ezt, illetve folyamatosan démonizálják Orbánt meg a Fideszt , így fűti az ellenzéki birkákat a Fidesz gyülőlet meg a hazugságok amikre a kampányt építik.


Aztán jönne a koppanás ha véletlen hatalomra kerülne ez a moslékkoalició. Szépen osztogatásba kezdenének főleg a kisebbségnek meg a munkakerülő lumpeneknek, aztán 1-2 év után elfogyna a lóvé és megint jönnének az adóemelések, megszorítások, bérbefagyasztások. Csudi világ lenne!

2020. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
23%
Hát nem tudom, én már annak is örülnék, ha az eu-s pénzeket nem ők tennék zsebre, az euró nem lenne lassan 400 Ft vagy hogy járvány idején előbb foglalkoznának a járvány kezelésével, mint a melegekkel, de én persze csak egy laikus vagyok:D
2020. nov. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
15%
Mert a fidesz el lesz takarítva.
2020. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
20%

#5


Látszik, hogy laikus vagy hiszen ha kicsit is értenél a dolgokhoz akkor nem írnál le olyat, hogy "előbb foglalkoznának a járvány kezelésével, mint a melegekkel" , ezt az ATV-ben hallottad vagy honnan böfizted vissza? Szerinted nem foglalkozik a kormány a járványkezeléssel? Az, hogy most 1 rendeletet hoztak a meleg témában az szerinted főlér azzal, hogy minden nap arról szól, hogy mit tegyenek a járvány ellen?


Az EU-s pénzeket nem ők teszik zsebre hanem körülötted is biztosan rengeteg munkahely,út,játszótér és a többi épül belőle.

2020. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 7-es remélem te ezeket az Origon olvastad.

Sajnos pont az ilyen kormány propagandát azonnal benyalók miatt tart ott az ország ahol.

2020. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
21%

#8


Fejtsd már ki részletesen, hogy mi volt benne a propaganda?

2020. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
19%

#8 Te pontosan példázod azokat akikről a kérdés szól, akik elhiszik, hogy a kormányváltással majd hú de jó lesz nekik.

Pedig semmi mást nem kellene tenned, mint visszanézned mi volt itt 2002-2010 között.

Már nem is emlékszel arra, hogy minden szilveszter másnapján ment a találgatás, hogy mennyivel fogják emelni a rezsiárakat, hogy abban az évben hányszor emelik meg a gáz, villany víz árát még ez után is. Hogy vajon sikerül-e olyan béremelést elérni ami legalább megközelíti alulról az inflációt. Minden évben a minimálbér emelését várták tömegek, de az alig emelkedett, mert hogy nem lehet tönkretenni a gazdaságot és szegény vállalkozók, meg cégek nem tudják majd kifizetni. Nem emlékszel rá, mert ez 8 éve nem létező probléma, azóta nem emelkednek a rezsiköltségeid, a bérek mindig jobban emelkedtek, mint az infláció, a minimálbér is a lehető legmagasabb lépésekkel nő és nem a kormány döntése alapján, hanem a munkaadók é munkavállalók megegyezése szerint.

Megint beveszed azt a hazugságot amivel 2002 előtt is tömték az embereket, hogy ők majd mindent jobban fognak csinálni, miközben már 2 teljes ciklusban bizonyíthatták, hogy nem, nem tudják jobban sem csinálni, de még csak jól sem, hogy ne menjen csődbe az ország.

2020. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!