Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a fontosabb? A magyar...

Mi a fontosabb? A magyar nemzettudat feljavítása vagy a történelmi hitelesség?

Figyelt kérdés

Született ugye a pozsonyi csatáról egy film, amelyről több cikk is született kritizálva a történelmi hitelességet:


https://www.youtube.com/watch?v=oiNmszXx_js


Probléma a hitelesség, ha a cél a nemzettudat javítása?



2020. dec. 23. 21:38
A kérdező szavazást indított:
A nemzettudat a fontosabb, akár a történelmi hitelesség árán is
A történelmi hitelesség a fontosabb, a nemzettudatot nem szabad megszépített részletekkel javítani
44 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a hazugságra épített nemzettudat nem éppen a legjobb ötlet. Van más útja is a nemzettudat javításának, pl. a ferdítések nélküli történelemközvetítés.
2020. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A románok ugye kitaláltak maguknak egy szép történelmet. Nem vagyok náluk járatos, ezért nem tudom, mennyire működik ez náluk.
2020. dec. 23. 21:43
 3/22 anonim ***** válasza:
20%
A román történelem még hagyján, milyen a szlovák.....szép történelmük lehet a bő 30 évükből.
2020. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Illetve láttam ezt a videót, ahol egy román történész kritikus szemmel tárgyalja a magyar-román történelmet: https://www.youtube.com/watch?v=iV1nt4hu_B4
2020. dec. 23. 21:46
 5/22 A kérdező kommentje:

3: Megnéztem a szlovák wiki mit ír a szlovákokról, google fordítás:


A szlovákok szláv nemzet, amely Szlovákiában többséget, az USA-ban, Csehországban, Szerbiában (Vajdaság), Magyarországon és néhány más országban kisebbséget alkot. A legfontosabb formációk, amelyeknek a szlovákok is részesei voltak, a Sam birodalma [hiányzó forrás], a Nyitrai Fejedelemség, a Nagy Morva Birodalom, a Magyar Királyság, Ausztria-Magyarország, Csehszlovákia (1. Csehszlovákia, Csehszlovákia, Csehszlovákia), a Szlovák Állam (1939 - 1945) és a független Szlovák Köztársaság 1993 óta. [11]



"Sam birodalma" a legrégebbi hely, ahol jelen voltak állításuk szerint, és ez a 600-as évek környékén volt.

2020. dec. 23. 22:02
 6/22 anonim ***** válasza:

Hát igen. Vannak, akik a valóságban szeretnek éni, ha ott valami nem jó, próbálják kijavítani. És vannak, akik jobban szeretik a hazug álomvilágot, mert ott minden úgy történik, ahogy a valóságban esélyük sincs.

És vannak, akiknek a cél határozza meg az eszköz, másoknak meg az eszköz a célt.

2020. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

Ezer másik "történelmi" film készült már, amely ott taposta lábbal a történelmi hitelességet, ahol tudta. Nem kell ezen ennyire felháborodni. Igazából nehéz történelmi hitelességre hivatkozni abban az esetben, amikor források, nyomok is alig vannak. Én nem láttam a filmet, nem is tervezem megnézni, amennyit láttam belőle, teljesen gagyi volt. Inkább az erre kidobott pénzt mondjuk költhették volna a magyar királyok azonosítására, újratemetésére, a koronázóbazilika újjáépítésére.

A szlovákokról annyit, hogy nem létezett olyan nép, hogy szlovák Csehszlovákiáig. Azelőtt a területen olyan szláv nyelvű népek éltek a magyarok, németek mellett, akik nem értették egymást. "Sam Birodalma" meg nem létezett, Gepida Királyság volt, meg Avar Kaganátus. De pont a szlovák, a román, a szerb történelem mutatja, hogy lehet elhazudott történelemre népet, nemzetet, országot "építeni" (rabolni, lopni, orgazdáskodni), bár minden történelemben van valamennyi "hazugság". Trianonkor is teljesen elfogadták a cseh, szlovák, román, szerb hazugságokat tényként, szóval külsőleg nem is számít, csak az, hogy összetartó legyen a nemzet. Bár azért gané húzás ez az említett gané műnépektől, ezért nem kéne őket követni.

2020. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A Történelmi hitelesség a legfontosabb!

A történelmi korokból,és az azokban történt, történelem "formáló" események nagyon alapos vizsgálata ajánlott.HA nincsen egyértelmű írásos,vésett,...bármi bizonyíték az adott eseményről(NEM évekkel későbbi leírása!),akkor NEM tekinthető ténynek,"CSAK" feltételezett eseményű történeti alapnak.

Ha egy "hivatalosnak" beharangozott film története kifogásolható,akkor az nem történelmi mű,hanem annak a feldolgozása.

Példa:Kincsem film.Hitelesnek reklámozott,popkulturális utalásokkal szórakoztató feldolgozása egy történetnek.NEM hiteles eseménysor bemutatása.

Lehet hogy sokan "rámugranak",de...a legnagyobb téveszmék a magyarokban,az Államalapítás/kereszténység és Trianon kapcsán alakult ki.Az elmúlt bő 10 évben mindkettőt torzan,tévesen előadva "terjesztik".

2020. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
#8 Kifejtenéd ezeket a téveszméket? Csak mert ez így egy idedobott gumicsont, mintha csak provokálnál.
2020. dec. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elég hosszadalmas beszélgetés alakul ki...

Államalapítás.

Dátum hitelessége.Augusztus 15 helyett 20.-a.

Kereszténység felvétele.

NEM erény volt,hanem szükséges megalkuvás.

2020. dec. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!