Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor legyőzte Brüsszelt?

Orbán Viktor legyőzte Brüsszelt?

Figyelt kérdés

Olyan záradékkal látták el a kifizetési megállapodást, hogy nem lehet benne gender vagv migrációs ideológiákra hivatkozva elvonni pénzeket. Csak politikai okokból lehetne visszavonni a pályázatokat, azt meg hogyan bizonyítod? Mészáros Lőrincz összes (95%) pályázata nyílvános. Ha meg el is indítanának egyet Brüsszelből két évig tartana és bíróságon kellene bizonyítania a belgáknak. Onnan a kisújjukat sem fogják megmozdítani az ellenzék kedvéért. Max ha írnak valamit, azt beemelik a jelentésükbe,mint Sargentininél,de ide nem jönnek ki úgysem.


Brüsszelt legyőze Orbán?



2020. dec. 10. 08:08
A kérdező szavazást indított:
Orbán Viktor győzött
Magyarország győzött
brüsszel győzött
A magyar ellenzék győzött
Döntetlen.
41 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Elméletben Orbán győzött, de ezt hittük már nyáron is, akkor is megállapodtak és utána az EP megszegte. Vagyis várjuk meg a győzelem kihirdetésével, hogy el is legyen fogadva!

HA ezt a megállapodást elfogadják és megszavazzák, akkor az egyértelműen Orbán és a lengyel miniszterelnök győzelmét jelenti, mert az van benne amit el akartak érni: konkrét szabályok.

A lényeg ez volt, hogy ne lehessen a jogállamiság szabályozatlan fogalmát zsarolásra használni és nem lehet majd.

Persze majd most is jönnek a ballibek és megmagyarázzák az ellenkezőjét, de hát akiknek a gyurcsányféle őszödi lebukás igazságbeszéd volt, attól nem is lehet mást várni.

2020. dec. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%

"Olyan záradékkal látták el a kifizetési megállapodást, hogy nem lehet benne gender vagv migrációs ideológiákra hivatkozva elvonni pénzeket."


Ez is, hogy hogyan fog belekerülni nagy kérdés számomra. Most akkor emberi jogokat is sérthetnénk, nem lenne következménye?


Egyelőre azt mondanám, hogy döntetlen és amikor kikerül nyilvánosan a szóban forgó függelék, annak átolvasása után módosítom a véleményem. Kicsit röhejesnek tartom, hogy azért vétózunk, mert szerintünk valami nem egyértelmű benne, erre feloldjuk a vétót egy szintén nem egyértelmű függelékért.

2020. dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

#2 Még ott van a levegőben a vétózás. Ha az EP megszavazza ezt a megállapodást és ha az lesz benne a konkrétumokat tekintve amiben megállapodtak, akkor fogják megszavazni a költségvetést, nem előtte.

A jogsértésekre eddig is megvolt a mechanizmus, ez a kötelezettség szegési eljárás és a 7-es cikkely szerinti eljárás. Ez a mostani jogállamisági kritériumot azért akarták betenni, mert ezekkel nem mentek semmire, hiszen amint az eljárásban konkrétumokkal kellett bizonyítani a jogsértéseket, máris nem sikerült nekik. Csak addig voltak a feljelentők sikeresek, amíg olyan jelentéseket lehetett megszavazni, amiben konkrét hazugságokat is leírhattak tömegével.

Igen, várjuk meg hogy mi lesz elfogadva, mi lesz benne szó szerint ebben a kiegészítésben, ez így helyes. De azt el kell ismerni, hogy az első perctől ez volt a cél a vétó belengetésével és már nyáron is minden híreszteléssel szemben a felek a megegyezésre, kompromisszumra törekedtek - amit aztán az EP politikai ideológusai felrúgtak a saját céljaik miatt.

2020. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 hollófernyiges ***** válasza:
44%
A jogállami feltétel eddig sem a genderre meg a migránsokra vonatkozott, hanem a bíróságok függetlenségére, az EUs pénzek elosztásának átláthatóságára, a független médiumok meg civil szervezetek békén hagyására. Orbán kapott egy fügefalevelet amire mutogathat hogy ő győzött és eleve ezt akarta, de a jogállami kritérium, ami ellen annyira harcolt benn maradt, mégpedig a szigorúbb változatban.
2020. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Milyen belgák? Tényleg azt hiszed, hogy hadban állunk Belgium fővárosával?
2020. dec. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"A jogsértésekre eddig is megvolt a mechanizmus, ez a kötelezettség szegési eljárás és a 7-es cikkely szerinti eljárás."


Ahol egyhangúlag kell szavazni és igazából csak arról döntenek, hogy megyünk, vagy maradunk, sok köztes lehetőség nincs benne jogilag.


