Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is a végét járja...

Szerintetek is a végét járja a Fidesz?

Figyelt kérdés

Nem szeretném magam hiú ábrándokba ringatni, de tény, hogy az ellenzék az EP és az önkormányzati választásokon is a vártnál jobban szerepelt. Ráadásul idén az időközi választások alkalmával egy közel sem makulátlan ellenzéki jelölttel is sikerült megszorongatni őket.


Ráadásul az idei év csak a pofonokat adta:

- Inkompetens járványkezelés, ami mostanra oda vezetett, hogy az egy főre jutó halottak számát tekintve hazánkban a legrosszabb a helyzet.


- Az előbbi ponthoz kapcsolódóan azt is fontosnak tartom megemlíteni, hogy rendszeresen ellentmondásos információkat közölnek, Pintér és Orbán is beszél már több fertőzöttről, mint ami a hivatalos adatokból kiderül. Ráadásul a fertőzöttek és az elvégzett tesztek száma is gyakran változik, amit adatszolgáltatási torlódással magyaráznak. Mondjuk a tesztek száma is minimális (ma 6000 sem volt), így a járvány terjedéséről sincs valós kép.


- A járvány a gazdaságot is megviselte, amit szintén képtelen megfelelően kezelni a kormány. Az infláció nálunk volt a legmagasabb az EU-ban idén, és a forint is történelmi mélypontra süllyedt.


- Pont akkor kezdett a kormány Fehéroroszország felé nyitni, mikor Lukasenka elcsalta a választásokat, és óriási tüntetési hullám vette a kezdetét.


- Trump elbukta a választásokat, az új kormány feltehetően keményebben fel fog lépni az olyan illiberális, populista kormányokkal szemben, mint Magyarországon is van.


- Az Index bedarálása nem járt sikerrel, ugyanis szinte a teljes szerkesztőség felállt és otthagyta a lapot.


- Az SZFE hallgatói és oktatói bátran kiálltak az egyetemükért, és továbbra is mindent megtesznek annak érdekében, hogy megőrizzék a szabadságukat.


- Az elmúlt hétre két nagy visszhangot keltő botrány is jutott, Demeter Szilárd antiszemita megjegyzése, és Szájer drogos, orgiás alakítása képében. Melyek egyike sem igazán összeegyeztethető a párt által kommunikált keresztény-konzervatív értékrenddel.


- Ráadásul az értékrendi válság a pedofil nagykövet ügyében is megmutatkozik, ami szintén idén történt.


- Számos kisebb jelentőségű ügyet is lehetne hozni, mint pl. azt, hogy szinte egy időben sikerült aláírni egy az abortusz szigorítás mellett kiálló egyezményt az abortusz szigorítása elleni lengyel tüntetésekkel vagy az MTVA egyik megbeszéléséről kiszivárgott hangfelvétel.


- Mindezek felett a jogállamiság feltételek miatt is fájhat Orbánék feje. Persze ez még nem dőlt el, de nagy teher és egyben kockázat a kormány számára.


Szóval úgy néz ki, hogy idén szinte csak pofonokat kap a kormány, amire kb. az a válasz, hogy Gyurcsány, miközben 10 évet tudhat maga mögött a kormány, és három kétharmaduk volt, ha a 98-02 közötti időszakot is hozzá számoljuk, akkor ki lehet jelenteni, hogy a rendszerváltás után az ország nagyrészt a Fidesz vezetése alatt állt, tehát a jelenlegi állapotok miatt őket terheli a legnagyobb felelősség.



2020. dec. 1. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos közel sem.
2020. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Reménykedjetek csak! Bár hiába.
2020. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem ismered a Fidesz-szavazó keménymagot. Nekik mindez nem számít, nem létezik, nem is úgy van, mindenki rossz, gonosz, csak a Fidesz nem, és különben is, amíg VIKTOR ott van nekik, semmi más nem fontos. Nyugodj bele, 2022-ben is Fidesz győzelem várható.
2020. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Pedig ringatod ám rendesen magad... A baj csak az, hogy amire utaltál (a borsodi időközi választás), azt pont azt bizonyítja, hogy az ellenzék ezúttal maximálisan összeállt, mindenét összeadta és így is simán kikapott. Ha te ebből a Fidesz végét véled felfedezni, akkor egy kis kijózanítás:

[link]

2020. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
A Fidesz egy valamiért tud választást nyerni, azért, mert nincs normális ellenzéke, amíg ez nem változik, vagy nem lesz hatalmas válság a Covid hiszti miatt, addig a Fidesz kormányon marad. Egy esetleges kormányváltás után pedig még mindig övé lesz a gazdasági hatalom.
2020. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Ameddig szolgálják a nagyhatalmak érdekeit a nép kárára addig hatalmon maradnak. Külföldi titkosszolgálatok pillanatok alatt lesöprik az egész bagázst ha túl sokat okoskodnak és elfelejtik hol a helyük. Szájer valószínű egy ilyen üzenet volt.
2020. dec. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Bizom benne, hogy igen. Nagy a keménymagjuk, de az ellenzéki szavazok többen vannak! Nem az összes szavazójuk tartozik a keménymaghoz. Én 2 éve még Fideszes voltam, de siman
2020. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

De simán elpártoltam tőlük.


