Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a mostani...

Miért van az, hogy a mostani válság ellenére, rengeteget segít a kormány, és nagyon sok pluszt ad, terhet elenged, míg a 2008-as válságnál meg csak megszorítások voltak?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat szeretnék, párt hova tartozás megjelölése nélkül. Nem érdekel, hogy ki kire szavaz, ki kit utál, Feco, Omg, stb stb.

Anonim módon érdekelnek a válaszok


Éltem 2006-ban is, szóval nagyon jól emlékszem, hogy akkor mi volt, most mi van. Nem 20 éves vagyok.



2020. nov. 19. 13:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

#10: igen a nyugdíj határ feltolással +5 évvel a nőknél, a korkedvezményes nyugdíj megnyirbálása, plusz közmunkások felvétele éhbérért, és rokkant nyugdíjasokból megváltozott munkaképességű alkalmazottak faragása...

A 10 millióból 3.8, míg a 9.7 -ből 4.5 millió nem a foglalkoztatási ráta javulásának köszönhető, hanem kevesebben vállalnak gyereket, később mehetnek nyugdíjba, így csak azok száma nőt akik aktív korúak, aki pedig 3 hónap után nem dolgozik az nem munka nélküli, valamiből biztos megél - dolgozik, tehát ő is foglalkoztatottnak számít hivatalosan.

2020. nov. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Azért ez nagyon szánalmas lett, remélem te is érzed.

Szóval nem a foglalkoztatási arány javulásának köszönhető, hogy javult a foglalkoztatási arány. Aha.

Csak szólnék, hátha fény gyúl abban a nagy homályban nálad, a nyugdíjkorhatárt NEM a fidesz emelte meg! Az elmúlt 30 évben 2 esetben volt nyugdíjkorhatár emelés, az elsőt a Horn kormány hozta törvénybe 1997-ben, a másodikat a Bajnai kormány hozta törvénybe 2009-ben. A törvények szerint később, felmenő jelleggel nő a nyugdíjkorhatár, ezért van az hogy ezen kormány ideje alatt mehettek később nyugdíjba az emberek - de NEM a fidesz hozta meg ezt a törvényt, hát hibáztasd érte a mai ellenzéki összefogdosást, mert mindkét korhatár emelésről azok politikusai döntöttek!

A korkedvezményes nyugdíj megszűnt, mert TILOS OLYAN MUNKAHELYNEK LÉTEZNIE AMI OKOT AD RÁ! Alap feltétel lett - ahogy a nagyon magasztalt unióban a nyugati tagországoknál is természetes, hogy nem fizetni kell a megnyomorodott emberek korai nyugdíját, hanem úgy kell biztosítani a munkavégzés körülményeit, hogy ne legyenek megnyomorodva tőle.

Aki viszont ennek ellenére alkalmatlanná válik a munkavégzésre azok éppen úgy ellátásban részesülnek, csak nem rokkantnyugdíjnak nevezik, hanem rehabilitációs ellátásnak.

[link]

Az tényleg megszűnt, mint lehetőség, hogy egy kiképzett rendőr 42 évesen nyugdíjba mehessen majd megnyerje a kommandós világversenyt a csapata tagjaként. Vagy hogy 45-50 évesen a fegyveres testülettől nyugdíjba menjenek és utána nyugdíjasként dolgozzanak biztonsági cégeknél. Igen, aki képes és tud dolgozni, az végezze a munkáját éppen úgy, mint ahogy nyugdíjkorhatárig kell dolgoznia egy ácsnak is vagy egy óvónőnek is.

A FOGLALKOZTATÁSI ráta, nevéből adódóan NEM azokról szól akik tudnának dolgozni, hanem akik valóban dolgoznak is. Ha nem tud valaki dolgozni abban az állásban ahol kellett a fiatalsága is mellé, akkor dolgozik olyanban ahol már nem kell. A tűzoltóságon dolgozoknak scak kis része az aki a 10.emeletről kell mentse a bent rekedt embereket létrára mászva, sokkal több embernek kell teljesen más, éppen olyan fontos munkát elvégeznie.

2020. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

"Tévedsz. A munkanélküliség mellett ott van a foglalkoztatottsági adat is, ami azokat összesíti akik dolgoznak. Ha keveset, akkor keveset, de dolgoznak, vagyis nem munkanélküliek."