"Ez a mostani jogállamisági kritériumot azért akarták betenni, mert ezekkel nem mentek semmire, hiszen amint az eljárásban konkrétumokkal kellett bizonyítani a jogsértéseket, máris nem sikerült nekik."


A bíróság főtanácsnoka nemrég utasította el a magyar keresetet, szóval azonkívül, hogy rohadt lassú az EU és amúgy is számítani lehet Lengyelország ellenszavazatára, nem igazán van valós tartalma az írásodnak. Azért akartak a költségvetésbe ilyen kritériumot tenni, mert leegyszerűsíti a szankcionálást, ad hozzá mértéket és árnyalatokat és nem kell egységesen szavazni hozzá, elég a többség, vagy kétharmad, attól függ.


"De azt el kell ismerni, hogy az első perctől ez volt a cél a vétó belengetésével és már nyáron is minden híreszteléssel szemben a felek a megegyezésre, kompromisszumra törekedtek - amit aztán az EP politikai ideológusai felrúgtak a saját céljaik miatt."


Mióta ott sem lett semmi konkrétum leírva, az viszont igen, hogy lesz jogállami kitétel, nem tudom mire fel hívsz hazugnak bárkit is. Vagy te tudsz mutatni valami konkrétumot?

2020. dec. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen mindegy, hogy egy néphülyítő színjátékban ki a kamu-győztes!
2020. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Ez jobban érdekel:

[link]

2020. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

#4 Azért kicsit nézz utána, mert nagyon egyértelműen megmondták, hogy amiatt nem jogállam Magyarország, hogy nincs melegházasság, nem lehet a születési nemet átírni, hogy léteznek az illegális migrációt tiltó törvények és a határkerítés stb. stb.!

A jogállamiságot eddig is vizsgálták, meg van rá az unió szabálya, csak nem mentek vele semmire, mert - ahogy Donáth Anna is elmondta - külön-külön mindent betart az ország, csak az "összkép" olyan, hogy nincs jogállam - lefordítom: mindent jogszerűen, a szabályokat, törvényeket, szerződéseket betartva csinálnak, csak nekik nem tetszik az eredménye.

2020. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Olvasom a fideszes politikai mantrát: "a jogállamiságot eddig is vizsgálták".


Igen. Csakhogy NEM VOLT KÖVETKEZMÉNYE.


Az EU azért köti ezekhez a kritériumokhoz az EU-támogatások kifizetését, mert a posztkommunista, illiberális kleptokráciák, ugyan valóban ALÁÍRTÁK, hogy be fogják őket tartani (már a csatlakozási szerződésnek is része), de eszükben sincsen betartani a szavukat.


Hiába álltak ott ezek a kritériumok egy sor dokumentumban eddig is, hiába írta alá minden tagállam, a szándékos megszegésüknek NEM VOLT GYAKORLATI KÖVETKEZMÉNYE.


Azaz: vizsgálódni vizsgálódtak, tonna számra gyártották a jelentéseket - a korrupt, illiberális kleptokraták pedig röhögtek rajtuk.


A jogállamisági kritériumnak a támogatási rendszerbe való beemelése ESZKÖZ arra, hogy a mindenki által önként aláírt (egyes posztkomcsi országok által azonban betartani rég nem szándékozott) kritériumokat SZÁMON LEHESSEN KÉRNI.


Amikor az EU-t alapították, fejlett, nyugati demokráciák hozták létre az államszövetséget, ahol az adott szót betartani is szokás, amit aláírsz, követed is.


Sokan figyelmeztették őket, amikor a posztkommunista államok "integrációja" elkezdődött, hogy érdemes volna plusz garanciákat beemelni - de tojtak rá magasról. Most a saját hülyeségüket szívják meg, és próbálnak kitörési pontot találni a helyzetből, amin előre kellett volna elgondolkodni.


Nem sajnálom őket, mert tényleg sokan figyelmeztették előre az EU alapítóit, hogy a vasfüggönytől keletre fekvő komcsi utódállamokkal, akik Sztálintól tanulták a "demokráciát", bizony így fognak járni. Csak egy hülye hiszi el, hogy ha egy magyar, lengyel, román, szlovák, bolgár stb. politikus aláír valamit, azt majd be is szándékozik tartani, pusztán a "gentlemen's agreement" alapján. A Tovaris viszont sosem "gentle"...


De ne tegyünk már úgy, mintha nem értenénk, miért kötik az EU-támogatások kifizetéséhez ezeket a kritériumokat, és miért követelik ezt a nettó befizető tagállamok polgárai. Nem azért, mert nem voltak eddig is lefektetve ezek a szabályok - hanem mert az illiberális kleptokratákat semmi sem kötelezte, hogy be is tartsák őket. Márpedig egyetlen dolog van, ami érdekli ezeket: a pénz.

2020. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!