Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt az újabb bizonyíték, hogy...

Itt az újabb bizonyíték, hogy a KSH rosszul méri az inflációt. Ugye te is érezted mindig is, hogy az élelmiszerek 4,9%-os drágulása nem lehet igaz?

Figyelt kérdés
[link]

2021. febr. 4. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Ellenzéki vagyok, a KSH csak vetít hiszen világos, hogy az élelmiszerek ára amiket vársáról az átlag magyar bőven jobban nőtt, mint amit ők hazudnak.
Ellenzéki vagyok, lehet nem mindenható a vásárlói kosár de jól mutatja, hogy kb. hogyan változnak az árak.
Semleges vagyok, a KSH csak vetít hiszen világos, hogy az élelmiszerek ára amiket vársáról az átlag magyar bőven jobban nőtt, mint amit ők hazudnak.
Semleges vagyok, lehet nem mindenható a vásárlói kosár de jól mutatja, hogy kb. hogyan változnak az árak.
Fideszes vagyok, a KSH csak vetít hiszen világos, hogy az élelmiszerek ára amiket vársáról az átlag magyar bőven jobban nőtt, mint amit ők hazudnak.
Fideszes vagyok, lehet nem mindenható a vásárlói kosár de jól mutatja, hogy kb. hogyan változnak az árak.
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Én meg sajnos kezdem azt látni, hogy mindenkinek az az adat a valós amit elhisz.....
2021. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ma 12:06


Ebben lehet valami de közben meg ha független újságírók hónapokon át végeznek egy kutatást és nem a népszerű eredmény jön ki, akkor talán nem lenne érdemes kicsit jobban átgondolni, hogy talán a szubjektív árérzetünk nem is annyira a valóságot tükrözi és érdemes lenne hinni azoknak akiknek ez a munkájuk?


Pár napja beszélgettem egy szinte politika semleges csajjal és ő is fel volt háborodva, hogy milyen drága a benzin, közben 20 forinttal esett az ára tavalyhoz képest.

2021. febr. 4. 12:12
 3/7 anonim ***** válasza:
#3 De, teljesen igazad van. Csak az a baj, hogy teljesen, 100%-ig semleges média szinte nem is létezik, mindegyik hajlik valamerre, amerre az érdek feszíti.
2021. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ma 12:16

de ott vannak a cikkeik, mert nem ma kezdték, KSH-nál ott vannak a táblázatok havi szinten, most bárki aki kicsit is kételkedik nem itt kéne a száját verje hanem lemenjen egy boltba és felírja, hogy épp mennyi a kiló sertéshús ára, aztán ha nem annyi mint amennyit a KSH/független újság mond akkor lehet robbantani a bombát. De nem ez történik hanem csak a hasunkra ütünk, hogy mi nem így érezzük és ez hála a szimpátiának sokkal erősebb érv mint az objektív valóság. (arról hogy a pénzügyi tudatosság a béka segge alatt van és az átlag magyar családnak fogalma sincs mire mennyit költ meg ne is beszéljünk)

2021. febr. 4. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Engem nem nagyon érdekel a statisztika, bemegyek a boltba és a növényi tejem 30%-kal drágább ,mint egy éve (ugyanannál a láncnál),a húsról meg a zöldségekről meg ne is beszéljünk .

Ezen kívül mi például vezetjük mennyit költünk kajára évek óta,és nem csökkentek a kiadásaink,hanem nőttek (jelentősen) . Mostmár nem fér bele az ,ami tavaly ilyenkor belefért ( olyan "luxuscikkek" ,mint a karaj,vagy egy-egy különlegesebb gyümölcs,zöldség) .

De aki nem jár boltba és sosem vesz semmit -ha létezik ilyen ember- józan paraszti ésszel belátható,hogy a forint ilyen mértékű mélyrepülése esetén egyszerűen lehetetlen,hogy csökkenjenek az árak .

Mindenestre én tényleg őszintén örülök,ha valaki nem érezte meg ezt a mértékű élelmiszerár drágulást,sőt,irigykedem ..

2021. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Alig van infláció. Szinte nem is lehet érezni. A fizetések sokkal jobban növekednek és a rezsi sem nő, így minden évben egyre jobban élünk. Viszont érdekes, hogy ez a csekélyke infláció mennyire súlyozottan szerepel a médiában, viszont amikor az MSZP-SZDSZ áldásos tevékenysége alatt negyedévente 3x ennyi volt az infláció, akkor nagyon szépen hallgattak az újságok meg a TV róla. Az nem számított, hogy folyamatos villany&gázáremelés volt, fizetéscsökkentés, és magas infláció akkor a demokrácia fénykora volt csodálatos módon -.-
2021. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ma 12:37


Konkrétan a karaj a cikk szerint az Aldi/Lidl párosban 23%-val lett olcsóbb mint tavaly, míg KSH szerint meg 6,1%-val esett az ára.


Ez a forint gyengülés ruházatban, tartós fogyasztási cikkekben hogy hogy nem jelentkezik? Illetve nem fura, hogy pont szolgáltatásban és élelmiszer árban jelentkezik aminek egy jelentős részét itthon oldjuk meg?


Drágábbak lettek a kaják ezt tény, de miközben a növényi tejed ára felment 30%-al a darált hús ára meg esett ugyanannyival, illetve lehet itt zöldségezni meg gyümölcsözni de az átlag magyar almából 15 kg.-ot fogyaszt egy évben, szóval elég nehéz elhinni, hogy az a havi plusz 100-200 forint vágja földhöz egy család költségvetését. (arról nem is beszélve, hogy a répa, petrezselyem, uborka, burgonya, paprika ára esett tavaly, egyedül a paradicsom emelkedett)

2021. febr. 4. 13:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!