Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » %-osan mennyi az esélye egy...

%-osan mennyi az esélye egy kormányváltásnak 2022-ben és miért?

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 21:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
75%
A helyzet az, hogy eddig többé-kevésbé meg voltam elégedve a fidesszel, de ezzel a vírusmizériával én se értek egyet, de ettől függetlenül pusztán a vírus miatt nem hiszem, hogy az ellenzéki összefogás nyerne, mert ők is megszavazták legutóbb a korlátozásokat, sőt még nem is titkolják, hogy még ennél nagyobb szogorításokat is támogatnának.Ha most lennének a választások a hétvégen lehet nem szavaznék, de mivel 2022-ben lesz a választás addig még változhat a véleményem, annak függvényében, hogy milyen dolgok történnek meg addig.
2021. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
12%
11# Itt nem a vírus miatt változott meg sokaknak a politikai hovatartozása, hanem a borkai, kaleta, szájer ügy mellett, semmi komoly és hihető gazdaság védelmi terv, nincs támogatás azoknak akik csak részmunkaidőben dolgoznak, sikerült hitelt felvenniük, és a 2020-as évben 5000 milliárdos hiánnyal zárt az állam kassza, ami az éves gdp 10%-a. Ennek tetejére a borzalmas vírus kezelés jön. Az elején többször teljesen összezavaróan hozdtak döntéseket és most az oltás kezdetével, még mindig nincs semmi terv, hogy mi alapján, hol, kik által, milyen ütemben törtenik az oltás, csak annyit tudnak, hogy az orvosokat meg a nyugdíjasokat be kell oltani. Ezzel szemben Szlovákiában egy 12 oldalas dokumentációban minden információ le van írva az oltással kapcsolatban és mindenki számára elérhető.
2021. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon kevés szerintem. Az ellenzéki összefogás viszont elveheti majd a 2/3-at. Hacsak nem jön a Joe Biden módi a levélszavazatokkal, ahol eleget "talál" a Fidesz ha elég szoros a választás. :)
2021. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
76%
11-es a helyzet az, hogy nem hiszem, hogy a rossz gazdasági válságkezelés hatására sok ember fordulna a Fidesztöl az ellenzéki összefogás irányába, annaka vezetö politikusainak remek gazdasági válságkezelési programját már volt alkalmuk megtapasztalni, meg a trükkök százait is.... Abba meg jobb nem is belegondolni mi lett volna akkor ha a Koronavírus a Gyurcsány-kormány remek egészségügye mellett érte volna az országot.....
2021. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
58%
Na, mert ha az ellenzéki összefosás lenne kormányon akkor aztán gazdaságélénkítő terv lenne: Az kb úgy nézne ki, mint a nyugati bezzegországokban állítsuk le teljesen a gazdaságot, legyen egésznapos kijárási tilalom, meg még állítsuk le a tömegközlekedést is, plusz ne tárgyaljunk az oroszokkal, hanem legyen évekig az egész ország lezárva, hátha majd méltóztat Merkel vagy utódja a remek oltásaikból adni..... Az, hogy milyen az ellenzéki gazdaságfellendítés már a megtapasztalhattuk a Gyurcsány-kormány idején, azt az ámokfutást ez az ország mégegyszer nem élné túl.... A tótok oltási programja meg senkit nem érdekel, tartják csak bezárva magukat ahogy hónapok óta teszik....igen szar a Fidesz is, a Borkai, klete meg Szájer ügy kötve hiszem, hogy akárkit az ellenzéki összefogáshoz vezet, bár Fidesz jobb ha befogja, mert bort iszik és vizet prédikál, de kétlem, hogy valaki ez miatt az ellenzéki összefogáshoz menne, akik nem titokban mászkálnának homo partikra, hanem még propagandát is csinálnának neki a közoktatásban .... Remélem az emberek inkább a Mi Hazánkhoz vándorolnak át, és az országos listán rájuk szavaznak, sajnos egyéniben a fidesz jelöltjére kell szavazni, mert a nemzetközi internacionalista pénzügyo lobbi 2022-ben nagyon nyomulni fog és mindent el fog követni, hogy ismét a nyakunkra hozzák a Gyurcsány féle őket kiszolgáló bagázst..... Sajnos egyéniben a Fidesz tolvajbanda jelöltjeire kell szavaznunk, hogy a pesti prolik, nehogy a nyakunkra hozzák meginz a Gyurcsány bagázst. Akkor már inkább a Ner-lovagok... Talán sikerül elérnünk, hogy a Fidesz koalícióra kényszerüljön a Mi Hazánkkal és akkor vissza vennének a korrupcióból...
2021. jan. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
72%
Személyes véleményem szerint nem sok, aminek a egyik oka az, hogy nincs épkézláb ellenzék. Sőt az ellenzék szerintem az összefogással végleg elásta magát, mivel az emberek nagy része tudja, hogy az összefogás egy befolyásos tagja Gyurcsány aki a magyar emberek között finoman szólva se örvend nagy népszerűségnek. Másrészt pedig ott van az összefogáshoz csatlakozó pártok közötti különbség, így mondjuk eltudom képzelni, hogy a Jobbik ezzel a lépéssel elvesztette az utolsó régi szavazóit is. Szerintem Orbán a vírushelyzet kezelésével sem vesztett annyit a népszerűségéből, hogy az emberek a Gyurcsány nevével fémjelzett összefogásra adják a voksukat. Szóval szerintem nagyobb az esélye annak, hogy a Kétfarkú kutyapárt bekerül a parlamentbe, mint hogy kormányváltás legyen, de ez csak személyes vélemény.
2021. jan. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%
Amíg az ellenzéki összefo$ást Gyurcsány vezeti semmi esély nincs kormányváltásra. Én semmiképp nem szavaznék rájuk így. DK mentesen talán.
2021. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
34%

3


A fiatalokat ezzel nem lehet megvenni


1 azért mert van egy ötlet ami nem rossz és valamilyen segítséget ad attól még nem fogok a fideszre szavazni. Attól még aki tud gondolkodni nem felejti el az elmúlt 4 ev eseményeit


2 ez csak a fiatalok egy részét érinti. Aki egyetemen tanul alig tudja kihasználni. Aki pl orvosi vagy tanári osztatlan szakit csinál annak ez semmi segítséget nem ad.


3 és hát amellett hogy 11 évig a fidesz le se szarta a fiatalokat és tönkretette az amúgy se jó oktatás ezzel elvette a jövőképüket, ennyivel nem lehet megvenni.

2021. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Nem is a diplomás fiatalok megnyerése a cél... Ők túl kevesen vannak és senkit nem is érdekelnek. Csúnya ezt kimondani, de sajnos így van. És nem tudom feltűn már-e, hogy a fidesz nem 4 éve, hanem 12 éve lesz lassan, mert az ellenzék 10 éve nem tud megújulni. És ugyanazzal a rakat sz@rral szeretnének választást nyerni. Szerintem nem fog menni. Én pl ellenzéki vagyok, de szavazni rájuk sem fogok.
2021. jan. 17. 15:10
 20/35 anonim ***** válasza:
39%
Pont a szakmát szerző vannak kevesebben.
2021. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!