Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Cigánykérdés, hova fog jutni...

1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy a vajda remekül látja a problémák okát. Az a baj, hogy rajta kívül senki nem mer tenni az ügy érdekében. Véleményem szerint az eddigi kormányok annyira el akarták kerülni a rasszizmusnak a látszatát is, annyi kedvezményt adtak, hogy már kicsúszott a kezükből az irányítás.
2008. nov. 30. 15:31
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Lakatos Attila a kivétel...

És igen, ha így megy tovább polgárháború lesz, mert én fiatal nő létemre nem bírom már tovább ezt a helyzetet. 10 éve nem gondoltam volna, hogy ennyire elborul az agyam egy népcsoporttól, de mégis. És erről nem én tehetek. Mindenkinek elborulna az agya, ha egy cigány banda ok nélkül szétverné a férjét, kést szorítana a nyakához a gyerekei előtt, és kibelezéssel fenyegetné a gyerekeit. Magyar ilyet nem csinál. Gyűlölöm őket, de tudom, hogy vannak kivételek, és őket nagyon tisztelem, hogy képesek voltak kitörni abból a közegből, amiben nevelkedtek. De a többi jönni fog még az én utcámba az tuti. És ha sok ember ezt mondja, akkor jön a polgárháború.

2008. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Bocsi, elmondanád, hogy kb. mi van a videókban? Én a gépemmel nem tudok videót lejátszani sajnos.
2008. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Már elkezdődött. Szinte naponta ölnek a romák. És egyre többen vannak. És még támogatjuk is hogy többen legyenek (megélhetési gyerekszülés).
2008. nov. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
29%
Szerintem sok százezer magyar fog elmenekülni erről a szar helyről.. Talán később visszavehetjük az országot, vagy akár egy új országot is eltudnék képzelni, mindegy, mert semmi sem tart örökké, ez a helyzet sem fog. :)
2008. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem az elmenekülés a megoldás szerintem. A támogatásokat kéne szerintem szabályozni. Úgy gondolom, hogy egy normál mai család ha gyereket vállal manapság (HA merik vállalni) 2-3 gyereknél nem akar többet és többet nem is tud felnevelni úgy, hogy ténylegesen odafigyeljen rájuk. Szerintem a támogatást is ehhez kéne igazítani, max 3 gyerekig járna támogatás, a többire nem, akinek több van az vagy a gyerek támogatásból akar megélni vagy annyira elégedett a génjeivel, hogy az egész világon terjeszteni akarja, ezekben az esetekben szerintem az érintett vállalja a tényleges felelőséget a döntéséért és tartsa el a gyerekeit. Az erőszakról pedig annyit, hogy ha valaki szegény ez még nem ok arra, hogy erőszakos legyen és rettegésben tartsa a környezetét. Az ilyen fiatalokat külön osztályba sőt külön iskolába járatnám függetlenül attól, hogy magyar vagy cigány, verjék egymást agyon és a tanároknak fegyvertartási engedélyt és szolgálati pisztolyt adnék. (Micsoda remek bűnmegelőzés, a többségből úgyis bűnöző lesz, a tanárok csak csökkentik a lehetséges bűnözők létszámát :) ) A kirekesztés és egyébb rizsa nem érdekel, az ilyen antiszociális egyén nem érdemel mást. Ez a demokrácia betegsége, egy hülyét ugrál körbe a többség nehogy megsérüljenek az állampolgári jogai csak éppen a többség van leszarva.
2008. nov. 30. 18:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

polgárháború?? ugyanmár ha lesz itt valami azt népirtásnak fogják hívni mer ha a magyar egyszer megindul akkor jó darabig nem áll meg szóval győzelem vagy valhalla


nem tudom linkek közt van e az a 14 éves lány akit 6 roma megerőszakolt és utána megölték hát tudod az apját komolyan mondom csodálom hogy még nem került börtönbe vagy nem halt meg mert ha az én családomból csináltak volna valakivel ilyet már régen begyüjtöttem volna pár molotov koktélt meg pár kalasnyikovot és addig lőni amíg csak golyó van a tárban a zalaegerszegi esetről meg ne is beszéljünk amikor 10-en mennek 2 emberre és a rendőrnek még van képe azt mondani hogy 14 év alattiak én tudom kik voltak és bőven elmúlt 20 mindegyik de lesz még itt írtás elnézést ha elragadtattam magam de az ilyentől mindig kitör belőlem ez a dolog

