Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tegyük fel, hogy győz az...

Tegyük fel, hogy győz az ellenzék 2022-ben. Milyen pozitívumokra számítasz? Milyen negatívumoktól félsz?

Figyelt kérdés
Azt nem kell leírni pozitívumnak, hogy „végre nem Orbán lesz hatalmon”, az alapértelmezett.

2021. jan. 8. 22:38
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Számomra kedvezőtlen több kulcsos adóra számìtok. Pozitìvumot nem tudok nem tudom mit akarnak. Ilyen euròpai minimálbèrben meg hasonlò badarságokban nem hiszek.
2021. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

2019-es ellenzéki hozzáállásból indulok ki, ha az ellenzék nyer, nagy esélye lehet, hogy elkezdődik a pozíciókért és a feladatokért a pártok közti harc, amivel hónapokon belül 1-2 párt azzal fenyegetőzik, hogy kilép a kormányból és véget ér az ellenzéki kormányzás, és visszatér a Fidesz 2x erősebben. Ennek nagy rációját látom sajnos, a 19-es ellenzéki városokban, pl. Eger, Szeged, Göd.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nagyon sok pozitívumot várnék, elsősorban az átláthatóságban, a megújulóenergia támogatásában, amit most ügye elég keményen adóztatva van, talán náluk nem csak a családot alapítók és a gyereket akarok lesznek agyon támogatva, hanem pl. az 1 szülős családok, az egyedülállók (mert ők is emberek, attól, hogy nincs gyerekük és nem ketteskék az egyeskék mellett...!), talán eltudják indítani az euró bevezetésének a mechanizmusát végre...újra ismét kibékítenék Magyarországot a többi EU-s tagállammal és eltörölhetik a "fekete bárány" jelzőt az országunkról, ezzel szemben felfüggesztenék az eddigi ázsiai diktatórikus rezsimekhez való dörgölőzésünket...és talán ha nem is teljesen, mert a korrupciót nem lehet megszüntetni sehol sem, még Kanadában sem, de legalább sok ponttal visszaszoríthatnák és az oligarháktól talán valahogy visszaszerezhetnék a közpénz egy részét, amit elloptak

2021. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Pozitívumnak tartanám, ha az európai közvéleményben javulna Magyarország megítélése, nem szigetelődnénk el még inkább. Negatívumnak, ha a kivételesen jól műkődő családtámogatási rendszerből kivonnának forrásokat. De ez mind csak feltételezés.
2021. jan. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Pozitívum: a 6 párt cafatokra tépi egymást.

Negatívum: Ha a fenti folyamat tovább tart másfél-két évnél, annak az ország látja a kárát.

2021. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Én attól félek, hogy egyáltalán működő kormányt alakíthatnak. Nekem ugyanis Budapest ellenzéki kormányzása egyáltalán nem jön be. A Fidesznek volt egy konzervatív máza, amit sikerült nevetségessé tennie, de ez az ellenzéki, összetákolt baloldali ideológiai fertő vállalhatatlan. Nekem az sem tetszene, ha rosszabbodnának a kapcsolataink a keleti országokkal, mint Oroszország, Irán, Kína, India, vagy Japán, Korea. Kína egyébként is hamarosan előzi az USA-t. Én annak örülnék, ha az ország gazdasági kapcsolataiban a Kelet ugyanúgy jelentős lenne, mint a Nyugat. Nem lenne jó egy újabb blokkba belecementálódni, szerintem egy szabad, önmaga érdekeit képviselő ország lenne a jó egy birodalmi érdekeket kiszolgálóval szemben. Én a megújuló energiát sem támogatom, de az atomot, a fúziót igen. De leginkább attól tartok, hogy olyan lesz a gazdaság, mint 2002-2010 között. Eladósodás, munkanélküliség, külföldi tőke elriasztása, az állami vállalatok, tulajdon lerohasztása. Nekem anyám az MVM-nél dolgozik, nem lenne jó, ha megszüntetnék. A korrupció sem lenne kisebb.

Az egyetlen pozitívum az ország nyugat-európai megítélésének meredek javulása lenne.

2021. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
55%

Pozitívumként már az is lényeges előrelépés lenne, ha Magyarország kapcsolatai rendeződnének elsősorban abban a közösségben, amelybe beletartozik és nem sz@rna állandóan az asztal közepére. Ezután már meg lenne az esély a fejlődésre.

Negatívumként pedig azt tudnám megemlíteni, hogy nem lesz egyszerű dolga a vezetésnek: minden pozícióban a jelenlegi állampárt hívei vannak, akik ott szabotálják az országot, ahol csak tudják. És ha a fidesz is ott van a Parlamentben, akkor ott is minden eszközt felhasznál arra, hogy akadályozza a kormány munkáját - ahogyan ezt már megtette egyszer...

2021. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!