Nem tudom miért nyomott rá a küldésre:)

2020. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Dehogy, szerintem nemsokára ismét erőteljes támogatottsága lesz megint. Nem volt, nem történt itt semmi sem...
2020. dec. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Félre ne értsd kérdező, én is szeretném, de szerintem hiú remény. Alapból az ilyen hírek nagy része el sem jut a fideszesekig, ha eljut, kimagyarázzák, nem úgy volt az, meg sem történt, ha csak nem segít már nekik kapásból ebben a fideszmédia, mert ugye nagyon jók a dolgok kiforgatásában, a maguk javára alakításában.


Vegyük sorra:

-Az első két ponthoz kell összehasonlítási alap. Aki csak fideszmédiát fogyaszt, az ebből semmit nem fog fel, csak hogy hát most rossz. Hogy máshol milyen, hogy ebben mennyi felelőssége van a kormánynak, azt nem. Különben is Gyurcsány hibája az eü helyzete, meg a lusta, pénzéhes dolgozóké, ugye.


-A gazdasági helyzet értelmezéséhez szintén szükséges a fent említett tágabb látókör. Továbbá, amíg a minimálbéresnek elég egy zsák krumpli, plusz a tudat, hogy Magyarország a leg-kibekúrt-jobb a világon, mert minket legalább nem gyilkolnak és erőszakolnak halomra a migrók, hogy a fideszre szavazzon, addig ez nem jelent sokat.


-Szerintem a felsorolt külföldi országoknak nincs sok hatása a mi belpolitikai helyzetünkre. Főleg az USA tojik ránk, és vice versa.


-Az index bedarálása sajnos inkább sikeresnek tekinthető, pont mivel kitúrták az eredeti vezetőséget. Most azt jelenítenek meg rajta keresztül, amit ők akarnak, az igazi indexnek pedig újra kellett kezdenie az alapbokból. Ez példa is arra, hogy mi fog történni a többi ellenzéki újsággal.


-Az SZFE dicséretes, remélem, minél többen gondolkodnak így, de úgy gondolom, kevés. De legalább valami talán ébredezik.


-Korábbi esetek megmutatták, úgy vélem, hogy lassan BÁRMIT megtehetnek, semmilyen következményekkel nem jár. Az adott személyt max izolálják, lemondatják, de ennyi. Sem a szavazóik között s emiatt sem a belső stabilitásukban nem jár semmilyen botrány bármiféle hatással.


És igen, mindenre az a válasz, hogy Gyurcsány. Meg ha egy icipicit is valamiben merészelsz nem egyetérteni, akkor a skála másik végén álló extrém libernyák vagy, akinek minimum meg kéne dögölnie, de hogy a véleményed nem számít, az hétszentség.


Élő példák erre, az egyik, a nagymamánk, aki sajnos vérfidis lett. Csillogó szemmel mosolyogva bezzegkedett, hogy naugye, hogy a kormány meglépte az orvosok történelmi béremelését. Rendkívül óvatosan, lassan adagolva jegyeztük meg az ellenérveket, mire az egészből az ő részéről egy sírós csapkodás lett (szó szerint), hogy nekünk semmi sem jó, csak bomlasztanin akarunk. Én őt átlagos szavazójuknak tartom.

Egy kommentszekcióban ugyanez. Óvatosan, nem pökhendiskedve megjegyeztem, hogy nem teljesen úgy van az, konkrét tapasztalatom pedig az, hogy az otthonmaradtak közül gyakorlatilag mindenki, akit ismerek, elégedetlen, zúgolódik, a külföldön dolgozó kollegáim közül pedig senki sem mondta, hogy ez nekik visszahúzó erő volna, főleg nem rövid távon, sőt... A reakció, hogy rám ugrik a kommentelőknek egy hada, ki vagyok röhögve, természetesen el vagyok mindenféle liberálisnak mondva stb. De nyilván ők jobban tudják, mindenki pedig, aki viszont közvetlenül tapasztalja, és teljesen ellentétes véleménye van róla, az smafu. Hát, igen... Nyilván fontosabb az, hogy ők mit gondolnak, mint az, hogy gyakorlatban mi van. A valóság libernyák.

Megjegyzem, a családom és a barátaim körében viszont sokszor megkapom, hogy túl konzervatív, sőt szélsőjobbos, egyenesen rasszista vagyok, de hát politikai párbeszédről nem lehet itt már beszélni.


Bináris szinten működik sokak számára az egész, van egyik, meg van egy másik, átmenet nincs, és mindenki a másik oldalon dögöljön meg.

2020. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!