Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai félelmetes csúcs rekord...

A mai félelmetes csúcs rekord világossá tette, hogy hibásak az intézkedések? Teljes lezárás kell? Be kell zárni az általános iskolákat és a nélkülözhető munkahelyeket?

Figyelt kérdés

Őrült rekordot döntött ma a napi új fertőzés, megközelítette a 7000 főt. Ez majdnem duplája annak amit megszoktunk, pedig már 6 napja életben vannak a különleges korlátozások. Az átlagos lappangási idő 2-3 nap (oké, tudom vannak extrém esetek amikor 1-2 hét is lehet, de ez inkább clickbait, 1000-ből 1 ilyen eset is biztos van). De a legtöbb esetben a tünetek a megfertőződés után 2-3 nappal jelentkeznek.

Na most, eddig is mondták már, hogy otthon a legkönnyebb elkapni a vírust, ha bezárkózva élsz egy olyan személlyel aki veszélyeztetett, tehát sok emberrel találkozik naponta. Most is ez a helyzet, a 14 éven aluliak és a dolgozni járók viszik haza és fertőznek meg mindenkit, aki otthon van a háztartásban így a legkönnyebb célponttá válik a covid számára.

Most is muszáj lesz követnünk Ausztriát és teljes lezárások kellenek. Se általános iskola, se gyári meg egyéb tömeg munkahelyek, és mindenhol kötelező home office ahol lehet?

Akiknek emiatt elesnek a fizetésüktől, azok megoldják valahogy maguknak. Magyarok vagyunk, mi a jég hátán is meg tudunk élni fillérekből, mitől félünk? A túlélés nemzete vagyunk. Majd max kölcsönkérünk a szülőktől, rokonoktól, haveroktól, lealkudjuk a bérleti díjat vagy haza költözünk átmenetileg stb.

Most ez a lépés fog következni?

(btw.: most sokan meg fogják tapasztalni a saját bőrükön mik a fekete, bejelentetlen vagy csak részben bejelentett munka hátrányai, ugyanis a munkanélküli segély a bejelentett összeg 60%-a, így sokaknak majd igencsak lecsökken a bevétele, de ez az ő tanulópénze lesz)



2020. nov. 16. 11:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
68%

Mindenki tudja (téged kivéve, kérdező) hogy bármilyen korlátozó intézkedés hatása csak 3-4 héttel később jelenik meg az esetszámokban.

Vagyis ez az emelkedés csak azt bizonyítja, hogy az intézkedések szükségesek voltak. Ill. azt veti még föl, hogy korábban kellett volna ezeket bevezetni.

Arról, hogy hatékonyak lesznek-e, majd egy hónap múlva beszéljünk.

2020. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 mindentudó99 ***** válasza:
88%
#19 Nyugodtan leköhöghetsz valószínű jóval nagyobb az esélyen a covidot túlélni mint azt ha munka nélkül nem tudok éteelt venni. Mert abba biztos belehalok mint a legtöbb ember.
2020. nov. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
93%
19: Nem röhögök, de attól még nem állhat meg az élet. Ez nem egy pár hét alatt elmúló probléma. Már egy éve tart.
2020. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
37%

Persze mert mindenkinek van otthon zsebbe csak úgy pár milliós tartalék.


Ez nem ilyen ország ha meg figyelte volna, vagy te tavaszal költöztél ide Nyugat-európábol? Itt sokan hónapról hónapra élnek, ha bezár a gyár ők két hónap múlva éhenhalnak.

2020. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
39%
És ha éhenhalnak az jobb mint ha covid-19ben haltak volna meg? Nem. Utolsó voltam.
2020. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

A lappangási időt tekintve erősen kétlem, hogy pont ezzel a vírussal folytattak volna tudományosan egzakt kísérleteket. A fellelhető adatok nyilván általában vonatkoznak a vírusbetegségekre és a hosszabb lappangási idő már csak amiatt is valószínűbb, hiszen a vírus nem közvetlenül maga szaporodik, hanem rá kell vennie a gazdasejtet, hogy termelje meg a vírusrészecskéket. Ennek során meg nyilván a vírustermelésre "rávett" sejtek egy része el is pusztul.

Én inkább azt látom félelmetesnek, hogy a hozzá nem értők nem a munkahelyi racionalizálásokat preferálják, hanem a hatósági látszatrendelkezéseket, a valamelyest hozzáértők meg erősen tankönyvízű ajánlásokat tesznek. Én még egyetlen olyan ajánlást nem hallottam, hogy hordjunk kesztyűt és egyetlen BKV járművön sem láttam, hogy takarítók fertőtlenítő szerrel (pl. izopropil alkohollal) áttörölték volna a kapaszkodókat, vagy bevásárlóhelyeken a kosarak fülét, az ajtókilincseket stb.

2020. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
69%

#26: nyomokban előfordulnak helyi óvintézkedések, pl. bolthálózat egyik élelmiszerüzletében a műanyagkosarak feltűnően tiszták, az önműködőn nyíló belső bejáratiajtó mellett fertőtlenítő, de azt nem láttam még senkit használni. Kesztyű senkin, de nekem van utántölthető kis kézi spricnim, a boltból kijőve és autóba pakolva a cuccost máris fertőtlenítem a kezeimet.

Tudom, hiába a maszk és a kézfertőtlenítés, orosz-rulett ki mikor fertőződik meg.

2020. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
53%
Az a hülye aki szerint a szar túlhajtott PCR tesztek eredménye félelmetes. Influenzaszezon van, átlagosnál enyhébb mértékű halálozással.
2020. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
56%
Valójában sokkal többen vannak amúgy, é is hallottam pl olyan 4 fps családról akik csak elvileg voltak azok, vagyis nem mentek dokihoz, de tünetek stimmeltek náluk szinte papírforma szerint.
2020. nov. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!