Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi legyen a határon túli...

Mi legyen a határon túli magyarok magyar állampolgárságával?

Figyelt kérdés

A mai napig megy ezen a vita.

Tehát legyen lehetőség a kettős állampolgárságra a haráron túli magyaroknak?



2020. dec. 5. 18:15
A kérdező szavazást indított:
Igen,legyen nekik lehetőségük erre.
Ne,ne legyen nekik legetőségük erre.
54 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Ugye akkor szavazhatnak is?
2020. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Manapság sose az a gond h kettősállampolgárok-e vagy sem, hanem h úgy szavazhatnak h nem viselik a következményeit, lakcím nélkül szavazhatnak levélben, míg akinek van lakcíme, de mondjuk külföldön él az meg nem. Többlet jogokkal van a gond.
2020. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Semmi baj nincs vele. A választójogukkal van.
2020. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ne. Egy határon túli magyar csak az előnyeit érzi az állampolgárságnak, a hátrányait nem.


Felőlem megkaphatják a magyar állampolgárságot, de akkor mondjanak le a másikról. Így valószínűleg nem érné meg nekik.

2020. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az erdélyi magyarok azért szavazhatnak, hogy képviselve legyenek a magyar parlamentben. Ehhez képest pont listára szavazhatnak, ami az országos politikáról szól, de egyéni képviselőik meg nincsenek, akik konkrétan pl. Hargita, Kovászna, Maros vagy Kolozs/Bihar/Temes megyét képviselnék olyan hatáskörrel, amiben érintettek is a magyar politikával kapcsolatban. Ennek így nincs értelme.


Arról lehet vitatkozni, hogy a választási rendszert hogyan kellene átalakítani. Viszont aki magyar embereket akar állampolgárságtól megfosztani, az szerintem 0. lépésként az országot kellene átnevezze valami mássá, mert annak az országnak, ami ilyet csinál, köze nem lenne se a magyarsághoz se az egykori Magyarországhoz.

2020. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

Én korlátoznám, ne legyen szavazási és alapjogon ellátási (pl. nyugdíj minimumra) joga, ahol dolgozik, adózik, ott teremtse ezt meg.

Sajnos sok Román és Ukrán "magyar", főleg utóbbinál sok esetben még nyelvet se beszélik. Csak a magyar alamizsnát várják...

Amit meg is kapnak, választások előtt vagy ha elérik a nyugdíjkor határt.

2020. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Én kettős állampolgár vagyok 6.-os korom óta.

Inkább hátránya van, mint előnye... De most őszintén: Romániában egy magyar állampolgársággal milyen előny járna?


Szavazni azt se tudom, hogy kire/mire lehetne Magyarországon. Még az itteni politika se nagyon érdekel.

2020. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
#7: látod, ezért se kellene... Le lehet mondani róla, és akkor nem lesz ez a terhed.
2020. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

#7


De én jobban szeretek papíron magyar (is) lenni, mint román...

2020. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
#6-os!Mesélj már arról a magyar alamizsnáról!Olyan marhaságokat írsz hogy megáll az ember esze.A szavazás pedig egy állampolgár alanyi joga,nem szétválasztható a kettő.A külhoni magyarság max. 2! (KETTŐ) képviselőt küld a parlamentben. Szóval nem ettől van a 2/3-ad.
2020. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!