Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan történik a vakcinázásra...

Hogyan történik a vakcinázásra behívás és a vakcina kiválasztása?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy szoros a menetrend és a létszámnak is meg kell lennie.


Hogyan történik ennek a kivitelezése?


Ha én kapok SMS-t, hogy másnap fáradjak be a háziorvosomhoz vakcinára és csak ott tudom meg, hogy x vakcinát akarnak adni, de én y-t szeretnék, akkor hazaküldenek és pocsékba megy az az 1 db. vakcina? Vagy eleve több embert hívnak majd be, mint amennyi van, hátha visszamondja valaki? Így viszont pórul jár több ember is, ha mégsem marad a nap végére.



2021. febr. 1. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Esetleg mondjuk kiértesítésnél el lehet mondani, hogy milyen vakcina lesz, te meg ki tudod nyitni a kicsi szádat, hogy ja ha csak orosz lesz akkor mégse mennék.


Nem egy olyan nagy logisztikai ördöngösség, hogy akire sor kerül azt megkérdezzék, hogy mi felel meg neki és ennek függvényében kapjon időpontot.


Nem lehetne olyan dolgok miatt aggódni ami már aktuális és nem a saját kis korlátolt elképzeléseitek miatt rettegni?

2021. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magyarul az SMS-ben benne lesz, hogy milyen vakcinát kapok és ha nem felel meg, akkor felhívom a háziorvost, hogy nem megyek be?
2021. febr. 1. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Honnan veszed az SMS-t?


Mivel telefon számot és email címet is megadtál, így gondolom nem csak kiértesítenek, hogy lesz oltás hanem tényleg fel is veszik veled a kapcsolatot, hogy vissza tudd igazolni, hogy az adott időpont és oltóanyag számodra is megfelelő.

2021. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Behívót üzenet formájában szoktak kiküldeni, ebből gondolom. Majd meglátjuk hogyan lesz, csak ez a bizonytalanság nagyon idegőrlő.
2021. febr. 1. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mostani, harmadik hullámban a 89+ évesek oltásánál tudható, hogy a háziorvosoknál Modernával oltanak, a megyei oltópontokon (ahova háziorvosonként 6 ember lesz beutalva) pedig Pfizerrel. Tehát 1+1 ampulla háziorvosi körzetenként.


Hogy a következő körökben mi lesz, azt senki sem tudja. Ha Viktoron múlik, a népnek jó lesz az orosz és a kínai, aztán ha pár embernek szerencsealapon jut nyugati, akkor jut.


Ha odamész és elutasítod a kínáltat, akkor hívják az utánad lévőt a listán. Kiolvadás után pár napot hűtőben kibír, szóval nem perceken fog múlni.

2021. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Nekem egyik sem kell az a halálos vakcina. Talán meguntad az életed.
2021. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem SMS-t kapsz, hanem telefonon keresnek. Kikérdeznek, hogy pl. nem vagy-e lázas, stb. ami miatt nem olthatnak. És azt is megkérdezik, hogy adott időpontban meg tudsz-e jelenni a háziorvosi rendelőben, vagy be tudsz-e szállni a betegszállító autóba, ha oltóhelyre visznek. Az is kiderülhet, hogy az orvosnak kell házhoz mennie.

Az esetleges felesleges egyeztetés elkerülésére megkérdezheted az elején, hogy mivel oltanak, és ha nem fogadod el, akkor köszönöd, de nem.

2021. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát az fasza lesz akkor, mert munkahelyemre nem vihetek be telefont magammal (pénzintézetben dolgozom). Remélem nem munkaidőben fognak megkeresni ezzel...
2021. febr. 2. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!