Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon silány minőségű az élelmiszer a boltokban?

Figyelt kérdés

Kenyér, péktermékek kb. mindenütt azok a tipikus, felvizezett, felfújt LIDL-ös, fagyasztott minőség. Helyi pékségekkel való együttműködés szinte egyáltalán nincs a nagyobb áruházak esetén.


A felvágottakból, sajtokból, virslikből, kolbászokból van nagyon jó minőségű is, de azok jóval drágább, mint máshol, a tömegnek szánt, nagy mennyiségben kipakolt termékek azok büdzsé termékek, máshol azok vannak kis mennyiségben kirakva alulra a "szegényebb" (elnézést, ha sért ez valakit) rétegnek.


Rengeteg a 70 forintos zacskós leves, olyan konzerv, amit a disznónak nem adnék oda, olcsó porlevesek, gusztustalan, pár 100 forintos mirelitekkel vannak tele a fagyasztók is (pl. 200 forintos mirelit pizza).


Romániai vagyok, lehet ha csak azért gondolom így ezt, mert máshoz szoktam, de pár év alatt én ezt tapasztaltam (általában Spar, Tesco, Lidl, Aldi-ban vásárolok, többnyire ezek vannak a közelben).


Hogy jót is mondja, a sör választék jóval színesebb/igényesebb.


Tehát a kérdés az, hogy 1) tényleg jóval silányabb minőségű ételeket esznek a magyarok? 2) mi ennek az oka? 3) hol érdemes vásárolni, ahol a célközönség nem a 200 forintos diákcsemegére pájázik de mégsem "burzsuj"?



2021. jan. 28. 15:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom Soros eteti azt a piszkos moslékot a néppel, mert azt fel nem tételezném, hogy orbán engedi, hogy az EU mosléktemetője legyünk...
2021. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
A fidesz az oka. A halacska mindenkor a fejecskéje iránt bűzölög.
2021. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Az üzletek 70-80 %-ban magyar élelmiszert árulnak, követve a logikádat, a magyar élelmiszer sz@r minőségű?
2021. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#4/4

A Spar budget termékvonulat is magyar pl. meg annak a Lidl-ös, Tescos megfelelői?

2021. jan. 28. 15:24
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Én is azt tapasztalom, hogy a külföldi érdekeltségű élelmiszerüzletek 70-80%-ban magyar élelmiszert árulnak. Mondjuk a halféleségeknél nem, mert magyar lazacot és tonhalat, vagy szardíniát még nem találtam. Magyar kaviárt sem, sőt, heringet se.
2021. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

5:

Spar Budget tej gyártója: Alföldi Tej Kft., 8000 Székesfehérvár, Seregélyesi út 127.

2021. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt ma a fogyasztói társadalom jegyében alapból szart gyártanak, nemcsak kajából, de mindenből. Minőség? Lassan azt se tudják, mi az, elég megfelelni az alapelvárásoknak, oszt kész.

Másrészt, hála a kormánynak és a semmire se elegendő fizetéseknek, az ember kénytelen az olcsót vásárolni. Olcsó húsnak meg többnyire híg a leve...

2021. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
Itt adják el amit Németországban nem lehet eladni mert élelmiszer hamisításnak számítana . Lásd sör németeknél kukoricával gyártva már nem lehet eladni mint sör .
2021. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
8/ Sparban kitűnő hentesáru kapható, friss baromfiaprólék is, köztük mellfilé is. A beszállítók magyar termelők.
2021. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%
Az itteni 2-3%-os sörök is ilyen sörgyári gumicsizma, tartály mosóléből készülnek. A parizer, csirkefej, disznósegg, aprított tyúktoll, szőr, csont, szalma keveréke pépesítve
2021. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!