Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1 év múlva vége lesz a Covid-1...

1 év múlva vége lesz a Covid-19 járványnak, amikor már nem kell hordani a maszkot?

Figyelt kérdés
Elegem van a maszkból, meg minden masból, ami ezzel retek járvánnyal jár.
2020. nov. 27. 01:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hamarabb is lehet globális és kompromisszummentes megoldás a járványra. Ha hihetünk a médiának, vannak már megvalósított elméletek a koronavírus ellen, kérdés, hogy ezek tényleg be fognak-e válni mindenféle szembetűnő mellékhatás nélkül. Lényeg, hogy a járvány elleni intézkedések haladnak egyről a kettőre és bár vannak rossz előérzeteim a járvány utáni időszakra nézve, én úgy gondolom, hogy hónapokon belül születhet felszabadító intézkedés számunkra. Különben nekem is elegem van a maszkból már. Alig kapok benne levegőt, a szálakat letüdőzöm és amikor elkezdek emiatt fuldokolva köhécselni, mindenki szúrós, villogó tekintettel néz rám. Marha jó világ mondhatom... Különben ez a járvány nem lenne akkora tragédia, ha mi emberek nem rontanánk a helyzeten, meg nem hoznának ilyen magánéletbe gázoló intézkedéseket, amiknek semmi értelme nincs (gondolok a kijárási tilalomra - vezetőink szerint este biztosan jobban terjed a Covid, vagy nem is tudom). Szóval nem vagy egyedül, én is már unom ezt az egészet. A vele járó szociológiai problémák komolyan mondom rosszabbak, mint maga a betegség. A bepánikoltatott nyuggerek propagálásairól nem is beszélve. Viszont vígasztaljon az, hogy rövid időn belül (szóval legfeljebb 1 év múlva) vége lesz ennek, mert még a vezetőknek is be kell tartani a szabályokat és ők is biztos unják már ezt.
2020. nov. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%

1 év? Ajjaj. Optimista vagy haver :D

Reálisan lesz még 4-8 év is ez a cirkusz. Mi sem bizonyítja jobban, hogy a légitársaságok sem terveznek 2015 előtt újraindítani a fapados járataikat. Ezek szerint ők már be vannak valamibe avatva.

2020. nov. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak adok igazat.


Egyébként én nem is igazán hordom a szemüvegemet a maszk miatt, mert bepárásodik. Na meg itt az online oktatás, ami megint nem fekszik nekem. Nehezebb munkát találni (már akinek, persze) Erre a koronavírus pánikkeltésre meg ratesz az, hogy hamar sötétedik, és olyan borongósnak tűnik a világ. Ja, és este 8-kor sem mehetek ki, délelőtt meg nem vásárolhatok. Nekem már az is nagy segítség lenne, ha az iskola véget érne.


Jó, hogy mentálisan nem kezdek becsavarodni. xD

2020. nov. 27. 01:30
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

#1 -> #2


- Nem vagyok a haverod és nem vagyok optimista se. Ha végig olvastad volna figyelmesen az irományom, neked is lejött volna, hogy a járvány utáni világot illetően vannak baljós gondolataim vannak. Az emberiség túl fogja magát tenni hamar ezen a járványon (hacsak nincsenek politikai érdekek a megfékezés ellen), de az embereket mentálisan tönkre fogja tenni ez a járvány, mely elég erősen meg fogja határozni a jövőre kezdődő 2020-as évek közhangulatát. A legfeljebb 1 évet pedig azért tartom valószínűnek, mert a 2008-as gazdasági világválság is nagyjából 1-2 évig tartott (bár egyes források és vélemények szerint mind a mai napig folytatódik ez a jelenség). Ráadásul maga a járvány "csak" 9 hónapja tart Európában, ezalatt (ha hihetünk a forrásoknak) a modern orvostudomány kivizsgál(hat)ta részletesen a vírus szerkezetét, forrását, megalkotásának körülményeit, a tüneteit, a kezelését és a lehetséges gyógyítását. Több lehetséges gyógyítási mód létezik már, ezeknek a tesztelése és tömeges forgalmazása ha minden jól megy, fél év alatt végbe fog menni. A vérplazmaadóknak is azért fizetnek sokkal több pénzt, mert a vérplazma is egy lehetséges eszköze lehet a gyógyításnak (de az ideiglenes kezelésnek mindenképp).


- Mellesleg én se vagyok az az ember, aki bekajálja a médiatartalmakat. Mindenki mást mond a járvánnyal kapcsolatban, ezért próbálom a saját, 20 éves eszemmel is megítélni objektíven a körülmények jellegét és mértékét, miközben tiszteletben tartom a másik személy/forrás véleményét is. Egyébként szívesen meghallgatnám a leértékelők véleményét is, hogy ne haljak meg hülyén. Ezért ilyen szarok a statisztikáim, mert minden terjedelmes, kifejtő válaszomat leértékelik. Vagyis valamit rosszul gondolhatok ezek szerint. Ha ez így van tényleg, szívesen elolvasnám az értelmes hangnemű, haverkodást, személyeskedést mellőző ellenvéleményeket.


- A 2015 gondolom elírás a részedről, én 2025-öt veszek alapul. Semmilyen forrást nem találtam ezzel kapcsolatban, ami bizonyítaná, hogy például a WizzAir nem indít fapados járatokat 4 évnél előbb. De szívesen venném, ha esetleg belinkelnéd azt a forrást, ahol te ezt olvastad. Mindenféle egyéb okot félretéve érdekelne engem... komolyan.