Ja, én tévedek, mikor hülyeségeket beszélsz.

A népesség létszáma változók, ahogy az életkor szerinti eloszlás is. Nem vehetsz két teljesen különböző kort, teljesen eltérő kor eloszlással és mondhatod, hogy ez jobb volt, mert x ezerrel többen dolgoztak.


"Ha keveset, akkor keveset, de dolgoznak, vagyis nem munkanélküliek."

Csak nem is élnek meg belőle, és a munkának pont az a lényege, hogy megélj belőle.

A logikád szerint a kormány holnap hozhatna egy törvényt, hogy mostantól csak félállásban lehet dolgozni és közel 2-szer annyi munkahely lenne az országban. Viszont ettől a valóságban nem lesz 2-szer annyi munka és nem lesz könnyebb a megélhetés sem.

Továbbá a módszertan pont arra alkalmas, amit a közmunka programmal csinálnak. Több embert foglalkoztatnak rotációban, akár nem is teljes munkaidőben, viszont így bele lehet őket számítani, mint foglalkoztatottak, miközben a valóságban a munkanélküliek közé kellene őket számolni.

Mellesleg ez a különbség a fidesz alatti, illetve az mszp alatti munkanélküliségi adatokban. Ha jó helyen számolod a közmunkát, akkor ugyanazt érték el.


"De ne csinálj már úgy, mintha itt világkatasztrófa nagy munkanélküliség lett volna mert a kormány nem segített"

Pedig az lett, mivel a kormány nem segített. Nem én teszek így, hanem ez történt.


"pont azért nem lett, mert segített és még ha az illető nem is tud dolgozni, de a cége nem bocsátotta el, legalább kap némi jövedelmet és megmaradt az állása."

Ja, emlékezzünk me pl. Mészáros cégére, ami milliárdokat kapott és több széz fős kirúgások voltak.

Jó munkahely megőrzés. :D


"Akkor, 2010-ben 10,014 millióból dolgozott 3,8 millió, most meg a 9,770 millióból dolgozik 4,5 millió."

Ezért mondtam, hogy meg kell nézni az életkor szerint eloszlást. De láthatóan ennyire nem értesz az adatok elemzéséhez, mondjuk akkor nem értem, hogy miért pofázol.

2020. nov. 21. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

1. Pontosan azért tettem mellé az akkori népességszámot hogy lásd, nem csak darabra dolgoztak többen, hanem a népesség arányában is többen dolgoznak most, mint 10-15 évvel ezelőtt. Bármennyire is próbálkozol a tény az, hogy ha többen dolgoznak akkor több embernek van munkája, vagyis több a munkahely. Pont.

2. éppen a neked tetsző politikai oldal számolta ki a korábbihoz hasonló módon a létminimum értékét és bizony nagy volt a pofára esés, mert jó pár éve már a minimálbér is meghaladja ezt a létminimumot, amit korábban nem sikerült elérni. Ahogyan a reálbér növekedése is kimutatható minden évben, nem is kicsit. Ez az ami az inflációt is már figyelembe vett bérnövekedést mutatja meg, vagyis hogy bizony, jobban élnek az emberek most, mint 10 évvel ezelőtt.

[link]

3. Nyugodtan megnézheted a valóságot, hogy nincs olyan sok közmunkás. A járvány előtt kb. ott tartott a létszám (~90 ezer) mint amennyi közfoglalkoztatott 2010-re volt az országban a kormányváltás előtt is. A negyedéves lebontásokban nézett adat pontosan megmutatja a valós foglalkoztatást, hiszen abba nem számít bele az ha valaki előtte vagy utána kapott rövidebb időre közmunkát.

[link]

4. Nem, nem lett világnagy munkanélküliség, pontosan amiatt, hogy rengeteg állás megmaradására adtak támogatást. Nem az emberek kapták hogy otthon legyen miből ellenniük, hanem a cégek kapták, hogy ne szűnjenek meg és ne veszítsék el a munkájukat a dolgozóik.

[link]

5. Az életkor szernti eloszlás sem mutat más adatot, mint azt, hogy többen dolgoznak, mint előtte.

[link]

[link]

Pofázni amúgy te pofázol. Szerintem nem kellene tovább égetned magad a hülyeségeiddel.

2020. nov. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!