Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért áll ilyen...

A kormány miért áll ilyen elutasítóan a diákokhoz,amikor ők kérnek valamit?

Figyelt kérdés

[link]


A diákok összefogtak és petícióba kezdtek.Azaz éltek demokratikus jogukkal.

A kormány viszont, tojik rájuk.



Szlovákiában megtudták csinálni,hogy érettségi nélküli kiadták az érettségi bizonyítványokat, átlagok alapján.Itt miért nem tudják ugyanezt megtenni?


Plusz, Szlovákiában más a felvételi, nem ez a felvis, központi hülyeség van.



2021. jan. 11. 10:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Orbánék nem konzultálnak senkivel. Ők úgy állnak hozzá, hogy az van, amit ők mondanak.
2021. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1#

Itt szükség lenne egy nemzeti konzultációra, kifejezetten diákok részére.

2021. jan. 11. 10:26
 3/18 anonim ***** válasza:
62%

Mert ez egy autokrata rezsim.


A nemzeti konzultációról úgy mondod mintha nem egy értelmetlen blöff, porhintés lenne. Kiküldik az embereknek a papírszemetet, aztán mindent csinálnak úgy ahogy ők gondolnak, majd előadják hogy ezt a többségi népakarat.

2021. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Ez a 75 ezer végzős diák nem megy be érettségizni és kész.Sokan vannak, egységben az erő.
2021. jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

A nyitóra azt mondanám: a kormány mindenkivel szemben elutasító, miért pont a diákokkal szemben ne lenne az?

Ami az érettségit illeti, ott viszont nem értek egyet a petíciózókkal. Pont 17-18 éves fiataloktól már elvárható, hogy némi tanári segédlettel tudjanak otthon önállóan tanulni.


"A szaktárca az ATV Híradónak arra vonatkozó kérdésére viszont nem adott választ, hogy a mostani végzősök szerintük nincsenek-e hátrányban azokkal szemben, akik hagyományos oktatásban készülhettek fel a érettségire."


Helyettük válaszolok én. A kérdés valójában nem kérdés. Az, hogy valakinek a bizonyítványában négyes helyett hármas fog virítani, aligha lényeges, amíg csak a rokonság nézegeti. Ha pedig felsőoktatási felvételről van szó, akkor egyformán nehezített a pálya minden diáknak. Így tehát, noha talán a diákok átlagos tudása kevesebb lesz, de a diákok tudásszintje közötti különbség hasonló lesz. Tehát ugyanígy a szorgalmasabb, jobb képességű diák fog jobban felelni, és őt veszik föl nagyobb eséllyel a megpályázott szakjára.

2021. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
4: igen, ilyenekkel lehet erőt demonstrálni, de ehhez tényleg az kellene, hogy senki ne menjen be
2021. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
nem áll
2021. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Én bár abszolút nem ellenezném ezt a megoldást, de azt gondolom, hogy aki tanulni akar az otthon is fog tudni tanulni.


Én semmivel sem voltam okosabb míg jelenléti oktatás volt mint most. Ugyanúgy megtanulom amit kell, ugyanúgy rendszerezem az érettségi tantárgyakat, minden napra beosztom mivel foglalkozok és probléma mentesen tudok tanulni.


De egyébként én anno felsőfokú nyelvvizsgára is teljesen egyedül készültem fel és messze jobb eredményt írtam mint azok akik még betegen is bejártak órára, csakhogy nehogy megbukjanak.


Ezt írom úgy, hogy végzős vagyok.

Én elboldogulok :)

2021. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy most milyen a fidesz azt kihagyom.

De ez a peticio egy hülyeség. Magyarországon az érettségi a felvételi is, tehát eleve nem csak a végzős középiskolások mennek érettségizni.

Amúgy ha valaki nem felvételizik, akkor nem mindegy hányas lesz az érettségije? Ha meg pont a felvételi tantárgyakat elrontja, ott a lehetőség a javításra! És akkor is egyedül kell készülni rá.

Aki még úgy érzi, hogy ez nem megy neki, annak nem muszáj leérettségizni, ezt petíció nélkül is megteheti.

2021. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 9,


egyszerű.

Aki igényli, annak kiadják az átlagai alapján az érettségi bizonyítványt.

Aki akar, az meg mehet rendesen vizsgázni.Kész.



De,ne ilyen egyoldalú legyen, ahogy a kormány akarja.

2021. jan. 11. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!