Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A női kvóta tulajdonképpen...

A női kvóta tulajdonképpen nem is akkora hülyeség?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem vagyok balliberális, mielőtt valaki ezzel vádol.


Gondolkodjunk kicsit a női kvótáról.

Igazából, családbarát intézkedés is lehetne.


Napjainkban probléma,hogy az anyaság előtt álló nőket ,illetve a családanyákat negatívan diszkriminálják a munkahelyeken.Nem akarják őket felvenni, anyasági után megalázó pozíciót ajánlanak fel nekik, ezzel kvázi "kicsinálják",hogy felmondjon....stb



A női kvótával valamennyire elejét lehetne venni ennek a problémának.



A másik megoldás, amin többen szorgalmaznak,hogy óriási büntetéseket kell adni azoknak a cégeknek, ahol megkérdezik interjún "akar gyereket" meg negatívan diszkriminálja a gyesről visszatérő nőket.Ahogy a navosok szokták, kiadják magukat interjúalanynak,mennek állásinterjúra és úgy ellenőriznek.


Viszont ezzel megint az a baj,hogy akkor még kevésbé alkalmaznának nőket.


2021. jan. 19. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

NEM!

A nők nagyon jól tudnak dönteni, érvényesülni ebben az országban mindenféle külön kvóta nélkül is.

A nők vannak évek óta többségben a felsőoktatásban, többen szereznek diplomát, mint a férfiak. És sokkal de sokkal több esze van a nőknek annál, hogy kvótára legyen szükség. Aki politikus akar lenni az az lesz, aki bankár vagy cégvezető akar lenni az meg az lesz.

Miért nézitek le a nőket?

2021. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy hirdetek, hogy csak nők jelentkezhetnek a kvóta miatt akkor az nem diszkrimináció a férfi pályázókkal szemben ?
2021. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Én a teljesítmény kvótát szeretném bevezetni. Csak az adott pozícióra legalkalmasabbakat lehessen alkalmazni, tökmindegy mi van a lába közt, vagy kivel fekszik le otthon, vagy kinek a haverja. Talán így kicsit előrébb tartana a világ, mint most a fasság "egyenlőség" kvótákkal. Akik az ilyet támogatják, remélem egy kvóta mérnök által tervezett autót vesznek és egy kvótaorvoshoz járnak
2021. jan. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az összesféle kvóta hülyeség. Az embereknek teljesítmény szerint kell pozícióba jutnia.
2021. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Liberálisnak vallom magam,mindenféle kvóta ellen vagyok ,szerintem a piaci értéke miatt vegyenek fel valakit ne a neme/bőrszíne miatt.

Sőt tovább megyek,kifejezetten rasszista ,diszkriminatív intézkedésnek tartom ezeket a kvótákat.


Azzal egyetértke,hogy nyugodtan jelentse fel mindenki azt a céget,ahol megkérdezik akar-e gyereket és mikor .

2021. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék a véleményedre, ha lenne egy céged ahol lenne egy nyitott pozíció ahol alkalmasabb lenne mondjuk egy férfi jelölt de a nőt kéne felvenned a kvóta miatt.


Vannak női vezetők, azért azok mert értenek hozzá.


Ez nem kvóta alapján ítélendő meg, hanem szakértelem által.


Ez nem liberális meg demokratikus hanem pont, hogy a kommunizmust hajazza, hogy magán vállalatoknak megszabja az állam, hogy nő kell a vezetőségbe.

A németek ezt akarják.. rossz felé halad a világ. A liberalizmus , baloldaliság, demokratikus elvek már nem a régiek, báránybőrbe bújt farkasok akarják ezeket megalkotni és sajnos rosszabbak néhány esetben mint a kommunista vezetők.

2021. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

“ Előre leszögezem, nem vagyok balliberális”

De bizony az vagy!

2021. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Van egy IT cégem és te vagy a megrendelő. Adom át neked a szoftvert és te megkérdezed, hogy miért nem működik? Én meg majd mondom, hogy az igazgató ha nem ment volna el szülni, akkor alkalmas lett volna a pozíciójára és akkor működne ez a szoftver, ne legyél már szexista!!! Sőt, Paksra is odateszünk majd egy olyan nőt, aki alkalmas lenne a pozícióra, ha nem kellett volna egyetem helyett gyereket neveljen és majd mikor felrobban az atomreaktor, akkor elégedetten bólogatunk, hogy mi nem vagyunk szexisták!
2021. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok, ezzel a kissé eltúlzott és cinikus kommentel csak arra szerettem volna rámutatni, hogy óriási károkat tud az okozni, ha a pozícióra nem az alkalmas személyt válasszuk ki, hanem a férfi kvóta/női kvóta/cigány kvóta/fekete kvóta vagy akármilyen kvóta szerinti embert.
2021. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Meg egy kérdés: minden állásnál és szakmanal lesz ilyen kvóta?

Mert legutóbb mikor ilyenről olvastam ott Németországban vezettek be a vállalatvezetők körében.

Így meg nem egyenlositesi színezete van a dolognak, hanem inkabb gumicsont-agitator...

2021. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!