2008. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj szerintem hogy mi magyarok nem merünk tenni semmit.Csak beszélünk róla hogy tenni kéne ellenük valamit.Hiányzik belőlünk az összefogás.A vajda rendes emben de ő is csak egyedül van.Nem lehet mindenhol ott.Szabadon garázdálkodhatnak.Lopnak rabolnak erőszakolnak, és gyilkolnak gyakorlatilag büntetlenűl,mert nekik nem büntetés a börtön.Olyan mintha hazamennének és mikor kijönnek még fel is néznek rájuk a társaik.Büszkék magukra.Mi meg csak félünk tölük és kitérünk az utjukból már ha tudunk,mert bizony utánunk jönnek és örülhetsz neki ha meguszod.Nem merünk a szemükbe nézni se mert azt már provokációnak veszik.Mindig csoportosan vannak mert ugy érzik erősnek magukat.Lehet hogy most az indulat és a harag szól belőlem de hány ilyen esetnek kell még bekövetkezni mint ami szegény Nórival is történt:..-(
2008. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy impotens az ország. Nem képesek megoldást találni arra a tisztelt törvényhozók, hogy az élősködőknek ne adjunk táptalajt, a tisztességes, dolgozni, tanulni akaró embereknek pedig lehetőségeik legyenek.

Bár még senki nem reagált a kérésemre, és nem mondtátok el, hogy mi látható a videókon (ezer bocs, hogy szar gépem van és nem tudom lejátszani, ezért aztán tényleg le lehetett pontozni a kérésemet), így lehet, hogy nem arra reagálok, amire kéne, de megpróbálom tárgyilagosan kezelni a dolgot.

Amit a kérdező a kommentben ír, az nem fog megvalósulni, olyan nem lesz, hogy 3 gyereknél többre nem jár támogatás (bár én is amondó vagyok, hogy az ember annyi gyereket vállaljon, amennyit el tud tartani, és most nem a GYES-re meg a családi pótlékra gondolok, hanem arra, hogy annyit vállaljunk, amennyit legalább 18 éves koráig etetni, ruházni, iskoláztatni tudunk), mert az államnak az nem üzlet, nekik az a fontos, hogy minél több adófizető legyen. Bár így nem lesz, én sem értem ennek a logikáját, de sajnos nem én hozom a törvényeket.

Engem ezért a véleményemért sokan szívtelennek tartanak, pedig nem vagyok az. Én ugyanis azt mondom, ha egy gyerek nem megfelelő körülmények között van, és nincs is rá remény sem, hogy a szülei ezt neki biztosítani tudják, akkor azt a gyereket abból a közegből ki kell emelni. Ez pedig általában nem, vagy nem megfelelően valósul meg. Egyrészt a közvélemény nem nézi jó szemmel, ha egy kisgyereket elszakítanak a családjától, szívtelenségnek tartják. Másrészt azt mondják, hogy nincs pénz annyi gyereket elhelyezni, ahány nem megfelelő körülmények között él. Pedig akkor is ez lenne a megoldás. Ha jobban meggondoljuk, nem sok remény van egy olyan felnőtt ember megnevelésére, aki születése óta szegénységben él, ahol azt tanulta, hogy ha valamim nincs, akkor elveszem, ahol minden vitában az ököl a legfőbb érv, ahol iskolába járni hülyeség, ahol a munka szintén hülyeség, ahol azért szülünk gyereket, hogy pénzt adjanak érte. Ők ebbe szocializálódtak, hiába mondják nekik, hogy ezt nem szabad, a fülük hallja, de az agyuk nem érti, miért is ne lehetne. Viszont a gyerekekkel lehetne kezdeni valamit. Őket még meg lehetne tanítani arra, hogy milyen a normális élet. De ezt a lehetőséget nem ismerik fel. Ha megszületik egy gyerek, kimegy a védőnő, és azt látja, hogy a gyerek olyan házban él, ahol nincs vezetékes víz, kerti pottyantós vécé van,egyik szülő sem dolgozott szinte egy napot sem, kosz van, isznak a szülők (külön kitérnék arra, hogy ilyen helyeken az anyuka terhesen is iszik és dohányzik, már ennek is oknak kéne lennie), akkor miért nem viszik el onnan azt a gyereket azonnal? Van egy cigány sógornőm, ők normálisan élnek, de a közvetlen rokonainál tök általános dolog, hogy a 4-5 éves gyerek cigizik, és az 5-6 éves a szüleivel pálinkázik. Mégis milyen felnőtt lesz belőlük? Na szóval, ahol ilyesmi körülmények vannak, onnan a gyereket azonnal ki kéne emelni. Jön a kérdés, hogy hová kéne őket tenni? Na nem oda, ahová az a pár valóban kiemelt gyerek kerül. Olyan helyre kéne kerülniük, ahol valóban szeretettel nevelik őket (és a hangsúly azon van, hogy nevelik, mert ez általában nem történik meg), és nem csak vesződnek velük, hogy kerüljenek már ki minél előbb és ez a gyerek is le legyen tudva. Nyilván nem lehet minden gyereknek családot találni, de a lakásotthon jó megoldás lenne. Lehet, hogy ez gazdaságilag nem tűnik jó megoldásnak, de miért lenne rosszabb egy munkára és beilleszkedésre képes nemzedéket nevelni, mint a végtelenségig eltartani azokat, akik erre rendezkedtek be.

2008. nov. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen eggyet értek az elöttem szólóval.
2008. dec. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!