- Nem rég beszélgettem egy sráccal, aki kalauzként dolgozott a járvány elburjánzásáig. Elmondása szerint a vasúttársaságok 2021 tavaszától indítanak újra (legalábbis így tervezik). Azt el tudom képzelni, hogy a légitársaságok későbbre tolták ezt a lehetséges újraindítási időpontot, de nem hiszem, hogy ez 4-5 év lenne. De javíts ki kérlek, mert én se az igazságot írom, hanem a gondolataimat.

2020. nov. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

#1 -> KÉRDEZŐ


Az online oktatás nem lenne rossz gondolat, ha a tanárok nem lennének informatikailag és szervezésileg ennyire analfabéták. Gyakorlatilag ez a fő oka annak, amiért aggódok a tanulmányaim miatt (amik egyébként tetszenek). A diákok részéről pedig azzal nem tudok egyet érteni, hogy miért kell a tanárokat megalázni. Gondolok itt azokra a videókra, ahol a tanár mond/tesz valami vicceset, akár megbotránkoztatót és ezt felrakják YouTube-ra válogatások formájában. Igen, viccesek egy bizonyos szintig. Csak én pont emiatt nem kapcsolok be kamerát, meg mikrofont, mert nincs kedvem ilyen okok miatt bekapcsolódni aktívan a tanórák menetébe.


Azzal még nem is lenne gond, hogy borongós, sötét és melankólikus az időjárás. Mert ennek meg lenne a hangulata. Engem az zavar, hogy a közhangulat is el van korcsosulva és sokan imádják ezt még jobban leépíteni. Szerencsére ez ellen lehetne védekezni, de a kijárási tilalom ellen már nem. Tudod mennyire szerettem esténként kimenni kocsikázni? Főleg amikor leszáll a köd egy erdei út fölé 1 méterrel éjfél után - iszonyat hangulatos tud lenni az ilyesfajta autókázás. Ez a rohadt kormány elvette tőlünk ezt a remek elfoglaltságot. Azt várom, hogy megszabják azt is, merre mehetek szabad időben...

2020. nov. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2%
A maszkot sajna már örökre hordani kell ez ellen tehettek semmit ha leveszitek 30000 ha nem talán nem betegedtek meg ez van.
2020. nov. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Remélem ezt a kijelentést te se gondoltad komolyan.
2020. nov. 27. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
De, ugyanis ennek a "járványnak" sosem lesz vége. A korlátozások ugyanúgy maradnak ha nem a vírusra hivatkozva akkor a velejáró gazdasági károkra hivatkozva. Az az igazság hogy az embereknek sürgősen fel kellene fogni hogy ez az egész átlátszó kovid színjáték nem szól másról mint az emberek szorosabb, keményebb irányításáról, az önkényes irányítgatás megszoktatásáról, a szabadság"jogok" megvonásáról valamint a javak újraelosztásáról.
2020. nov. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Eleinte is kifejthetted volna ilyen formában. Igazából hasonlóra gondoltam én is, amikor írtam a 4. válaszban a "hacsak nincsenek politikai érdekek a megfékezés ellen" zárójeles megjegyzést, csak azt a gondolatfoszlányt nem nagyon akartam tovább vinni ez alatt a kérdés alatt. Korábban én is leírtam számomra elképzelhető, esélyes disztópikus jövőt. Ebben az elméletben az egész világ félelemben és korlátozások közepette élne, továbbra is elhitetnék mindenkivel, hogy a vírus még írt. De közben már nincs sehol - különben az is lehet, hogy jelen esetben se olyan formában van a vírus, ahogy mondják és tényleg az van, amit te írtál, hogy csak rá fogják, de az igazi okokról senki nem tud és senkinek nem mondják el. Különben abban biztos vagyok most is, hogy van egy kulcsfontosságú, összetettebb gazdasági/politikai tényező a háttérben, mely nagyban hozzájárult a kialakult helyzethez és hozzá is fog járulni még. Biztos vagyok benne, hogy nem csak annyi ez az egész, hogy Kínából elszabadult ez a vírus gondatlanság miatt, vagy ilyesmi. Viszont én nagyon nem jelenteném ki azért biztosra, hogy ennek soha nem lesz vége, meg, hogy ilyen meg olyan tényezők lehetnek biztosan a háttérben. Egyszerű halandók vagyunk, és nem jelenthetünk ki semmit se biztosra, mert nem tudjuk a kerek történetet. Én is próbálok olyanokat írni ebben a kérdéskörben, amire a legnagyobb esélyt látom, de tudom, hogy valószínűleg itt többről van szó. Maga a járvány nem fog sokáig tartani, ezek az önkényuralmi intézkedések azok, amik kérdőjelesek. Mert valóban megtehetik a vezetők, hogy a járvány lefolyása után is meghagyják ezeket az intézkedéseket és a forradalmak, meg a felkelések esélyét további pánikkeltő propagandával próbálják majd csillapítani. Csak akkor majd valami másra fognak hivatkozni. Igazából láttunk már ilyesmi jelenséget, amikor Hitler jutott hatalomra.


Mindezek ellenére még is azt mondom, hogy várjuk ki még mi lesz. Ne vonjunk le ilyen baljós következtetéseket ilyen hamar, hogy biztos ilyen diktatórikus világ vár majd ránk. Lássuk meg, hogy mi lesz a vakcinák tömeges gyártása és értékesítése után. Ez 3-4 hónapon belül ki fog derülni, utána lesz érdemes tovább gondolkozni.

2020. nov. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Covid miatt mar nem kell ... majd kell valami mas miatt :)
2020. nov. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!