Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon Magyarországon megnőne...

Vajon Magyarországon megnőne a vallásosság, ha a következő pápa magyar lenne?

Figyelt kérdés
A lengyeleknél pl. a mai napig nagyon tisztelik II. János Pált, kint van az utcán a képe, Krakkóban a várban lehet emlékképével díszített dobozos rózsafűzért venni stb.

2020. nov. 15. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem...

Ugyanis nem a pápa okozza a vallásosságot, hanem a vallásosság okozza a pápát (Lengyelo. hagyományosan hardcore katolikus ország, immár 1000+ éve, tehát nem a lengyel pápa hozta meg a kedvüket, hanem a kedvük termelte ki őt)

2020. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem lenne több vallásos, vagy maximum ideig-óráig, amíg menő, hogy a pápa magyar és így a templomba járás.


Alapvetően az, hogy milyen nemzetiségű a pápa nem sokat számít, politikai ereje inkább névleges (nem úgy, mint pár száz éve), tehát mint magyarok igazán nem profitálnánk belőle, de amolyan hazafias érzelmek és büszkeséget valamilyen szinten jelentene számunkra. Sőt...


Érdekesség, hogy az utolsó magyar, akinek ténylegesen esélye volt a pápaságra Bakócz Tamás volt a XVI. században.


Igazából a legtöbb, amit egy magyar pápa jelentene, hogy jó eséllyel lenne egy pápalátogatása Magyarországnak negyed évszázad után.

2020. nov. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizony megnóne. Ahogy a magyar foci sikereket hoz, úgy nő a táboruk, ez nem vallás kérdése.


Azokkal az emberekkel nőne meg, akik elfelejtettek vallásosnak maradni, főként katolikusok, az élet világi dolgai elterelték a figyelmüket a hitéletről.

2020. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szégyelném, hogy magyar.
2020. nov. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom igaz-e, de egyszer majdnem Magyar lett a pápa, de kitalálták hogy ha Magyar lesz a pápa, azon a napon fog eljönni a világvége xDDDDDD


Ezt halottam tényleg nem tudom mennyi a valóság tartalma

2020. nov. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2020. nov. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!