Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik, hogy a 18-as...

Miért hiszik, hogy a 18-as választással szemben most sokkal jobbak lesznek a közös lista miatt az ellenzéki pártok?

Figyelt kérdés
Annyi lenne a különbség, h a jelenlegi 67 ellenzéki képviselő egy frakcióban lenne, de attól még a kormánynak ugyanúgy 133 mandátuma lesz.

2021. jan. 14. 00:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
13%

Ott hibás a matekod, hogy az egyéni körzetet az egyéni képviselő nyeri, attól függetlenül, hogy melyik párt támogatja.


És bizony a fideszes képviselők között lényegesen kevesebb az ejtőernyős TV-s botrányhős, ezért az egyéni körzeteikben ismertebbek és népszerűbbek.

Az én egyéni körzetemben pl a cseh katka volt az egyik egyéni jelölt, bocs de ki a jófene az a cseh katka és mikor vett részt utoljára az egyéni körzet munkájában?

2021. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
78%

"Ott hibás a matekod, hogy az egyéni körzetet az egyéni képviselő nyeri, attól függetlenül, hogy melyik párt támogatja."


Oh, ez cinikusan írod vagy tényleg ilyen (ál)naiv vagy? Mert te is pontosan tudod, hogy az emberek 90%-a bizony a logo-ra szavaz, ami a név mellett van. "meglepő" módon ahol a fidesz népszerű listán, ott tarolnak a fideszes egyéni jelöltek, ahol a Fidesz nem annyira népszerű pl. Budapest, ott meg nem.

2021. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
68%
A baloldaliak tényleg csak a pártlogót nézhetik, hiszen az egyéni jelöltjeik iszonyú semmitmondóak.
2021. jan. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
32%

Tényleg? Az előbb még az volt a duma, hogy bezzeg a fideszesek között " bizony a fideszes képviselők között lényegesen kevesebb az ejtőernyős TV-s botrányhős" most meg kiderül, hogy vannak a "sokszínű fideszesek", meg a semmitmondó balosok.

Mondjuk nem tudom mi sokat tudnak mondani a fideszesek, akiknek még programjuk sincs, tehát lényegében véve nem ígérnek semmit. Persze, lehet van az a szavazóréteg, akiket nem kell fárasztani holmi tervekkel, meg ígéretekkel és mégis nyernek...


ui. értem miért írod azt, amit, értjük, féltek, hogy mostantól nem lesz sima kétharmad meg biztos győzelem, már ezért megéri összeállni az ellenzéki pártok többségének, hogy olvashatjuk, ahogy magyarázzátok, hogy mennyire reménytelen dolog ez, csak azt nem értem, ha ez így van, minek foglalkoztok ennyit vele? Úgyis buknak nem, akkor nem kell ennyit beszélnetek róla.

2021. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
80%

A balosok a 0%-os SZJA-ra is képesek örjöngőrohamot verni és toporzékolni mint egy hároméves kisgyerek, szóval nem nektek akarnak megfelelni.


De az, hogy Me-me-meegverték a varjúlászlót egyéni jelölt lehet az kicsit túlzás nem?

Tudod hogy néz ki egy megvert képviselő? [link]

De nektek valamiért a varnyú laci kellett, aki leginkább arról híres a székházas szuperprodukciója mellett, hogy a mecseki bányászszakszervezetet segített kisemmizni a horn alatt.

2021. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
74%

21: "Ott hibás a matekod, hogy az egyéni körzetet az egyéni képviselő nyeri, attól függetlenül, hogy melyik párt támogatja."

- Először is, a matek rész rendben van. Az lehet, hogy a modellt hibásan állítottam fel, de a matek onnantól teljesen oké.


Ami pedig a modellt illeti, szerintem nincs vele gond. Az egyéni körzetet valóban ez egyéni képviselő nyeri, de az emberek túlnyomó többsége (#22 90%-ot ír, de szerintem van az 98% is) az egyéni jelöltet, akire szavaz, a támogató párt alapján választja meg.


"Az én egyéni körzetemben pl a cseh katka volt az egyik egyéni jelölt, bocs de ki a jófene az a cseh katka és mikor vett részt utoljára az egyéni körzet munkájában?"

- Cseh Katalin nem vesz részt egyéni körzet munkájában. Na bumm, mi van akkor? Ugye nem hiszed, hogy én elhiszem, hogy Kocsis Máté bármiféle területi képviseletet csinál? Azt a törvényt is megszavazná, hogy a József- és Ferencvárosban születő csecsemők automatikusan az ország többi részének rabszolgái, ha a frakciója erre kérné. És ebben semmi Fidesz-ellenes nincs a részemről, sajnos Magyarországon nagyon erős a frakciófegyelem, és ennek következményeképp nincs területi képviselet. Se Cseh Katalin, se Kocsis Máté, se senki más részéről.

2021. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
34%

Kocsis Máté ott nőtt fel, ott él hosszú évtizedek óta. Nagyon jó példa arra, hogy egy arc hogy visz el egy kerületet, anélkül, hogy bármi pártlogó szóba kerülne, egész egyszerűen a Kocsis Máté az egyik legnépszerűbb jobbos politikus, aki 12 évig volt józsefváros alpolgármestere vagy polgármestere.


Ezzel szemben meg ott van Katka a csinos pofi üres buksi, akinek semmi köze ahhoz a választókerülethez. El is vesztették szépen.


És rengeteg ilyen van.

2021. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

#27: Te sem gondolhatod komolyan, hogy nem a Fideszre szavaztak azok az emberek. Egy évre rá, a helyhatóságin, volt ellenzéki összefogás, és a VIII. és a IX. kerületben is megverték a Fideszt, polgármesteri és képviselő-testületi szinten egyaránt.


Még egyszer. Nincs valóságos területi képviselet a magyar Országgyűlésben. Párthűség van. És a lakosság sem hülye, pontosan tudja ezt. Ezért országgyűlési választások alkalmával listán pártokra, egyéniben pártjelöltekre szavaznak.

2021. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nehéz egyéni körzetet nyerni, hogy azt mondják a jelöltnek: ez a körzeted és ha megtalálod a térképen, menj le(!), és beszélj olyan témákról, ami a helyiek jó, ha 5 %-át érdekli!
2021. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%
ez a baloldalon így van, mert tudjátok hogy ég a pofa a lúzerek miatt, de a jobboldalon nem
2021. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!